שישי אישי פרשת פקודי

מסכמים פברואר - חודש שמקרין על כל השנה


מפעילויות ספורט ותרבות מונגשות המשלבים אנשים עם ובלי מגבלה ועד טיולים, הרצאות ושלטי חוצות – השבוע הגיע לסיומו חודש פברואריוצא מן הכלל בשדות נגב. זה היה חודש גדוש בפעילויות שמטרתם העלאת המודעות לאנשים עם מגבלה בחברה הישראלית.

בין הפעילויות: פרסום שלטי חוצות עם תמונותיהם של נערים ונערות עם מגבלה, אירוח חניכים מעמותת קו לחיים, יום ספורט לכלל המועדונים והתכניות המופעלות במועצה, הרצאות של אנשים עם מגבלה, מפגש למידה בנושא אסטרונומיה בין תלמידי בית הספר לבין מועדון ''לב שלם'', סיורים במוזיאון הילדים בחולון אשר חשפו בפני הילדים את עולמם של המתמודדים עם לקויות ראייה ושמיעה, קבלת שבת ייחודית משולבת, מערכי פעילות לילדים במועדונים שביישובים, חוגי ספורט לילדים עם ובלי מגבלה ויום חילופי שלטון מרגש ומלמד.

ובקרוב: ניידת החלומות של שדות נגב שעברה במהלך החודש בין ילדים עם מגבלה ושמעה את חלומם, תגשים להם אותם.

שדות נגב חרטה על דגלה את שילובם של אוכלוסיות שונות ומגוונות. לו נשכיל כולנו לקבל את השונה ולייצר שוויון בין בני האדם נתקדם לכיוון חברה צודקת יותר ומוסרית יותר. פעילויות אלו של קבלת האחר אינן מתקיימות בחודש אחד בלבד בשדות נגב אלא לכל אורך השנה – מתוך הבנה כי זוהי חובתנו המוסרית.

אני רוצה להודות לאגף לשירותים חברתיים ולמתנ''ס שדות נגב על הובלת חודש חשוב זה ולכל מי שלקח חלק בפעילויות השונות. 

9ce53668-3272-4507-abe6-c468ac449d03

__ __ __ __ __ __ __

דבר תורה – פרשת פקודי: בצל-האל

מי שהיה מופקד על מלאכת המשכן - המופיעה בפרשות אלו הוא בצלאל, עליו נאמר שהוא ''חושב מחשבות''. בצלאל מופקד לחבר פרטים רבים, גוונים שונים, למלאכת הקודש. חז"ל דורשים את המילה בצלאל לשתי מילים: בצל – אל.

העולם שלנו מואר באור האלוהי, אלא שכל אור יוצר מטבעו גם צל. בעולם שלנו ישנם צדדים חשוכים ומוצלים. ישנם מורכבויות וסיבוכים, ותפקידנו הוא לאסוף את כל המורכבויות האלו ולזהות בהם את האל.

מכיוון שדרך ה' להיטיב עם בני האדם, כל שנותר לנו הוא להבין שגם בסיטואציות הכי מורכבות בחיינו, ה' נמצא איתנו ומוביל אותנו יד ביד למקום טוב יותר – בדרך כלל אנו יודעים זאת, אלא שהקושי הגדול יותר הוא להאמין בזה.

אור וצל

__ __ __ __ __ __ __ __

 

אוטיזם - לא מה שחשבנו

עוד מחודש פברואר – השבוע קיימנו במועצה מפגש סיכום של החודש בהרצאתו של נתיב ביטן על אוטיזם מלווה בשירתה של רננה עטיה-לקויית ראייה.

במפגש נכחו מנהלי ועובדי המועצה וזכינו להיחשף להתמודדותו של נתיב עם האוטיזם: האתגרים לצד ההצלחות שלו. זוהי הרצאה מרתקת ומרגשת שהשפיעה על כל אחד ואחת מאיתנו. בקרוב, בעקבות חשיבותה היא תתקיים במוסדות החינוך שבמועצה. תודה לחברי, נתיב היקר על אומץ ליבו, עומק מחשבתו והיכולת להעביר נושא רגיש בצורה מרתקת ומלמדת.

ביחד עם נתיב, האבא, הסבא והסבתא

 

ביקור מנכ''ל משרד ירושלים

מנכ״ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזק, הגיע יחד עם בכירי משרדו לסיור עבודה בשדות נגב. בימים אלו משרד ירושלים ומורשת מבצע בחינה של כלל בקשות הפיתוח והשדרוג לאתרי מורשת בכל רחבי הארץ, שהוגשו על ידי רשויות רבות, בהן גם שדות נגב.

במסגרת הסיור, ביקרנו ב״מעוז מול עזה״, העומד בימים אלו לשימור ועסקנו במוקדים נוספים הראויים לשימור וכן, על שיתוף הפעולה החשוב בין המשרד לאזור זה. מנכ''ל המשרד הינו ידיד אמת שלנו, ואני מקווה שמפגש זה יניב פירות בעתיד הקרוב.

12e127a0-2987-49f4-98ed-7be01cb85243

 

כבוד: אות הצטיינות מהנשיא לתושב שלנו

מנהל מחוז דרום בארגון ידידים, אלעד מאיר, תושב מעגלים, נבחר למצטיין הארגון בטקס שנערך השבוע בבית הנשיא. האירוע החגיגי התקיים במעמד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, שרת התחבורה, מירב מיכאלי ובהשתתפות בכירים בארגון.

אלעד מהווה מודל השראה לתושבי שדות נגב, אני מאחל לו להמשיך ולהפיץ טוב ועזרה לזולת בארגון החשוב 'ידידים' שמסייע לכל פונה.

b9c9a867-3b1f-47f4-acb6-893fee8febe1

 

מנכ''ל משרד התיירות במשתלת עץ הזית

מנכ''ל משרד התיירות, דני שחר מלווה בראש מועצת בני שמעון ויו''ר עמותת התיירות, הגיעו לביקור בדרום אדום. במהלך ביקורם נפגשתי איתם במשתלת עץ הזית שבזמרת על מנת להציג בפניהם את ההצעות שלנו לייעול נושא התיירות באזור זה.

לצערנו, ניסיונות העבר להוביל צעדים משמעותיים להסרת הרגולציה ולפיתוח אזור זה עם הפוטנציאל העצום של תיירות לכל אורך השנה ולא רק בדרום אדום, לא נשאו פרי. כולי תקווה ששיתוף הפעולה שהחל עתה יוביל לשינוי המיוחל.

be47672c-5c12-4f55-b9f9-14f812b0a3ad

 

המצרכים עלינו - הבישול עליכם

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בשיתוף פעולה מיוחד שלנו עם חיל הלוגיסטיקה ולהצטרף לקבוצת המתנדבים שמבשלים לחיילים בבסיסי צה''ל. פרטים נוספים בפרסום המצורף.

d2957420-bc61-42d2-a1c8-f06d14dd19f3

 

ד''ש מהצפון

השבוע התקיים כנס ראשי המועצות האזוריות וסגניהם בצפון. ניצלתי את ההזדמנות לקדם שורה של נושאים, ולרתום את ראשי המועצות לאתגרים המונחים בפנינו. פרט לכנס המהנה, נפגשתי עם נשיא המדינה אשר ביקש למסור את ברכתו לתושבי המועצה. כמו כן, אני שמח לבשר כי בקרוב יגיע נשיא המדינה לביקור במועצה.

תודה לחברי היקר, ראש מועצת מרחבים ויו''ר המועצות האזוריות, שי חג'ג' על קיום כנס חשוב זה.

3ff64510-1fae-408a-afea-a76163003897

 

יום שכולו תורה במעגלים

מעגלים ממשיכה במסורת החשובה: יום שכולו תורה התקיים השבוע במעמד גדולי ישראל ובהשתתפות תושבים רבים. יום זה מאפשר אתנחתא משגרת החיים העמוסה לצורך ''מילוי מצברים'' רוחניים.

תודה לרב היישוב הרב משה אלקבץ ולגבאי בית הכנסת על היוזמה החשובה.

11f91dab-1bf7-4255-91ae-9ba0128d7fba

 

עצמאיות ביחד 

מפגש נוסף של נשים עצמאיות בשדות נגב התקיים השבוע בשיתוף יחידת היזמות של מעברים. המפגש עסק בנושא שיווק, חסמים וטיפים לשיווק נכון ואפקטיבי. הנשים נהנו מארוחת בוקר מפנקת, שי וחברה של נשים מוכשרות ואיכותיות!

נשות העסקים ממשיכות ללמוד ולהתמקצע על מנת לתת לכם- תושבים את השירות והמוצרים הטובים ביותר.

אם הינכם בעלות עסק או יזמיות, ועדיין לא הצטרפתן, אני מזמין אתכן להגיע למפגש הבא ביום ראשון, ה-13.4.

a39e76e6-7cb0-4fdc-84c7-72a867ec21af