מסכמים מבצע וחוזרים לשגרה בשדות נגב

צוותי החירום במועצה וביישובים היו ערוכים לתת את המענה בחירום, התושבים יצאו להפוגות, והתקיים מעבר מדורג מחירום לשגרה. במועצה מסכמים בהצלחה את מבצע ''מגן וחץ''


כחלק מנוהל פתיחת מבצע צבאי במועצה, מיד עם פתיחתו בשעה 2:14 לפנות בוקר (ג') קיבלו התושבים עדכון על ההנחיות, נפתח החמ''ל והמוקד הטלפוני של מרכז חוסן והתקיימה הערכת מצב ראשונית. כמו כן, צוותי הביטחון המועצתיים עברו בין המדורות ופינו את המשתתפים בחגיגות ל''ג בעומר היישוביות לביתם בביטחה.

במהלך המבצע, נורו 167 שיגורים לשטח המועצה. על אף הצלחתה של כיפת ברזל, היו כמה נפילות בשטח המועצה שגרמו לפציעה של תושבת המועצה, להריגתו ולפציעתם של בני מיעוטים, לשריפות, ולנזק רב לרכוש.

מתוך הבנת חשיבות השמירה חוסנם של התושבים, החלה תכנית ההפוגות מיד עם פתיחת המבצע. במסגרתה, ובאופן מדורג יצאו תושבי המועצה להפוגות בתוך היישובים ומחוצה להם במקומות רבים בארץ.

במהלך ימי הלחימה הגיעו לביקור ושיחות במועצה שרים וח''כ ומפקדים בצה''ל במטרה לשמוע על האתגרים השונים במועצה ולקבל תמונת מצב עדכנית.

עם סיומו של מבצע ''מגן וחץ'' עברה המועצה לנוהל 'היום שאחרי'. במסגרתו, בין השאר, קיבלו התושבים כלים להתמודד במעבר בין חירום לשגרה, בני הגיל השלישי יצאו להפוגה בים המלח. לאור דרישת ראש המועצה מפיקוד העורף, מוסדות החינוך נפתחו ביום שלאחר סיום המבצע על מנת לאפשר חזרה נינוחה ומעבר מדורג לשגרה. בחזרתם ללימודים, נפתח היום בשיח ועיבוד המאורעות ולאחר מכן התקיימו הפגות לתלמידים ולצוות.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''לשמחתי, נוכחנו לדעת גם הפעם כי שדות נגב ערוכה לכל תרחיש בזכות הצוותים שלנו שמכירים את העבודה על בוריה ויודעים לתת את המענה הראוי. אני רוצה להודות לכל הצוותים שלנו ולהצדיע להם על העשייה וההתגייסות במבצע "מגן וחץ". פעלתם יום וליל, להבטיח את ביטחונם וחוסנם של תושבי שדות נגב. לתושבים היקרים שלנו, אני רוצה להודות על העמידה האיתנה בעת הזאת, על אורח הרוח והשמירה על ההנחיות של גורמי הביטחון שסייעו רבות במערכה זו''.

הפוגה

 

עם מפקד מגב בבית שנפגע