שישי אישי פרשת חיי שרה

משלחת ממשרד החינוך, המשוררים משדות נגב, ההצלחה לתיאטרון שלנו וגם: פרומו לאירוע ייחודי שיתקיים בחנוכה. סוגרים שבוע עם ראש המועצה תמיר עידאן


משלחת מהאגף למעונות יום במשרד החינוך ביקרה בשדות נגב

השבוע (ד') אירחנו כ-60 מנהלי מחוזות ומפקחים מהאגף למעונות יום במשרד החינוך, במטרה לעמוד אחר ההצלחה החינוכית בגיל הרך אצלנו.

הביקור התקיים כחלק משלושה ימי השתלמות, במסגרתו הגיעו המשתתפים ליום אחד לשדות נגב.

במהלך הביקור, עמדו המבקרים מקרוב אחר הלמידה בשגרה ובחירום בגיל הרך, ערכו סיור בגן המדעי, קיימו סיור ביטחוני בעוטף עם קב''ט המועצה, רפי בביאן, וביקרו בחלק ממעונות היום המועצה.

בין המשתתפים: מנהלת אגף מעונות יום מחוז דרום, ענת מרקוביץ, מנהל תחום פיתוח פדגוגי, זאב אלדר, מנהלת תחום חינוך הטיפול, ליאת גלנץ, הממונה על השותפויות, חגית כתר, הממונה על פרט ורווחה רבקה לייבא מרדכי, ופרוייקטורית בכירה במעונות היום ומשפחתונים, נועה צור ברוש.

הצמיחה הדמוגרפית והביקוש הרב להירשם לחינוך החל מהגיל הרך במועצה הובילו לכך ש-8 גנים חדשים נפתחו במהלך 8 השנים האחרונות ולכ-1,100 ילדים שרשומים במעונות היום ובגני המועצה בשדות נגב. כמו כן, רק לאחרונה הוכנסו תוכניות חדשות וביניהם מרחבי למידה חדשניים, חוגי רובוטיקה ועוד. על כן, לא פלא שמוסדות החינוך שלנו זוכים להתעניינות רבה.

משלחת ממשרד החינוך בביקור במועצה

................

פרשה בקטנה: חיי שרה

בתחילת הפרשה מסופר על פטירתה של שרה אימנו. לכאורה, שם הפרשה היה צריך להיקרא ''מות שרה'' ולא חיי שרה.

אלא, ששרה אמנו שכל חייה היו מוקדשים לעשיית חסד עם הזולת, גם לאחר פטירתה מהעולם הזה, המשיכה להיות נוכחת רוחנית בעולם, ומכאן שם הפרשה – “חיי שרה”. הדרך לדבוק בחיים היא על ידי השפעה והשארת מורשת בעולם הזה. על כן, צדיקים לפי חז''ל, נקראים חיים גם במיתתם. הם השאירו חותם בעולם הזה, והם נמצאים גם אם לא פיזית, איתנו.

.............

פרימרייה לתיאטרון שלנו

הצגת בכורה מוצלחת במיוחד התקיימה בסוף השבוע שעבר (ה') בכיכובם של בני הגיל השלישי. מול אולם מלא בהיכל התרבות, 25 שחקנים בגילי ה-60 ומעלה לקחו חלק פעיל בהצגת ''על הדבש ועל העוקץ'' שעסקה בחיים הטובים של בני הגיל השלישי לצד ההתמודדות עם ניסיונות העוקץ של הדור הצעיר.

נרגשתי להיות נוכח במעמד זה והתמלאתי גאווה עצומה מהיוזמה, ומהתוצאה המבורכת והחשובה. אני נרגש כי החזון הפך למציאות. בערב זה בני הגיל השלישי שלנו היו בקדמת הבמה וביטאו כישרון אדיר. היסודות שנוצקו בערב זה הם רק ההתחלה. נמשיך ליצור תוכן תרבותי עשיר, ולהשקיע בבני הגיל השלישי ולהשמיע את קולנו התרבותי הייחודי בכל מקום.

מתוך הפרימיירה

 

תחרות מילה במקום

השבוע אירחנו את זוכי התחרות מילה במקום – תחרות שירה מקומית.

שלושת הזוכים, יצחק כהן (מקום ראשון), אפרת רפל-פראווי (מקום שני) ונועה איזקסון (מקום שלישי) קיבלו מאיתנו תעודת הוקרה ושי.

הכרנו את דור העתיד של המשוררים משדות נגב, והתקיים שיח על עתיד פיתוח נושא הכתיבה במועצה. במפגש זה, הוחלט על הקמת פורום משוררים וכותבי ספרות מקומי.

לשמחתנו הרבה, נתברכנו בכותבים ומשוררים מעולים שזוכים להתפרסם ברמה הארצית, וזוהי ההזדמנות שלנו למנף גם את תחום זה.

המשוררים משדות נגב

קול קורא לקידום כתיבה מקומית

פרומו לחנוכה

אל תגלו לאף אחד, אבל... זוכרים את פסטיבל שמן הזית המוצלח שקיימנו בשנה שעברה? אנו שמחים לבשר כי אנחנו נמצאים בעיצומן של ההכנות לפסטיבל שמן הזית השני שלנו. הולך להיות מעניין!

עובדים על פסטיבל שמן הזית השני שלנו

תכנית בית ספר מנגן נפתחה

השבוע פתחנו זאת השנה השנייה את תכנית בית ספר מנגן. מטרת הפרוייקט הינה לחשוף את הילדים למוזיקה כבר בגיל צעיר,

ובמסגרתה רוכשים התלמידים את יסודות הנגינה של כלי נשיפה ופריטה בקבוצות קטנות כחלק מתכנית הלימודים.

בית ספר מנגן

מהרו, לפני שייגמר

אני לא מעוניין להלחיץ, אבל רק חשוב לי לומר שנותרו עוד 20 מנויים אחרונים למבוגרים לעונה המוצלחת שתהיה השנה. אז אם עדיין לא רכשתם מנוי, כדאי מאוד להזדרז.

עונת מנויים

תודה סנ''צ גיא!

השבוע השתתפתי בטקס חילופי פיקוד בתחנת משטרת נתיבות בו סיים את תפקידו מפקד התחנה סנ''צ גיא חיון.

הודתי לו תרומתו הרבה לחיזוק ביטחונם של תושבי האזור ואיחלתי לו הצלחה רבה בהמשך דרכו!

בהזדמנות זו אני מאחל למפקד הנכנס סנ''צ יורי מזובובסקי הצלחה בתפקידו החדש.

מוקירים תודה למפקד משטרת נתיבות