לרגל עליית המועצה לגמר בתחרות פרס חינוך ארצי לרשויות: חברי וועדת פרס החינוך הגיעו לביקור בשדות נגב

במטרה לעמוד מקרוב אחר העשייה החינוכית המרשימה. חברי הוועדה התרשמו מהמפגשים עם התלמידים וצוותי החינוך. בקרוב: הכרזה על הזוכים בפרס חינוך ארצי.


השבוע (ד') הגיעו לביקור בשדות נגב חברי וועדת פרס חינוך ארצי, לאחר שהתבשרה המועצה כי היא נבחרה למצטיינת מחוז דרום לפרס החינוך, וכי עלתה לשלב הגמר.

במהלך היום, עברו חברי הוועדה בקרית החינוך שם הוצגו כלל הפעילויות החינוכיות כל גווניה על ידי ילדי ותלמידי שדות נגב, צוותי החינוך וההוראה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ונציגי המועצה.

המשתתפים הציגו וסיפרו מזווית אישית על ההליך החינוכי במועצה והשפעתו על חייהם. כמו כן, במהלך היום הוצגו התוכניות הייחודיות של המועצה וההישגים רבים של מוסדות החינוך בשנים האחרונות. הוועדה עברה בין המציגים, שאלה והתעניינה והביעה סיפוק רב מהנעשה בתחום החינוך במועצה.

את הבחירה בשדות נגב למצטיינת מחוז דרום ועלייתה לשלב הגמר, נימקה הוועדה: ''הרשות המומלצת הוכיחה עשייה, השקעה ומאמץ בקידום תכניות חינוכית ופעילות חינוכית, טיפוח ערכים חברתיים מעצבים, קידום מעורבות חברתית בקהילה, חיזוק החוסן הרגשי ותחושת השייכות, יצירת רצף חינוכי, קידום תהליכי למידה, מצוינות והישגים יוצאים מן הכלל.".

פרס החינוך הארצי הוא פרס הצטיינות המוענק מדי שנה על ידי משרד החינוך לרשויות  בישראל לאות הערכה על פועלם החינוכי. המוסדות הזוכים נבחרים על ידי ועדת שיפוט של משרד החינוך. הוועדה ממיינת את המועמדים ומעניקה להם ניקוד על סמך חומר בכתב ועל סמך ביקור במוסדות עצמם.

זכייתה בפרס המחוזי והעפלתה לשלב הגמר של שדות נגב משקפות את ההצלחה החינוכית במועצה אשר בשנים האחרונות ממצבת את עצמה כאחת מהמועצות המובילות בישראל בתחום החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ובהובלת תהליכים חדשניים בחינוך.

בהנהגת ראש המועצה, תמיר עידאן ומנהל אגף חינוך, מוטי אדרי, יזמה ועדת חינוך של המועצה הכנת תכנית אב לחינוך בשיתוף קבוצות מיקוד מרחבי המועצה. מטרת התכנית הייתה -  הַבְנָיָה של מערכת החינוך בשדות נגב ועדכון והתאמתה  לעידן שאנו חיים בו.

במסגרת התכנית, הוקם המתנ"ס בשדות נגב המאגם תחת קורת גג אחת את כל החינוך הבלתי פורמלי במועצה ושולבו תכניות בלתי פורמליות בתוך המסגרת הפורמלית. בחינוך הפורמלי נבחרו מנהלים בקפידה רבה – מנהיגי חינוך – להובלת השינויים בבתי הספר העל יסודיים במועצה.  , והתוצאות מדברות בעד עצמן, ביניהן: בשנת 2021 אחוזי הזכאים לתעודת בגרות עומדים על 98%, אחוז אחד יותר מן השנה הקודמת (97%).

ראש המועצה האזורית בשדות נגב, תמיר עידאן: ''אנו קוצרים כיום את פירות ההצלחה החינוכית בשדות נגב לאחר שנים של שינויים מרחקי לכת שהובילו לביסוס מעמדה של שדות נגב למוקד השראה חינוכי ברמה הארצית. אני שמח וגאה במעמד המכובד שהגענו אליו. נמשיך להשקיע ולפתח את תחום החינוך במועצה. אני רוצה להודות לכל מי שלקח חלק באירוע חשוב זה והציג את תוצרי החינוך במועצה באופן מעורר השראה

78f69e96-948a-4772-b99f-9d0a50a8e063