בקרוב: שיפוצים והרחבה של פינת החי בשדות נגב

בעלות כוללת של כחצי מיליון ש''ח, יוקמו פינות חי נוספות בהם יוענקו טיפולים לתושבים מטף ועד הגיל השלישי


בפינת החי שנמצאת במרכז מדעים ייערכו שיפוצים והרחבה שתכלול  עוד שתי פינות חי בנוסף לשלוש הקיימות, לצד עבודות גינון וטיפוח הסביבה, הצבת ספסלים והצללות.

בפינת החי המחודשת יוענקו טיפולים לתושבים החל מגיל שנתיים וחצי ועד בני הגיל השלישי, וכן, לאוכלוסיות מיוחדות, על ידי מרכז חוסן.

בין הטיפולים: עיבוד טראומה, ויסות רגשי, הקניית חוויות של הצלחה, יצירת קשר וקירבה, חוויות סיפוק, שמחה והנאה, התמודדות רגשית עם תהליכי חיים טבעיים כמו מחלה, מוות ולידה. שיפור הדימוי והביטחון העצמי, שחרור מפחדים, הגברת תחושת השלווה והביטחון, שחרור רגשות ועוד.

הטיפולים מתבססים על מפגשים ישירים עם בעלי חיים שונים אשר מפתחים ומעצימים את היכולות בתחומים רבים ומגוונים כגון: תפקודים מוטוריים, תקשורתיים ורגשיים.

במפגש הטיפולי עובדים על היעדים והמטרות שנקבעו מראש לפי תוכנית שנקבעה בשיתוף הצוות הטיפולי עם הילד וההורים.

הגדלת ושיפוץ פינת החי תבוצע בעקבות הדיונים שהתקיימו בהשתתפות משרד הבריאות,  משרד הרווחה, הקואליציה לטראומה והרשויות, בהובלת חברת הכנסת נירה שפק, ולאחר בחינת הצרכים שהועלו על ידי הגופים המקצועיים במועצה. עלותם הכוללת של השיפוץ ותיגבור הטיפולים שיוענקו במקום הינם חצי מיליון ש''ח.

ראש המועצה האזורית בשדות נגב, תמיר עידאן: ''כמועצה שחווה אתגרים ביטחוניים, הטיפול בפן הרגשי של הילדים הינו צורך בסיסי ונצרך לחוסנה של האוכלוסייה בכלל ולכל ילד בפרט. אני רוצה להודות לחברתי, ח''כ נירה שפק, שבזכות מלחמתה העיקשת מול משרדי הממשלה הושג התקציב שיאפשר את השיפוץ החשוב לטובת חוסנם של תושבי שדות נגב''.