פותחים עתיד לילד שדות נגב

התכנית הייחודית סיימה את שנתה ה-15 בטקס מרגש במיוחד


ביחד עם בני משפחותיהם, חניכי ''פותחים עתיד'' קיימו השבוע טקס סיום שנה. הטקס שהונחה על ידי החניכים, חשף בפני בני משפחותיהם את התהליך שעברו 23 מסיימי התכנית במשך 3 שנים.

התכנית ''פותחים עתיד'' הוקמה בשדות נגב בשנת 2007, ופועלת ב-5 בתי ספר במועצה. השנה השתתפו בתכנית 93 ילדים, מתוכם כאמור, 23 בוגרים.

''פותחים עתיד'' הינה תכנית הוליסטית, הרואה את הילד כמי שמשפיע ומושפע מהסביבה והמעגלים שעוטפים אותו. המעגלים הם המשפחה, ההורים והאחים, בית הספר, הקהילה אליה הוא משתייך ועוד. התכנית משלבת בין כל הגורמים ומגייסת אותם להצלחתו של הילד, בין השאר, על ידי חונך אישי הנקרא ''נאמן''.

במסגרת הפעילות השנתית, מתקיימים ימי שיא, טיולים והתנדבויות, ומפגשים משותפים בין ההורים והילדים.

ראש המועצה, תמיר עידאן: ''התכנית 'פותחים עתיד' מצליחה כיוון שהיא מאמינה בילדים. סוד הצלחתה טמון באמונה בכל ילד ובהשקעה האדירה. בזכות הצוות המסור והעיקש, ששם את הילד והצלחתו במרכז, בוגרי התכנית עוברים תהליך עמוק ויסודי שמשפיע עליהם רבות בהמשך חייהם.

אני רוצה להודות לשותפים הרבים שבזכותם תכנית זו מופעלת במועצה: למנהל אגף חינוך מוטי אדרי, למנהל המתנ''ס, יוני ממו, למנהל האגף לשירותים חברתיים, נוח אלמסי, לשותפות ביחד – שדות נגב פילדלפיה, לצוות פותחים עתיד ל-ורד כהן שמובילה את התכנית הזאת בצורה מעוררת השראה, לנאמנות-המלוות המשמעותיות שליוו את החניכים, ולבוגרים היקרים, אני רוצה לאחל לכם הצלחה רבה בהמשך הדרך''.