לראשונה בשדות נגב: חידון אסטרונומיה מועצתי

ובמקום הראשון: בית הספר בית הגדי


לאחר השתתפות מכובדת באולימפיאדת החלל, בה הגיעו לשלב הגמר שני בתי ספר מהמועצה מתוך 178 בתי הספר מרחבי הארץ, שדות נגב ממשיכה לשים את נושא המדעים בקדמת במה.

בהובלת מרכז מדעים התקיים בסוף השבוע שעבר (ד') חידון האסטרונומיה ה-1 של שדות נגב.

במהלכו, נציגי כיתות ה'-ו' מבתי הספר היסודיים נשאלו שאלות בנושאי מושגי יסוד ודמויות מפתח בתחומי המדע והחלל על ידי צוות השופטות - מדריכות של המרכז המדעי.

התלמידים הפגינו בקיאות רבה בחומר הנלמד, ובמקום הראשון זכו תלמידי בית הספר בית הגדי.

בתקופה האחרונה, מורות המדעים בבתי הספר: אורטל שלי מבית הגדי, רויטל מונטין מסעד ותהילה חורי מנועם תושיה, העשירו את עולמם של הילדים והכינו אותם לחידון האסטרונומיה של המועצה.

בתחרות השתתפו כ-250 תלמידים שהגיעו לעודד ולתמוך בחבריהם.

ראש המועצה, תמיר עידאן, הגיע ובירך את התלמידים: ''אני שמח להיות כאן איתכם בחידון האסטרונומיה ה-1 של שדות נגב. אני יכול רק לקנא בכם. הלוואי וכשאני הייתי ילד הייתי לומד ומרחיב אופקים בנושאי המדעים כמוכם.

שדות נגב הולכת והופכת לשם דבר בנושא המדעים בקנה מידה ארצי, בזכות השקעתם של צוותי החינוך בבתי הספר ובזכות הקמת מרכז מדעים מתקדם וחדשני במועצה.

אני רוצה להודות למנהל אגף חינוך, מוטי אדרי שהפך את החזון למציאות בנושא המדעים, למנהלת מרכז מדעים עדי חזן על היוזמה של רעיון מבורך זה ולמורות שהשקיעו רבות ומעבר לנדרש כדי להכין את התלמידים לרגע מיוחד זה''.