החברים שלנו מפילדלפיה

נציגי קהילת פילדלפיה הגיעו לביקור במועצה ועמדו מקרוב אחר האתגרים במועצה לצד הפיתוח האדיר


משלחת של 13 נציגים חברי קהילה היהודית מפילדלפיה (ארה"ב) הגיעו לביקור בשדות נגב בסוף השבוע שעבר (ד'). ביניהם מנכ"ל הפדרציה, מייקל בלבן, תורמים, מתנדבים ועובדי מפתח בפדרציה.

 

הביקור כלל סיור בפרויקטים אותם תרמו הקהילה אשר מסייעים רבות לפיתוח והקמת מבני ציבור בשדות נגב. בין היתר, סיירה המשלחת במבנה "טיפת חלב" שעתיד להיפתח בקרוב, בזכות תרומתה הנדיבה של משפחת סליגמן מפילדלפיה. לאחר מכן המשיכה המשלחת לסיור ביטחוני ברחבי המועצה יחד עם ראש המועצה תמיר עידאן וקב''ט המועצה, רפי בביאן.

e694feca-c821-410a-b1ac-e7038a40eefb

בסופו של היום, התקיימה ארוחת ערב בביתו של ראש המועצה, תמיר עידאן, במושב שרשרת. במפגש הסיכום הציג ראש המועצה את האתגרים הביטחוניים הניצבים באזור ומנגד, את הפיתוח האדיר והצמיחה הדמוגרפית הגדולה שישנה במועצה, לצד הישגים נוספים, בין השאר, בתחומי החינוך. המשתתפים התעניינו רבות, שאלו שאלות והתרגשו מהתהליכים המתקיימים במועצה למרות ועל אף האתגרים הביטחוניים.

כמו כן, קיבלו חברי המשלחת את ספרו של הצלם אמנון ארד ''עוטף ישראל'' המסקר בתמונות את הנעשה בעוטף ישראל בימי שגרה וחירום. הספר חולק מטעם המועצה בשם תושבי שדות נגב, על תרומתם הרבה של פדרציית פילדלפיה ומחויבותם לפיתוחה של המועצה ולשגשוגה.

ביקור פדרציית פילדלפיה

ביקור זה הינו ביקור חשוב, המבסס את הקשר בין קהילת שדות נגב ויהדות התפוצות ועתיד לסייע למועצה בהקמה ושדרוג פרויקטים בעלי חשיבות עליונה.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: "מזה 25 שנים בהם הקהילה היהודית מפילדלפיה מהווה דוגמא חיה לקשר העמוק בין יהודי התפוצות ליהודי ישראל. הקשר הזה הוא בל יינתק, מחזק ומסייע רבות לפיתוחה של ארץ ישראל בכלל והמועצה האזורית שדות נגב בפרט. הביקור הזה מעמיק ומבסס את הקשר ביננו ואני רוצה להודות לנציגי קהילת פילדלפיה על ביקורם כאן, ולהודות להם על תרומתם הרבה בפיתוחה של שדות נגב''.