סוגרים שבוע וחוגגים שבועות

הזכייה בפרס החינוך, חגיגות יום ירושלים, מיזם בית ספר להורים וגם: הנבחרת המקומית שהביאה לנו המון כבוד. סוגרים שבוע עם ראש המועצה תמיר עידאן


הישג אדיר:

זכינו בפרס החינוך הארצי לשנת התשפ''ג!

תושבים יקרים,

לראשונה, זכתה המועצה בפרס היוקרתי ביותר שישנו כיום למועצות וערים בישראל.

היום כולם יודעים כי מערכת החינוך בשדות נגב מהמובילות בישראל וכי היעד השאפתני והמאתגר שהצבנו לעצמו הסתיים בהצלחה. החלום הפך למציאות: ביטלנו את מושג הפריפריה. ידעו כל ילד וילדה בשדות נגב שמערכת החינוך שלנו עושה הכל על מנת שיצליחו וכי עתידם של ילדינו אינה שונה ואף טובה יותר מכל מקום אחר בארץ.

יצרנו מערכת חינוך עדכנית המותאמת למאה ה-21 שמהווה גאווה מקומית, כזאת שמצמיחה ומגדלת דור חדש שיוביל את מדינת ישראל קדימה בכל התחומים. דור שרגליו מוצבות ארצה וראשו מגיע השמיימה. נמשיך להשקיע בחינוך ולמצב את שדות נגב כמוקד השראה חינוכי.

אני רוצה להודות לאגף חינוך ולצוותי החינוך וההוראה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי היקרים שלנו - בזכותכם עשינו היסטוריה!

לידיעה המלאה: https://did.li/sAUNf

לחוברת הדיגיטלית של פרס החינוך: https://did.li/hkmrl

חברי הוועדה בביקור במועצה (2)

......

רעיון בקטנה-חג השבועות

בחג השבועות קיבלנו את התורה כאיש אחד בלב אחד למרגלות הר סיני.

שם, למרגלות ההר ניתן לנו הדיבר הראשון "אנכי ה' אלוקיך אשר הוצאתיך מארץ מצרים".

עולה השאלה, מדוע הוזכרה יציאת מצריים ולא בריאת העולם שהיא נס גדול יותר?

בחסידות מבואר שמכיוון שכוחו של ה׳ הוא אין סופי, אין זה פלא שהוא יכול לברוא יש מאין. לעומת זאת, יציאת מצרים דרשה התערבות בחוקי הטבע, שאותם קבע הקב"ה בעצמו, ולכן זהו נס גדול יותר.

המסר הוא שלכל בן אנוש יש את האפשרות להשתנות - הכל תלוי בבחירתו. אם יציאת מצרים היתה אפשרית למרות השינויים שנדרשו בטבע הרי שכל אחד יכול לחולל שינוי בעולמו הפרטי ובעולם כולו.

....

חוגגים יום ירושלים

ירושלים פינת שדות נגב: עם דגלי ישראל מונפים, בסוף השבוע שעבר חגגנו ביחד את יום ירושלים לרגל 56 שנים לשחרורה.

השנה, צויין היום בקונספט ייחודי. קרית החינוך של המועצה שינתה פניה ו''התחפשה'' לירושלים. האירוע התחיל בתהלוכת דגלים בשירה וריקודים, והמשיך עם דוכני מזון בסגנון שוק ''מחנה יהודה'', מתחם ג'ימבורי ויצירה, הכנת דגם של בית המקדש לצד הופעות של קרקס, ליצן ולהקות מקומיות. מאות משתתפים הגיעו ונהנו מאירוע חשוב זה שהיה בהובלת המתנ''ס המקומי.

ירושלים בירתנו, עליהם חלמו והתפללו אבותינו 2,000 שנות גלות שוחררה בדרך נס. דווקא בעת הזאת, לאחר סיומו של עוד מבצע צבאי שביטא את נצחון האור על החושך, אנחנו עומדים זקופים עם דגלי ישראל, גאים במדינה ובעיר הבירה שלנו ולא ניתן לאף ארגון טרור לערער את יסודות האמונה שלנו. נמשיך להניף את דגל הלאום בכל מקום ולומר לאויבינו שאנחנו כאן לעד.

יום ירושלים.JPG

בית ספר להורים

תכנית חדשה נפתחה בשדות נגב המיועדת להורים לילדים מתבגרים ולאנשי חינוך.

בתכנית 5 מפגשים כאשר בכל מפגש מתקיים שיחה על ידי מיטב המומחים בתחום ולאחר כל מפגש מתקיימת סדנה למשתתפים. מטרתה ללתת מענה לאתגרים השונים בהם מתמודדים המתבגרים בעידן הנוכחי כגון מסכים, חרמות, חומרים מסוכנים והתנהגויות סיכוניות. מוזמנים להצטרף!

לידיעה המלאה על התכנית: https://did.li/2d1w5

בית ספר להורים

הצלחה ליריד המלגות שלנו

השבוע קיימנו יריד מלגות לסטודנטים בהווה או בעתיד. במהלך יום שלם שהחל מהבוקר ועד הערב, הגיעו כ-150 משתתפים, ונחשפו למגוון הרחב של היצע המלגות הניתנות על ידי או בשיתוף פעולה עם המועצות.

אנו שמים בראש סדרי העדיפויות את הסיוע לצעירי המועצה ופועלים רבות לתת את הכלים הנדרשים לצעירי המועצה להשתלב בעולם האקדמי באופן מיטבי. נמשיך להשקיע בדור העתיד שלנו ולהוות כתובת לכל צרכיהם.

לידיעה המלאה: https://did.li/tR6fT

יריד מלגות

שבועות שמח לבני הגיל השלישי!

כ-50 משתתפים בני הגיל השלישי מבית הגדי התכנסו השבוע לציין את חג השבועות עם פעילות מגבשת, דברי ברכה וכיבוד.

הכי כיף לגיל השלישי במועצה!

חוגגים שבועות בבית הגדי

משיקים את תכנית גשרים

במעמד הרמטכ''ל, התכנסנו השבוע להשקת תכנית גשרים – תכנית יוקרתית שנפתחה השנה במוסדות החינוך העל יסודיים במועצה ועתידה לשנות את מוכנותם של הדור הבא שלנו בתחומי הטכנולוגיה, הסייבר והתכנות. פרטים מלאים על התכנית: https://did.li/MRxTY,

השבוע בהשקת תכנית גשרים

יום שכולו תורה

יום שכולו תורה לנשים התקיים השבוע במעגלים בהשתתפותן של עשרות משתתפות מכל האזור. זוהי מסורת שמתקיימת פעמיים בשנה, לקראת ראש השנה ולקראת חג השבועות. כל הכבוד למארגנות ולמשתתפות.

יום שכולו תורה

גאווה מקומית

תסתכלו על הילדים המדהימים האלו ותבינו כמה ההצלחה הזאת מסחררת!

עד לפני שבוע הם ישבו כמה ימים במקלטים ואתמול כחלק ממועדון ה-N.S.F בהדרכת שי סטפנסקו משדות נגב הם קטפו את המקום השני בסך כל המדליות מתוך 50 מדינות בתחרות הג׳יו ג׳יטסו בהונגריה!

הנבחרת שלנו

 

חג שבועות שמח!