שישי אישי - פרשת בהר

כנס חוסן, המבצע לאיתור שוהים בלתי חוקיים, החברים מסאו פאולו וגם: בתי הספר נועם תושיה וסעד ייצגו אותנו בכבוד באולימפיאדת החלל. מסכמים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה.


 

חוסן בונים בשגרה בשדות נגב

 

השבוע (א'-ג'), התכנסנו יחד עם מכלולי החירום – הצוותים המופקדים על ניהול אירועי החירום במועצה ונציגי מליאת המועצה לכנס ייעודי שהתפרש על פני 3 ימים.

מטרתו של כנס זה נועד לחזק את החוסן האישי, המשפחתי והמקצועי של המנהלים ובעלי התפקידים תוך כדי התנסות מעמיקה בתכנים הרלוונטיים.

הכנס עסק בהכשרת הצוותים בשלושת מעגלי החוסן: אישי ומשפחתי אשר נשענים אחד על השני ותלויים זה בזה והמעגל השלישי, המקצועי, מדבר על העובדים במכלולי החירום. בין הנושאים עליהם עבדו הצוותים: איתור חוזקות מול חולשות, הגדרות תפקיד, הכנת המשפחה לתקופת החירום ועוד. לצד התכנים, התקיימו הפוגות וגיבושים, מפגש היכרות, רכיבה על סוסים, פיינטבול וקייקים.

הכנס שהתקיים בטבריה, היה בהובלת מרכז חוסן שדות נגב אשר הנחה את מפגשי ההכשרה לצוותים באופן מקצועי וחוויתי.

חוסן בונים בשגרה  - זוהי לא סיסמא, זוהי המציאות בשדות נגב. לצערנו אנו נמצאים במציאות ביטחונית מורכבת בה אוייבינו מנסים פעם אחר פעם לפגוע בנו. כנס זה העמיק וביסס את המוכנות שלנו בחירום והעלה קומה נוספת בהכשרת הצוותים.

אני רוצה להודות למרכז חוסן ולאגף לשירותים חברתיים על ההובלה וההשקעה בכנס חשוב זה.

da1426f0-0d67-4f28-81c6-1881ae8895e2

........................................

דבר תורה פרשת בהר

אנו מגיעים לסוף ספר ויקרא. ספר שעסק ברובו בחוקים ובחובות שעל האדם לעשות כאשר חטא או שגה. הפרשה שלנו, עוסקת באפשרות של האדם לנדב מעצמו קורבן לבית המקדש.

במובן מסויים, ספר ויקרא מסכם לנו את השאיפה והציפייה מאיתנו: לא להסתפק בחובה ובמוטל עלינו, אלא תמיד לשאוף גבוה, להתנדב, ולעשות מעבר.

כמו בקדושה, כך בחיים: אנו צריכים לא להסתפק ולחיות ב-4 אמות שלנו. אל לנו לחיות ברובד הבסיסי של מותר ואסור בלבד, אלא לשאוף למעבר, להתנדב, לסייע לכל פונה ובעיקר להיות מודעים לצרכים של הסביבה הנקרים בפנינו.

..........................................

מובילים (גם) במדעים

כבוד: בחידון הארצי של ''אולימפיאדת החלל ע"ש אילן רמון'' לבתי הספר היסודיים, 10 בתי ספר מכל הארץ הגיעו לגמר, ובתוכם שניים משדות נגב: נועם תושיה וסעד!

מטרתו של החידון הינה לעורר בקרב תלמידי ד' - ו' סקרנות וחשיפה לנושאים מדעיים וטכנולוגיים דרך תחומי החלל המרתקים. התלמידים למדו, פתרו חידות ומשימות, ובקרוב ישתתפו בגמר בו הם עתידים להציג  גרם שמים אותו חקרו לעומק. 

בית ספר נועם תושיה

 

קוצרים את הפירות

התחרות הזאת, היא תוצאה ישירה של ההשקעה בתחום המדעי בשדות נגב, שהחלה בין השאר בהקמת הפלנטריום והמשיכה בביסוס התחום המדעי בתוך בתי הספר. לשמחתנו, אנו מתבשרים מדי שבוע על הצלחות חינוכיות בכל התחומים וזכייה בתחרויות. התוצרים האלו נובעים מההשקעה האדירה בחינוך ובזכות צוותי ההוראה האיכותיים שישנם בשדות נגב.

תלמידים יקרים, עלו והצליחו! 

בית ספר סעד

החברים שלנו מסאו פאולו

השבוע, הגיעו לביקור בשדות נגב 27 נציגי קהילת סאו פאולו. הביקור כלל סיור בפרוייקטים אותם תרמו חטיבת הנשים – נשות קהילת סאו פאולו אשר מסייעות לנו רבות: פנימיית נקודת חן בסעד המיועדת לנערות עם סיכון – בה תרמו את הקומה השנייה ואת שיפוצו של חדר האוכל, בריכה הידרותרפית שנמצאת בשלבי בנייה מתקדמים ובאולם הספורט במועצה שנמצאת בימים אלו בשיפוץ אודות לתרומתם.

abb2f68e-79d9-4eab-aa99-31c4691f26c7

כמו כן, קיימנו איתם סיור ביטחוני ומפגש סיכום בו הצגתי בפניהם את האתגרים הביטחוניים הניצבים בפתחנו ומנגד, את הפיתוח האדיר שישנו במועצה. המשתתפים התעניינו רבות, שאלו שאלות והתרגשו מתהליכי הפיתוח בשדות נגב למרות ועל אף האתגרים הביטחוניים.

 ביקור זה הינו חשוב, כיוון שהוא מבסס את הקשר בין קהילת שדות נגב וחו''ל ומסייע לנו רבות בתרומות עבור פרוייקטים בעלי חשיבות עליונה במועצה.

987c5a0a-f1a6-4b49-ac05-c9674a2e131d

נפרדים מלארה

עוד במפגש, נפרדנו מהנשיאה היוצאת של חטיבת הנשים של סאו פאולו, לארה, אשר סיימה את תפקידה. לארה הייתה חברת אמת אשר ביססה את הקשר בין המועצה לקהילה בסאו פאולו. הודנו לה בשם תושבי המועצה על הסיוע הרב, והענקנו לה מתנה כאות הוקרה והערכה לתרומתה הרבה.

AW6A8769.JPG

 

מבצע לאיתור שוהים בלתי חוקיים

מבצע שב''ח (שוהים בלתי חוקיים) של משמר הגבול החל בימים האחרונים בכל רחבי הארץ. השיטור הקהילתי בשדות נגב עבר בכל היישובים ובאתרי הבנייה ובדק את אישור העבודה של העובדים. כ-30 פועלים נבדקו, ובזכות עבודתם המקצועית של השיטור הקהילתי, נעצרו שני שוהים בלתי חוקיים. העובדים שנתפסו נחקרו והוחזרו למחסום ארז.  

לצד פעילות זאת, ובהתאם למצב הביטחוני, קיימנו הערכות מצב עם צוות השיטור הקהילתי אשר יתגבר את הסיורים ביישובים.

תודה לשיטור הקהילתי!

78703fe9-747d-478e-ab86-ff1075c6deb3

 

הצגה לילדי הגנים

פעם הראשונה מאז מגבלות הקורונה, השבוע התקיימה הצגה של גני שדות נגב בהיכל התרבות.

מאות ילדים התכנסו בהיכל התרבות וצפו בהצגה ''הדודה שלי מרחוב הנביאים'' בהשראת שיריו של יורם טהרלב. ההצגה עסקה בכבוד הדדי, אמונה עצמית ושהכי חשוב להמשיך לנסות גם אם לא תמיד מצליחים.

כיף לראות את ילדינו נהנים ולומדים ערכים. כיף לחזור לשגרה, ללא מגבלות.

תודה למחלקת הגנים והמעונות על ההובלה של אירוע זה.

d8a66a06-28e7-4f32-89d4-26d3b423a87f

 

זהירות, ספויילר

בשבוע הבא: ל''ג בעומר עם פעילות אטרקטיבית לכל המשפחה, וחידון האסטרונומיה של שדות נגב, ובקרוב: פסטיבל היין השני של שדות נגב!

180b065d-494e-44da-aa5f-9786341192c4

ניפגש?

 

שבת שלום!