מהנעשה במועצה 2.2.24

האולפנה נפתחה מחדש, שורדי השואה משדות נגב השתתפו בדיון בכנסת, חודש פברואר יוצא מן הכלל נפתח וגם: נוטעים תקווה חדשה. סוגרים שבוע בשדות נגב


מציינים את יום השואה הבינלאומי

כחלק מאירועי יום השואה הבינלאומי, השתתפו השבוע נציגי הדור הראשון והשני של שורדי השואה המתגוררים במועצה בדיון מיוחד בכנסת.

במהלך הדיון נשמעו עדויות וסיפוריהם האישיים של שורדי השואה ובהמשך לאירועי ה-7 באוקטובר התקיים שיח בנושא חוסן, צמיחה והתחדשות ביום שאחרי המלחמה.

לידיעה המלאה: https://did.li/Yp9w5

שורדי השואה בכנסת

ביקור משלחות

כחלק מהמשלחות הבינלאומיות שביקרו בשדות נגב בשבועות האחרונים אירחנו השבוע משלחת מגרמניה ומשלחת נוספת של נציגים מ-16 מדינות, של השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים. ערכנו להם סיור ביטחוני, סקרנו את אירועי המלחמה והקשיים איתם מתמודדים התושבים מאז ה-7 באוקטובר ושוחחנו על מציאות החיים שהשתנתה מאז. המשלחות הביעו עניין רב בנעשה במועצה, הביעו הזדהות, וביקשו לסייע כדי להקל על הקשיים והאתגרים שניצבים בפנינו.

אנו ממשיכים להשקיע בביקורים אלו במטרה להפוך את המבקרים לשגרירים של מדינת ישראל ושלנו בחו''ל ועל מנת שימשיכו לסייע לנו בשגרה ובחירום.

ביקורי משלחות

נפרדים ומודים לנצ"מ תומר אלדר

השבוע נערכה פגישה עם מפקד מרחב דרום במג''ב, נצ"מ תומר אלדר. אלדר מסיים את תפקידו לאחר שנים בהן תרומתו לביטחון האזור הייתה רבה. ב-7.10 אלדר נלחם בגבורה במחבלים, נפצע וחזר להילחם כשמול עיניו הדאגה העצומה לביטחון המדינה. הודנו לו על שיתוף הפעולה, ואיחלנו לו בהצלחה בהמשך. את מקומו יחליף נצ"מ מאיר אלי גוזלן, לו אנו מאחלים בהצלחה בתפקידו החשוב!

תומר אלדר

חוזרות לאולפנה

לראשונה מאז החלה המלחמה, אולפנת אלומה פתחה השבוע את שעריה וקלטה את תלמידותיה באולפנה בקריית החינוך שדות נגב, לאחר שבכל התקופה האחרונה מאז המלחמה הלימודים התקיימו בקמפוס ביד בנימין. בפתיחת היום התקיים טקס מרגש ומרומם בהנחיית התלמידות. חזרתן של מוסדות החינוך לפעול כבשגרה מהווה תמונת ניצחון על אויבינו. אנחנו כאן כדי להישאר. אנו מאחלים לתלמידות ולצוותי ההוראה שהלימודים יעברו בשקט ובביטחון. בהזדמנות זו אנו מודים למועצה אזורית יד בנימין ולאולפנה המארחת על קליטת התלמידות שלנו.

לידיעה המלאה: https://did.li/fBAaa

טקס באולפנה

תוכנית תזונה בריאה לילדים

במהלך החודש התקיימו מפגשים בנושא תזונה בריאה בגני הילדים ברחבי המועצה, על מנת לחזק את החוסן הפיזי והנפשי של הילדים.

הילדים למדו על חשיבות שתיית מים, וצמצום שתיה ממותקת, הכינו מים בטעמים טבעיים, נחשפו לירקות ופירות מגוונים, למדו על חשיבות צריכת פירות וירקות ב-5 צבעים, טעמו והתנסו באכילת ירקות חדשים ומאוד נהנו!

התוכנית בשיתוף משרד הבריאות, תחום בריאות באשכול נגב מערבי ומדור גנים במועצה והתקיימה ע״י יעל בניונס, תזונאית קלינית ויפה אזרד, גננת מנוסה שהתמקצעה בתחום.

בריאות לילדים

פגישה עם מנכ''ל משרד ראש הממשלה

מנכ''ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי הגיע לביקור נוסף השבוע במועצה.

בין הנושאים שראש המועצה דן בהם עם שלי היו מתווה החזרה של המפונים ומענה הולם ליישובי העורף כפי שהובטח על ידי ראש הממשלה ומנכ''ל משרדו. אנו ממשיכים לפעול כל העת על מנת שנוכל ליצור מענה לכלל התושבים ולצרכים העולים מהשטח.

עם יוסי שלי

פברואר יוצא מן הכלל יוצא לדרך

חודש פברואר יוצא מן הכלל נפתח השבוע. זהו חודש בו אנו מעלים מודעות לאנשים עם מגבלה. מדי שנה אנו משקיעים רבות בתכנים ודואגים לעלות את המודעות לנושא חשוב זה בכל דרך אפשרית.

גם השנה, על אף המציאות המורכבת, פתחנו את החודש עם שילוט נרחב בכל אזור המועצה שמטרתו להדגיש את חשיבות האחדות בינינו בלי יוצאים מהכלל ופרסמנו חוברת עם כל אירועי החודש. מוזמנים להיחשף ולהשתתף בפעילויות שלנו!

קישור לחוברת: https://did.li/6rRlC

פותחים את חודש פברואר

שבוע החלל

לרגל שבוע החלל ועל מנת לעודד את הלמידה על החלל וגרמי השמים יצרנו השבוע ביחד עם התלמידים פינת הידעת היומית במהלכה התלמידים שיתפו אותנו בתובנותיהם בנושא החלל והמדע. זו הייתה חוויה מהנה ומלמדת לכולנו. אם פספסתם, מוזמנים להיכנס לקישור הבא: https://did.li/xuRlC

שבוע החלל

רחל מזוז, תודה!

לאחר 30 שנות עבודה במועצה במגוון תפקידים, עובדת המועצה רחל מזוז יוצאת לגמלאות.

השבוע נפגשנו איתה כדי להודות לה על השנים הרבות שעבדה לצידנו, על עבודתה המסורה והמקצועית ועל תרומתה הרבה למועצה.

רחל היקרה, למדנו ממך מהי עין טובה ואופטימיות.

תודה על הכל, מעריכים ואוהבים.

רחל מזוז

נוטעים תקווה

אירוע נטיעות מרגש התקיים בקיבוץ סעד, בו ניטעו שקדים בשכונת שקד לזכרם של בני המקום דור רידר ונבו ארד ז''ל, שנרצחו ב-7 באוקטובר, ובמקביל ניטעו עצי אלון בסעד ובמלון נבו בים המלח בהם נמצאים מפוני סעד. עוד מהימים שלפני קום המדינה נטיעת עצים באדמת ארץ הקודש הייתה דרך סמלית וחשובה לסמן ולקבע את הקשר שבינינו לבין האדמה הזאת. השנה, יותר מתמיד, הסמליות הזאת מקבלת תוקף לאור אירועי ה-7 באוקטובר.

נמשיך לנטוע ולפתח את חבל ארץ זה - היום יותר מתמיד!

נוטעים בסעד

שבת שלום!