טקס ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשדות נגב

ביום רביעי האחרון קיימנו במועצה האזורית שדות נגב את טקס ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה שנפלו בהגנה על המולדת


לאחר הפסקה בת שנה בעקבות הנחיות משרד הבריאות וקיום הטקס בשנה שחלפה בפלטפורמות הדיגיטליות, קיימו במועצה האזורית שדות נגב את טקס ערב יום הזיכרון המסורתי לתושבי המועצה באנדרטה לזכר הנופלים בקריית החינוך. לטקס הרשמי הגיעו מפקד אוגדת עזה תת אלוף נמרוד אלוני, סגן אלוף שרון איטח - רע"ן עורף אוגדת עזה, ראש המועצה תמיר עידאן, חברי מליאה, תושבי המועצה והמשפחות השכולות.
הטקס נפתח בהדלקת משואת הזיכרון על ידי מלכה למפרט, שנכדתה אביטל למפרט ז"ל נרצחה יחד עם בעלה בשנת 2002 בדרכם חזרה לביתם שבירושלים על ידי אש שנורתה לעברם ממארב של מחבלים.
הטקס, היה פתוח לקהל הרחב בהתאם להנחיות וחובת הצגת "תו ירוק" ותעודה מזהה ומשך אליו כ- 500 מתושבי המועצה.
במהלך הטקס, נשאו דברים ראש המועצה תמיר עידאן, תא"ל נמרוד אלוני – מפקד אוגדת עזה, נציגי המשפחות השכולות, חבר הכנסת לשעבר הרב יצחק לוי. לצד הנאומים, הוקראו גם קטעי שירה שבוצעו על ידי להקת הנוער של המועצה בניהולו של המנהל המוזיקלי דביר דהן.
מיד לאחר הטקס הרשמי, הגיעו מבקרים רבים לבית יד לבנים ומשם עברו לערב "שרים וזוכרים" לזכרו של אליעזר יגנה ז"ל תושב המועצה שנפל בעת מילוי תפקידו בשנת 1978 ולזכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.
תמיר עידאן ראש המועצה:
ביום הזה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, אין לנו אלא לשאוף ולהתפלל שאווירת הפיוס הפנימי, השורה עלינו ביום זה והנובעת מתחושת שותפות הגורל שלנו, תלווה אותנו בכל ימות השנה. אנו נזכור תמיד, ולעולם לא נשכח, בזכות מי באה לנו תקומתנו. 73 שנה חלפו מהיום שהדהדו המילים "אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל", ומאותו רגע, הארץ לא שקטה והאובדן לא ידע שובע. כל משפחה וייסוריה, כל משפחה וגבורתה. אנו מאמצים את המשפחות היקרות לליבנו, מחזקים ומחבקים אותן באהבה. כולנו מתפללים יחד שיחדל השכול מבית ישראל ושיבוא השלום עלינו ועל כל עם ישראל.