שדות נגב: מוכנים בשגרה – ערוכים בחירום

יום עיון והכשרה לכ-180 מתנדבי צח''י (צוות חירום יישובי) התקיים בשדות נגב


כ-180 משתתפים, נציגות צח''י (צוות חירום יישובי) מכל היישובים הגיעו ליום עיון שהתקיים במועצה ביום רביעי שעבר.

מטרתו של יום עיון זה היה לייצר חיבור בין צוותי מכלולי החירום במועצה למקביליהם ביישובים. היום כלל הכשרה, סדנאות חווייתית, ארוחת ערב משותפת והופעה של ג'קי לוי וערן צנחני – מופע מלא הומור בשילוב שירים.

עוד במעמד הערב, הוענקו תעודות הוקרה לנאמני הקורונה – נציגים מכלל הישובים אשר התנדבו בתפעול הצרכים ביישוב וסייעו למועצה בתקופת הנגיף העולמי.

בערב נשאו דברים ראש המועצה, תמיר עידאן, קצין עורף אוגדת עזה, אלעד זנדני שנכנס לתפקידו רק לאחרונה, מנהל אגף לשירותים חברתיים, נוח אלמסי ומנהלת מרכז חוסן, מעין פרנקל.

09bb3d18-4eb7-4586-b40e-14b2cdbfb4fd

צוותי הצח''י בישובים כוללים יו"רים וסגנים ומכלולים בנושאים הבאים: דוברות ומידע לציבור ביטחון (רבש"צ וכיתת כוננות), בריאות, רווחה, חינוך ולוגיסטיקה, ופועלים בזמני חירום, בשיתוף פעולה הדוק עם המכלולים במועצה.

ראש המועצה תמיר עידאן: ''לצערנו, אנחנו הולכים למציאות ביטחונית מאתגרת ממה שהכרנו עד כה. בכנס זה התאספנו לעסוק בעתיד של כולנו, והעתיד הזה הולך ומתקרב.

תרחיש המבצע הבא שהוצג בפנינו מדגיש הצורך במוכנות שלנו בחירום ואת חשיבותו של כנס זה.

התכנסנו ליום עיון כדי לחזק את הקשר בין כל הגופים הרלוונטיים מהמועצה לתושבים – זהו החיבור הנכון וההכרחי. אם נדע להשכיל לעשות אותו בשגרה באופן מיטבי, נהיה ערוכים לכל תרחיש.

 

אני רוצה להודות למי שהפיק וארגן את היום הזה, למרכז חוסן ולאגף לשירותים חברתיים, ולצוותי הצח''י וראשי המכלולים במועצה שלקחו חלק במפגש חשוב זה''.