הצלחה ליריד המלגות של שדות נגב-מרחבים

צעירי המועצות נחשפו למגוון הרחב של היצע המלגות שיסייעו בתשלום לימודיהם תוך פעילות התנדבותית בקהילה


השבוע (ג') התקיים יריד מלגות במועצה האזורית שדות נגב לקראת שנת הלימודים האקדמית הבאה.

במהלך יום שלם שהחל מהבוקר ועד הערב, הגיעו כ-100 משתתפים, סטודנטים בהווה או בעתיד מהמועצות האזוריות שדות נגב-מרחבים, ונחשפו למגוון הרחב של היצע המלגות הניתנות על ידי או בשיתוף פעולה עם המועצות. המשתתפים עברו בין הדוכנים, שמעו על פרטי המלגות ונרשמו למלגות הרלוונטיות עבורם. כמו כן, בסוף היריד התקיימה הגרלה עם פרסים בין המשתתפים.

יריד המלגות היה בהובלת מרכז הצעירים המשותף למועצות שדות נגב-מרחבים, אשר אחראי בין השאר לליווי התושבים באקדמיה. מלגות אלו יסייעו למימון לימודיהם של הצעירים במוסדות השונים להשכלה גבוהה. לצד זאת, וכחלק מתנאי קבלת המלגות, הסטודנטים ישולבו בפעילויות התנדבותיות שונות ברחבי המועצות ובפרויקטים שיועדו במיוחד להם דרך מרכז הצעירים במועצה, ביניהם: סיוע לבני הגיל השלישי ואנשים עם מגבלה, חונכות ילדים, עזרה למשפחות ממעמד סוציואקונומי נמוך וקיום פעילויות ואירועים קהילתיים.

מרכז הצעירים שדות נגב – מרחבים, הינו היחידי בארץ המשותף לשתי רשויות ופועל בהצלחה רבה תוך התמודדות עם אתגרים שונים. שיתוף הפעולה תורם לאיגום משאבים, לקהילה רחבה, לחשיפה משמעותית ומסייע לצעירי המועצות במגוון רחב של נושאים.