חגיגות עצמאות בגני שדות נגב

מהאירועים המרגשים של השנה: מאות ילדי הגנים מלווים בהוריהם ציינו את יום העצמאות בטקס מרגש בהשתתפות שר החינוך, יואב קיש


השבוע (א'), מאות ילדי הגנים התכנסו במגרש הכדורגל בבית הגדי לאירוע מרגש במיוחד: חגיגות העצמאות ה-75 למדינת ישראל בסימן ''50 שנה לפטירתו של בן גוריון ו-70 שנה מאז עלה לנגב''.

טקס יום העצמאות של גני המועצה היה בהשתתפות שר החינוך, יואב קיש, ראש המועצה, תמיר עידאן, מנהל מחוז דרום במשרד החינוך, מר רם זהבי, מנהל אגף חינוך, מוטי אדרי, מפקחת גני שדות נגב, ורד נוישטטר.

בטקס, הילדים רקדו ושרו לצלילי שירי יום העצמאות עם דגלי ישראל וקיימו את מעמד ''ימלוך'' בו נכנסו לקול שופרות עם דגמי ספרי תורה קטנים. כמו כן, הוקראו תפילה לשלום המדינה ולחיילי צה''ל על ידי נציגי המועצה, התקיים מצעדי דגלים של חיילי סיירת גבעתי ושל ילדי גן פקאן וארזים, והופעה של טוביה צפיר בדמותו של בן גוריון.

בסיום האירוע, כאות תודה והערכה לחיילים שהגיעו והשתתפו בטקס, העניקו הילדים לחיילים שי מלווה בציורים וברכות.

טקס יום העצמאות בגני הילדים מתקיים מדי שנה בהובלת מנהלת מחלקת הגנים והמעונות, אירית –אליה-דהן, ובסיוע מזכירת המחלקה, ברכה טוויטו, הגננות והסייעות.

ראש המועצה, תמיר עידאן: ''חגיגות יום העצמאות של ילדי הגנים הם ההוכחה לניצחוננו על אויבינו. זהו אחד מהאירועים המרגשים המתקיימים בכל שנה, ולהם ערך רב בחינוך דור העתיד שלנו לערכי הציונות''.

עידאן סיפר לילדים כי ''כשראש הממשלה הראשון שלנו עמד והכריז על הקמת מדינת ישראל חשבו שהוא לא מציאותי. נפתחה מלחמת העצמאות בה ניצחנו למרות שכולם חשבו שנפסיד. בן גוריון האמין שננצח ואמר כי יהודי חייב להאמין בניסים – והוא צדק. ברוך ה' קרה לנו נס אדיר – הקמנו מדינה, הפרחנו את הנגב ובעזרת ה' גם בשדות נגב יקום יישוב חדש בשנים הקרובות''.

הופעה של טוביה צפיר

 

 

צילום: טל סגרון – יסמין תקשורת.