שישי אישי פרשת בחוקותי

מתחדשים בסיבים אופטיים, אירועי ל''ג בעומר, אולפנת שדות נגב מתחדשת ובקרוב: אלוף אירופה משדות נגב. סוגרים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה


שישי אישי – פרשת בחוקותי

מתקדמים במהירות לסיבים אופטיים

בשורה חשובה: במטרה לאפשר גלישה אינטרנטית מהירה וחוויית גלישה מתקדמת, השבוע החלו העבודות לפריסת סיבים אופטיים ביישובי המועצה.

הסיבים האופטיים יעצימו את מהירות האינטרנט הקיימת כיום למהירות גבוהה יותר מזו שהייתה עד כה ובמחיר זול יותר. החלפת הרשת האינטרנטית הקיימת לסיבים אופטיים מתבצעת לאחר מכרז שהתפרסם ברשויות המקומיות. הזוכים במכרז ומבצעי העבודות הם חברות בזק ו-019. מבין 46 הרשויות שהשתתפו, היינו מהראשונים בהם התחילו העבודות להתקנת הסיבים האופטיים.

לאחר פרסום החברה הזוכה, פרסמנו את התכנית והעלויות ולאחר שהיישובים עמדו בתנאי הסף של 60% מכלל תושבי היישוב שהסכימו לעבור לסיבים האופטיים או לחלופין 100 משפחות מכלל היישוב, התחילו העבודות שעתידות להסתיים בחודשים הקרובים.

שדות נגב מתקדמת ומתפתחת בכל השירותים הניתנים לתושבי המועצה. חווית הגלישה האינטרנטית חשובה לנו בעידן בו אנו חיים. הסיבים האופטיים יאפשרו לתושבי המועצה מענה לצורך שהפך לבסיסי – רשת אינטרנטית מהירה ואיכותית.

סיבים אופטיים

.................................

דבר תורה – בחוקותי: אדם לעמל יולד

הפרשה שלנו פותחת במילים ''אם בחוקותי תלכו'', ודרשו חכמים: שתהיו עמלים בתורה.

התורה אומרת לנו שבחיים אין קיצורי דרך. אנו צריכים לעבוד קשה. כדי להשיג משהו נשגב כמו התקרבות לה' אנו צריכים לעמול.

בעולם בו אנו חיים המציאות מובילה אותנו להתבוננות שטחית. קל לנו יותר להיתפס לחוויות ''הרוחניות'' שמוצעות לנו מכל עבר. התורה מכירה ליבו של אדם, ומדגישה לנו שכדי להתקרב לה', כדי להצליח להבין לעומק את חידושה של התורה, ובמובן מסויים כדי להצליח בחיים, אנו צריכים לעמול. אין קיצורי דרך.

השבוע ציינו את ל''ג בעומר, יום ההילולא של הרשב''י. הרשב''י שכתב את הזוהר הקדוש וגילה את סודות היקום השיג זאת בדרך אחת בלבד: עמל תורה. הסתגרות של 12 שנים במערה, בה עסק בתורה יום וליל.

...................................

מתחדשים!

אני שמח לבשר כי לאחר תכנון מוקפד ויצירת תכנית מקיפה שכוללת בירור עמוק ויסודי של זהות האולפנה, אנו יוצאים לדרך ובוחרים שם חדש לאולפנה!

אני מזמין אתכם לקחת חלק בהליך המשמעותי ולהציע שם שיישקף את האולפנה.

לאחר שיוצעו השמות, יתקיימו מפגשי חשיבה ודיון ובאירוע סוף השנה נקיים טקס בו נפרסם את שמה החדש.

הציעו והשפיעו: https://did.li/NkXfT

בוחרים שם לאולפנה

 

אלופים שלנו!

גאווה לשדות נגב: שמחתי לארח השבוע  את נבחרת הזוכים בתחרות אליפות ישראל ב-TMS לשנת 2022 - תוצרת בית הספר לאומנות לחימה בשדות נגב:

בארי  סטפנסקו – מדלית זהב , ארד

אביב חניה (זהב, כסף)

דניאל מימון (זהב)

רוי חדד (דאבל כסף)

קורן חיים (זהב)

רוי משה (זהב)

סהר לזרוביץ (כסף וארד).

שמעתי מהם על ההצלחות והשאיפות לעתיד. ההורים של הילדים שהתלווה למפגש, סיפרו על ההשפעה של האימונים על אישיותם של הילדים. לצד המדליות הרבות שהם זכו, הענקנו להם גביע משלנו.

המאמן, שי סטפסנקו, הבטיח לנו שלא מן הנמנע שבעוד שנה, נזכה להכריז על אלוף אירופה משדות נגב. אנו מחכים לזה בקוצר רוח!

הזוכים בתחרויות

 

תודה למשרתי המילואים

במטרה להוקיר את משרתי המילואים משדות נגב, ולרגל יום המילואים הארצי שיתקיים בקרוב, השבוע קיימנו צילומי תדמית למשרתי המילואים משדות נגב.

בקרוב: קמפיין שבו משרתי המילואים שלנו יהיו במרכז.

מילואימניקים משדרות נגב. צילום אמנון ארד

 

האמת, התרגשתי

בשבוע שעבר פרסמנו כאן כי מתוך עשרה בתי ספר שעלו לגמר, בתי הספר נועם תושיה וסעד ייצגו אותנו בכבוד באולימפיאדת החלל הארצית על שם אילן רמון ז"ל. בתחרות התמודדו 187 בתי ספר מכל רחבי הארץ, וללא ספק זהו הישג אדיר למועצה.

השבוע, כחלק מההכנות לגמר, הציגו התלמידים את תוצריהם בפני הוועדה. ניצלתי את ההזדמנות לברך אותם. הדגשתי כי לא משנה מה תהיה התוצאה, מבחינתנו הם האלופים שלנו. העבודה הקשה שלהם, היצירתיות וההשקעה הרבה בשעות הלימודים ולאחריהם – הם ההישג האמיתי.

תודה לצוותי ההוראה ולפלנטריום שדות נגב על ההשקעה, ובהצלחה לתלמידים שלנו!

עם צוות בית ספר סעד

 

בקרוב: חנות יד שנייה בשדות נגב

אני שמח לבשר כי בקרוב תיפתח חנות יד שנייה בשדות נגב והיא תהווה תחליף לחנות שנשרפה בעבר. המבנה הזמני מותאם ומעוצב ויימכרו בגדים יד שנייה במחירים מוזלים. לצד פתיחת החנות הזמנית, בימים אלו אנו בונים את המבנה הקבוע לחנות. יש למה לחכות!

אני רוצה להודות לאגף המוניציפלי וליחידה להתנדבות בשדות נגב על ההובלה וההקמה של החנות.

מעוניינים להתנדב בחנות, פנו אלינו – פרטים בפרסום המצורף.

בקרוב חנות יד שנייה בשדות נגב

 

ל''ג בעומר משפחתי

השבוע ציינו את ל''ג בעומר באופן יצירתי עם ''המרוץ למדורה'' - תחרות ניווט לכל המשפחה. עשרות משפחות לקחו חלק ונהנו מתחרות ניווט אטרקטיבית, ג'ימבורי והופעה של ד''ר מולקולה.

היה אש!

במקום הראשון משפחת כהן

 

כיף בלב שלם

עוד מאירועי ל''ג בעומר, מועדון לב שלם ציין את החג באופן הכי שמח שיש: על האש, שירי מולדת וחברים.

 האמת, מי צריך יותר מזה?

לג בעומר בלב שלם

 

שבת שלום!