שישי-אישי במדבר

מסכמים מבצע-וחוזרים לשגרה, הנציגות שלנו בגמר תחרות האסטרונומיה, וגם: הגננת המצטיינת והאחות המצטיינת שהביאו המון כבוד למועצה. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן:


 

מסכמים מבצע וחוזרים לשגרה

תושבים יקרים, השבוע הגיע לסיומו מבצע מגן וחץ. מבצע שאין צודק ממנו, שהחזיר את ההרתעה למדינת ישראל תוך פגיעה בראשי ארגוני הטרור.

לשמחתנו הרבה, היינו מוכנים לתרחיש הזה, ועל כן, מיד עם פתיחתו בשעה 2:14 לפנות בוקר (ג') קיבלתם עדכון על ההנחיות, נפתח החמ''ל והמוקד הטלפוני של מרכז חוסן והתקיימה הערכת מצב ראשונית. מכיוון שהיה זה ערב ל''ג בעומר, צוותי הביטחון המועצתיים עברו בין המדורות ופינו את המשתתפים בחגיגות ל''ג בעומר היישוביות לביתם בבטחה.

מתוך הבנת חשיבות השמירה החוסן שלנו בעת הזאת, החלה תכנית ההפוגות מיד עם פתיחת המבצע. במסגרתה, ובאופן מדורג יצאתם להפוגות בתוך היישובים ומחוצה להם במקומות רבים בארץ.

כמו כן, במהלך ימי הלחימה הגיעו לביקור ושיחות במועצה שרים וח''כ ומפקדים בצה''ל במטרה לשמוע על האתגרים השונים במועצה ולקבל תמונת מצב עדכנית.

סה''כ, במהלך המבצע, נורו 167 שיגורים לשטח המועצה מתוך כ-1,000 שיגורים שנורו ועברו את גבול ישראל.

לשמחתי, נוכחנו לדעת גם הפעם כי שדות נגב ערוכה לכל תרחיש בזכות הצוותים שלנו שמכירים את העבודה על בוריה ויודעים לתת את המענה הראוי. אני רוצה להודות לכל הצוותים שלנו ולהצדיע להם על העשייה וההתגייסות במבצע "מגן וחץ". פעלתם יום וליל, להבטיח את ביטחונם וחוסנם של תושבי שדות נגב.

ולכם התושבים היקרים שלנו, אני רוצה להודות על העמידה האיתנה בעת הזאת, על אורח הרוח והשמירה על ההנחיות של גורמי הביטחון שסייעו רבות במערכה זו.

עם מפקד מגב בבית שנפגע

.....

פרשה בקטנה: יום ירושלים

הרב רפאל חדאד, רב מושב שובה

בימים אלו לפני 56 שנים התרחשה בארץ מלחמת "ששת הימים".

מלחמה שכולה נס ופלא, המעידה על אהבת ה' יתברך אלינו.

הערים הקדושות ירושלים וחברון שוחררו אף הן במלחמה זו. אבל הבדל גדול היה באופי הקרבות ביניהן.

בירושלים היו קרבות עזים, אם בגבעת התחמושת, אם בעיר העתיקה ועוד. המאבק היה קשה מאוד, אבל בסופו של דבר הניצחון הגיע.

לעומת זאת, הכיבוש בחברון היה קל ביותר, הרב גורן הגיע ברכבו לחברון וראה עיר "מתים", דממה שוררת, ודגלים לבנים מונפים כאות כניעה. העיר נכבשה בלי אפילו ירייה אחת.

אפשר ללמוד מכאן, שתפקידנו הוא להשתדל. לעשות ולפעול. התוצאות לא על אחריותנו. אחרי שהתאמצנו, ה' יזכה אותנו בשפע ברכה, וייתכן שאפילו מקומות שלא חשבנו להגיע אליהם - שעריהם ייפתחו לפנינו בלי מאמץ.

שנזכה!

.....

היום שאחרי

'היום שאחרי' מאפשר לנו לעבור בהדרגה מחירום לשגרה ולעבד את ימי הלחימה לפני שממשיכים הלאה.

על כן, עם סיומו של מבצע ''מגן וחץ'' עברנו לנוהל 'היום שאחרי'. במסגרתו, בין השאר, פרסמנו טיפים וכלים להתמודד במעבר בין חירום לשגרה. בני הגיל השלישי יצאו להפוגה בים המלח, ולאור דרישתי, מוסדות החינוך נפתחו ביום שלאחר סיום המבצע על מנת לאפשר חזרה נינוחה ומעבר מדורג לשגרה. בחזרתם ללימודים, נפתח היום בשיח ועיבוד המאורעות ולאחר מכן התקיימו הפגות לתלמידים ולצוות.

חוזרים לשגרה מדורגת במוסדות החינוך

 

אפשרו את פינוי היישובים שאינם קדמיים להפוגות חוץ באופן מיידי!

השבוע, כחלק ממבצע ''מגן וחץ'', שוחחתי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וקיימתי סדרת פגישות, ביניהם עם שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', סגנית שר האוצר, מיכל וולדיגר, מפקד פיקוד העורף, מפקד אוגדת עזה, אבי רוזנפלד, מנכ''ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי, וראש רשות חירום לאומית (רח''ל) יורם לרדו. דרשתי לאפשר באופן מיידי את יציאתם להפוגה של היישובים שאינם יישובים קדמיים (0-4 ק''מ מרצועת עזה) מחוץ למועצה בזמני לחימה.

מוזמנים לקרוא את המכתב המלא כאן: https://did.li/lesaa

הפוגה לבני הגיל השלישי בים המלח

פעילות הפוגה

היא משלנו

בכנס גננות מחוז דרום שהתקיים השבוע הכריזו על הגננות המצטיינות.  אז קבלו את המצטיינת שלנו: יוכי טורג׳מן מנהלת גן ניצן שוקדה!

יוכי היקרה, את גאווה והשראה לכולנו!

יוכי טורג׳מן מנהלת גן ניצן שוקדה

גאווה מקומית

שרית שרעבי שלום מכפר מימון - אחות ומנהלת הסיעוד במרכז לבריאות הילד של כללית בקריית גת נבחרה לאחות מצטיינת נשיא המדינה על מסירותה, פועלה הרב למען המטופלים וההשראה שהיא מהווה לצוות העובד עמה.

347641326_163271870008433_88479591375444023_

 

אלופים

נבחרת האסטרונומיה של חטיבת בית ספר סעד עלו לשלב הגמר בתחרות האסטרונומיה הארצית.

בעבודתם, יצרו התלמידים דגם דרכו ניתן ליצור ולאגור אנרגיה ירוקה ובכך להפחית את פליטת גזי החממה. בחודש הבא: שלב הגמר בירושלים.

מאמינים בכם ומאחלים לכם בהצלחה!

נבחרת האסטרונומיה

 

שבת שלום!