מתחברים לשורשים בנריה בנים

על אף מגבלות הקורונה שלא אפשרו השנה יציאה לפולין, החליטו בתיכון נריה בנים לצאת למסע משואה לתקומה בארץ ישראל


השנה, לאור מגבלות הקורונה שלא אפשרו לקיים את המסע השנתי לפולין, בתיכון נריה בנים בשדות נגב החליטו לקחת את שכבת י''ב למסע השוזר את סיפורו של עם ישראל משואה לתקומה – בארץ ישראל.

המסע שהתקיים לאחרונה, עסק בשלושה נושאים מרכזיים: סיפור השואה, תקומת מדינת ישראל והמסע האישי של כל תלמיד בתוך הסיפור הישראלי.

המסע החל בטקס מרגש ביד מרדכי ליד פסלו של מרדכי אניליביץ', המשיך בעדות של ניצול שואה, ביקור בבית לוחמי הגטאות, מחנה גולני, מחנה המעפילים בעתלית, בית הכלא בעכו, והמשיך בשיחות ערב, יחידות הדרכה, ניהול יומן מסע וסדנת דילמות ערכיות.

בין השאר, התלמידים שמעו שיחה מצביה ריבן, אימו של אלעד ז''ל, שנהרג באסון הכרמל, על האתגר שלקחה על עצמה לספר את סיפורו של בנה לבני הנוער.

התלמידים המשיכו למוזיאון יד ושם, סיור הר הרצל תוך עיסוק בתקומת עם ישראל, וסיימו בכותל המערבי עם מפגש ושיח בין התלמידים וההורים. במהלך המסע, התלמידים כתבו יומן אישי ומכתבים להורים על החוויות השונות שעברו.

המסע היה בהובלת מחנך כיתה י''א, אסף ראובני, שהינו מדריך בבית הספר להוראת השואה ביד ושם.

תיכון נריה בנים בשדות נגב הינו חלק מהמהפכה החינוכית המתרחשת במועצה. התיכון, שלפני שנים ספורות קיבל אחוזי זכאות נמוכים ועם ביקוש מועט, הפך כיום לאחד התיכונים המובילים באזור עם 100% זכאות לבגרות, רובם עם 5 יחידות באנגלית וכמחצית עם 4 ו-5 יחידות במתמטיקה.

השינוי בתיכון מתבטא גם בביקוש אליו הוא זוכה. אם לפני כ-6 שנים היו בכל בית הספר 112 תלמידים, השנה למדו 270 תלמידים ובשנה הבאה צפויים ללמוד 300 תלמידים.

ראש המועצה האזורית בשדות נגב, תמיר עידאן: ''היצירתיות, ההשקעה האדירה של הצוות החינוכי והאהבה והדאגה לכל תלמיד – הם שהובילו את השינוי האדיר בתיכון נריה בנים. המסע שעברו התלמידים השנה מבטא את הרוח החדשה שישנה בתיכון. אני רוצה להודות למנהל אגף החינוך במועצה, מוטי אדרי, למנהל התיכון, איציק בן-נעים, ולצוותי ההוראה – בזכותכם, תיכון נריה בנים הפך למוקד השראה והצלחה חינוכית''.