ירושלים פינת שדות נגב

עם ריקוד דגלים, הענקת תעודות לתושבים שהיו שותפים לשחרור ירושלים וחידון: שדות נגב ציינה את יום ירושלים


אירוע לכבודה של ירושלים: לרגל 57 שנים לשחרור עיר הבירה, במועצה האזורית שדות נגב ציינו את יום ירושלים בריקוד דגלים, הפרחת בלונים צהובים ותפילה לשחרור החטופים, הפנינג שכלל דוכני מזון, מתחם ג'ימבורי ויצירה, חידון בנושא יום ירושלים, מעגל מתופפים והופעות של להקות מקומיות.

אירוע השיא היה כאשר הוזמנו לבמה תושבים שלקחו חלק במלחמת ששת הימים והיו שותפים לשחרור ירושלים. תושבים אלו קיבלו תעודת הוקרה וזר מילדי המועצה כאות הוקרה והערכה על תרומתם הרבה לשחרורה של ירושלים.

מאות משתתפים, הורים וילדים, הגיעו ונהנו מאירוע חשוב זה שהיה בהובלת מתנ''ס שדות נגב.

יום ירושלים הוא יום חג לאומי הנחגג בישראל בכ"ח באייר לציון איחוד העיר ירושלים תחת ריבונות ישראלית בכ"ח באייר ה'תשכ"ז, לאחר הקרב על ירושלים במלחמת ששת הימים. היום נקבע על ידי הכנסת ב"חוק יום ירושלים".

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''יום ירושלים הוא יום חג למדינת ישראל. השנה בחרנו להדגיש את החשיבות של היום הזה, כאשר הנושא המרכזי שלנו היה 'העיר שחוברה לה יחדיו'. בימים מורכבים אלו, אנו מזכירים ומתמקדים באחדות העם שהיא צו השעה עבור עם ישראל.

בימים אלו, ישנה חשיבות אדירה לקיים את אירועי יום ירושלים בעת הזאת ובמקום הזה. כמו שירושלים היא עיר בירתנו לנצח נצחים כך גם אנחנו כאן, בעוטף ישראל – לנצח נצחים!''.

 

צילום: אפרת טרבלסי