פרויקט ''שגרירים צעירים'' של משרד החוץ יוצא לדרך בשדות נגב

שר החוץ, אלי כהן, נפגש עם ראש המועצה תמיר עידאן והשיק את הפרויקט אשר יסייע רבות להסברה הישראלית באמצעות בני הנוער במועצה


שר החוץ אלי כהן נפגש (ב') עם ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, והשיק את הפרויקט הייחודי של משרד החוץ שיזם לבני ובנות נוער שיפעל בשירות משרד החוץ ובשיתוף מועצת שדות נגב, ובמסגרתו ילמדו הצעירים דיפלומטיה אזרחית ודרכים לקידום האינטרסים של מדינת ישראל ושיפור תדמיתה בעולם.

שר החוץ אלי כהן הגיע יחד עם צוותו למועצת שדות נגב להשקה חגיגית של פרויקט "שגרירים צעירים" של משרד החוץ שתופעל ברשויות המקומיות.

השגרירים הצעירים ירכשו ידע וניסיון בהסברה, ויעסקו בפרויקטים יצירתיים בפלטפורמות של רשתות חברתיות וניו מדיה וישתלבו במאבק נגד האנטישמיות ושיפור תדמיתה של ישראל בעולם.

התוכנית נועדה לייצר כוח משימה של צעירי משרד החוץ שיפעל בשירות משרד החוץ לאור האתגרים הרבים עמם מתמודדת מדינת ישראל בזירה הציבורית הבינלאומית, חוסר המודעות וההבנה לצרכי המדינה ומערך השקרים המופצים ע"י הפלשתינים בעולם. בני ובנות הנוער שישתלבו בפרויקט יובילו תהליכי שינוי תודעה ותדמית בכלים של מדיה חברתית, ברשתות החברתיות, ישתלבו בכנסים דיגיטליים בינלאומיים, בפורומים של שיח ובכל דרך שייזמו לצורך כך, כדי לקדם את מעמדה של ישראל מחד ולשתף בני נוער וצעירים בעולם בסיפורים וחוויות אישיות שיישקפו תמונה אמיתית לגבי החיים במדינת ישראל.

בתוכנית המוצעת יושם דגש על חיים נורמטיביים ושיתוף בשיח לגבי נושאים החשובים לצעירי כל העולם כמו משבר האנרגיה, ספורט ובריאות, תרבות הפנאי, מעמד הנשים, חדשנות, יזמות, מעורבות חברתית ועוד. כל אלו יכולים לפתוח אשנב לפורומים בינלאומיים לנוער, שבהם הנוער הישראלי מקדם יוזמות ומוביל.

התוכנית המיועדת לתלמידי ותלמידות כיתות י'-יב' והיא תופעל כפיילוט לשנתיים, כאשר בשנה הראשונה יופעלו כיתות י' ובשנה לאחר מכן יצורפו כיתות יא' ו-יב'. התלמידים שישתלבו בפרויקט יצוידו בידע וכלים, ינותבו למסגרות עבודה ויסייעו הלכה למעשה למערך הדיפלומטיה הציבורית של מדינת ישראל בעזרת יוזמות ייחודיות. התוכנית תפעל כמענה ליחסי הציבור וההסברה של גורמים רדיקליים, בעלי אידיאולוגיות קיצוניות כנגד מדינת ישראל ואנטישמיות בכלל.

עוד בפגישה בין שר החוץ לראש המועצה, עידאן נתן סקירה על המועצה והצמיחה הדמוגרפית לצד האתגרים הביטחוניים. השר בירך על התנופה והבטיח לסייע למועצה באתגריה השונים.

שר החוץ אלי כהן: "אני מברך על השקת התוכנית בשדות נגב ומודה לראש המועצה תמיר עידאן על שיתוף הפעולה רב השנים ביננו. בכל תפקידיי הציבוריים הובלתי פרויקטים לקידום ושילוב בני ובנות נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית לתפקידי מפתח בעולם המודיעין והכלכלה וכעת גם במשרד החוץ. אני מאמין במתן הזדמנות שווה לכל אחד ואחת, ומאמין שבכוחו של הנוער להוביל לשינוי בתודעה ובשיח העולמי ולתרום רבות לתדמיתה של ישראל. הכלים שירכשו בתוכנית יסייעו להם בעתיד להשתלב בצמרת הדיפלומטיה המדינית".

ראש מועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: "אני רוצה להודות לחברי הטוב, שר החוץ של מדינת ישראל, אלי כהן שעושה חיל בתפקידו החשוב, על השקת המיזם שיסייע רבות בהסברה הישראלית על ידי נוער שדות נגב. אני מאמין כי דור העתיד שלנו, שגדל בעוטף ישראל, ומכיר את האתגרים הביטחוניים שלנו מקרוב, יוכל לתרום רבות להסברה הישראלית. ללא ספק, עידן חדש בהסברה הישראלית".

מנכ"ל משרד החוץ, רונן לוי: "אין ספק שבני נוער יכולים להוות כוח משימה יעיל ביותר, שישרת את צרכי משרד החוץ והמדינה ויוכל לייצר וכן להתמודד מול ארגונים שונים בעולם, הפועלים באופן מאסיבי כנגד מדינת ישראל. כל זאת יעשה תוך הפעלת חשיבה מחוץ לקופסה ושימוש ברשתות החברתיות באופן מושכל".