שרים וזוכרים את הנופלים בשדות נגב

בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה קיימנו ערב בהובלת בני הנוער לזכרו של אליעזר יגנה ז"ל, תושב המועצה שנפל בעת מילוי תפקידו ולזכרם של כל חללי המועצה, שנפלו בהגנה על הבית ובפעולות האיבה לאורך השנים


ערב שרים וזוכרים מתקיים כל שנה במועצה האזורית שדות נגב מול תושבי המועצה בהיכל התרבות בקריית החינוך כאשר בשנה שעברה, ובעקבות הנחיות משרד הבריאות, צולם הטקס מבעוד מועד והועבר לתושבי המועצה באמצעות הפלטפורמות הדיגיטליות.
בכל שנה הטקס מוקדש לזכרו של חלל שנפל  בעת הגנה על המולדת והשנה הטקס התקיים לזכרו של אליעזר יגנה ז"ל תושב המועצה שנפל בשנת בחודש אוקטובר 1978 כאשר היה בן 19 בלבד.
קדמה לטקס עבודת איסוף חומרים ושיחות עם בני המשפחה וחבריו של אליעזר ז"ל ולאחר מכן כתיבת מופע שלם סביב חייו ומותו של אליעזר.
השנה הטקס התקיים בשני סבבים בעקבות הביקוש האדיר של תושבי המועצה והרצון לשמור על הנחיות התו הירוק זאת לצד, שידור בפייסבוק המועצה האזורית ומתנ"ס שדות נגב. הסבב הראשון התקיים בשעה 17:30 ומיד לאחר הטקס המרכזי שהתקיים באנדרטה לזכר הנופלים שבמועצה, התקיים הסבב השני שמשך אליו כ-300 מתושבי המועצה.
את הטקס פתח ראש המועצה תמיד עידאן שאמר בדבריו לנוכחים ש"ערבים מסוג זה הם אינם רק כבוד לנופלים והוקרה למשפחותיהם אלא, הם גם נועדו לחבר אותנו לערכים ולמסורת שהנופלים מילאו בחייהם וציוו לנו במותם. חיבור נוסף ומיוחד שהתקיים במועצה בחודש האחרון בין החללים שנפלו בהגנה על הבית לבין בני הנוער היה בפרויקט מיוחד במסגרתו בני הנוער יחד עם עובדי המועצה והמתנ"ס עלו אל קברי החללים, הדליקו נר, הניחו ז וקראו פרקי תהילים לעילוי נשמתם."
מיד לאחריו נשא דברים, ניצב פרץ עמר – מפקד מחוז דרום במשטרה ותושב המועצה שאמר לנוכחים "התרגשתי מאוד להגיע לטקס ערכי ומיוחד בהובלת בני הנוער של המועצה. אתם משפחות יקרות ששכלתן את היקר לכם מכל מתמודדות עם השכול כל השנה ומרגע הנפילה אין מילים לנחם על השבר שנוצר בחייכם. מי ייתן ויבואו עלינו ימים של שלום – אמן".
במהלך הטקס התרגשו מאוד היושבים באולם. בני משפחתו של אליעזר ז"ל אף עלו לאחר המופע והודו לבני הנוער שהציגו את סיפור חייו של יקירם, לראש המועצה תמיר עידאן ולמנהל המתנ"ס יוני ממו על קיום הערב והקצאת המשאבים להצלחתו.
תמיר עידאן ראש המועצה:
"השנים עוברות, אך ההגנה על הבית אינה פוסקת, הכאב והשכול אינו עוצר. עוד ועוד משפחות שמצטרפות לצערי אל משפחת השכול. אין בפי מספיק מילים אשר יוכלו לנחם ולרפא את כאב המשפחות עם האובדן. ערב "שרים וזוכרים" לזכרו של אליעזר יגנה ז"ל הוא עוד דרך בה אנו מחברים את הדור הצעיר אל המסורת, אל התושבים שנפלו בהגנה על הבית. אני רוצה לאחל לכולנו שנדע לאסוף ולאחות את השברים, נדע לתמוך זה בזה ויחד, רק יחד נגיע אל עתיד טוב יותר שיהיה לילדנו - לדורות הבאים."