עידאן בזמן מבצע מגן וחץ: ''יש לאפשר פינוי יישובים שאינם קדמיים להפוגות חוץ באופן מיידי''

ראש המועצה האזורית שדות נגב קרא לראש הממשלה ולשר הביטחון לאפשר את תכנית ההפוגות גם ליישובים נוספים שאינם יישובים קדמיים


השבוע, כחלק ממבצע ''מגן וחץ'', ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן, קיים סדרת פגישות, ביניהם עם שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', סגנית שר האוצר, מיכל וולדיגר, מפקד פיקוד דרום, אליעזר טולדנו, מפקד פיקוד העורף, מפקד אוגדת עזה, אבי רוזנפלד, מנכ''ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי, וראש רשות חירום לאומית (רח''ל) יורם לרדו. בפגישות אלו, בין השאר, דרש עידאן לאפשר באופן מיידי את יציאתם להפוגה של היישובים שאינם יישובים קדמיים (0-4 ק''מ מרצועת עזה) מחוץ למועצה בזמני לחימה.

יש לזכור כי כל יישובי המועצה היו תחת איום רקטי מסיבי, ובמסגרת מהבצע ''משיב הרוח'' אישרה הממשלה את הוצאתם של היישובים בטווח של עד 4 ק''מ מרצועת עזה בלבד.

''ראשית, אני רוצה לחזק את ידיכם על מבצע צודק והכרחי זה שמבוצע בגבורה ובמקצועיות רבה – כולנו מצדיעים לכם!'' פתח עידאן את המכתב.

''לצערנו הרב, בעקבות המבצע המתמשך, היו אזעקות ונפילות של רקטות בכל יישובי המועצה ואף הרוג ומספר פצועים. מציאות זו גורמת לבהלה רבה שמתעצמת מיום ליום בקרב תושבי המועצה וישנו צורך מוחשי ומיידי  להוציא את התושבים המתגוררים מעבר לקו 4 ק''מ מגדר המערכת להפגה מחוץ לתחומי המועצה בת מספר ימים, וזאת בעיקר למשפחות עם ילדים קטנים, תושבים וותיקים ותושבים להם אין ממ''ד בבית.

כפי שציינתי בעבר, רוב התושבים הוותיקים שהקימו את המועצה (המתגוררים מעבר לקו ה-7 ק''מ, ביישובים שאינם מוגדרים כיישובי עוטף עזה) מתגוררים בבתים ללא ממ''ד ונושא זה חייב לבוא על פתרונו באופן מיידי''.

עידאן סיכם את דרישתו במכתב: ''אני סבור כי בשעה קשה זו, בה התושבים עומדים בגבורה ונותנים את הגיבוי המלא למדינת ישראל ולצה''ל, על מדינת ישראל לעשות הכל כולל הכל כדי להקל על התושבים שנמצאים בבתיהם זה מספר ימים ולאפשר הוצאתם להפגה בת מספר ימים ללא כל דיחוי''.