לראשונה: יריד חשיפה למסגרות ההמשך בשדות נגב

ממדרשות לבנות ותכניות ש"ש ועד למכינות קדם צבאיות וישיבות הסדר: כל תלמידי כיתות י''ב הגיעו ליריד חשיפה בדרך לשירות משמעותי עבור המדינה


לראשונה במועצת שדות נגב, התקיים השבוע (א') יריד חשיפה למסגרות ההמשך לכיתות י''ב.

במהלך היריד, הוצבו עמדות עם נציגים ממגוון מכינות קדם צבאיות, תכניות ש"ש (שנת שירות), מדרשות ועוד. התלמידים והתלמידות שמעו מהנציגים באופן מפורט על כל מוסד וקיבלו פרטי יצירת קשר לרישום.

בין נציגי מסגרות ההמשך שהגיעו: נציג מכינת מעשה בנגב בנתיבות, ישיבת הסדר אורות משה בראש העין, אדיר במרום - מכינה טכנולוגית בשילוב חיל האוויר, מכינת אלישע, מכינת בית אל, ישיבת אולגה, תוכנית ש"ש לבנים ובנות – עדי נגב, תוכנית ש"ש לבנים ובנות - בני עקיבא, אגודת שירות לאומי לבנות שילה המציעה תפקידים ייחודיים בכנסת בבית הנשיא ובמד''א, עמותת שלומית המציעה שירות לאומי לבנים ובנות, עמותת בת עמי המציעה תפקידים במשרד רוה"מ, מדרשה לבנות בשדרות, מדרשה לבנות בשלומית, מדרשת רוני וצהלי ועוד. כמו כן, במקום הוצבה עמדת ניידת של צה''ל שנתנה מידע ומענה לשאלות.

מטרת הכנס הייתה להציג בפני התלמידים את האופציות השונות העומדות בפניהם לאחר סיום לימודיהם, ולהפגיש אותם עם מגוון עולמות התוכן והמסלולים המוצעים בתחומים שונים על מנת לקבל את ההחלטה המשמעותית על עתידם.

הכנס בהתקיים בהובלת תחום הכנה לגיוס משמעותי במחלקת ילדים ונוער ובשיתוף פעולה עם תיכוני המועצה.

יריד חשיפה למסגרות ההמשך בשדות נגב

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''יריד מסגרות ההמשך התווה את הצעד הראשון לנוער שלנו בדרך לשירות משמעותי עבור המדינה בה אנו חיים ועתיד לסלול לכל אחד מהם את הנתיב המיוחד והמתאים לו. הסתובבתי בין העמדות השונות והתרשמתי מהמגוון הרחב ומהנכונות של נוער שדות נגב להמשיך למסגרות ההמשך. יריד זה הינו כחלק מתכנית כוללנית ומהקצאת משאבים לתחום השירות המשמעותי שנכנס לאחרונה מתוך הבנת חשיבותו לעתיד הדור הבא שלנו''.