השבוע יצא לדרך קורס להנהגות היישובים בהובלת ויוזמת המועצה

את קורס "הנהגות יישובים" בהובלתו של האגף המוניציפלי במועצה. הקורס, שיורכב משמונה מפגשים יקנה כלים וידע במגוון נושאים כמו מקורות עוצמה, ניהול קהילה, ניהול תקציב, קבלת החלטות , חיזוק הקשר בין הנהגות הישובים אל מול המועצה ומתן שירות טוב יותר לתושב.


לקורס שהחל השבוע בהובלת האגף המוניציפלי בניהולה של איילת קלימי ובשיתוף פעולה עם האגף לשירותים חברתיים, מרכז החוסן והמתנ"ס, הוזמנו כל הנהגות היישובים של המועצה האזורית שדות נגב כאשר קדמה לכך עבודת הכנה במסגרתה נבנה התוכן של הקורס כך שיותאם לצרכי ההנהגות במועצה ובמטרה להעניק להם כלים להתמודדות עם תפקידם ההתנדבותי הן ברמה המועצתית והן בהתנהלות השוטפת מול התושבים ביישוב.
הקורס יתפרש על פני כחצי שנה ויתקיים בכל יום רביעי אחת לשבועיים כאשר המפגשים כולם יהיו בהובלתו של רפי נשיא - יועץ אסטרטגי ארגוני עם למעלה מ- 25 שנות ניסיון בתכנון אסטרטגי, פיתוח קהילתי והובלת תהליכי שיתוף ציבור במגזר הכפרי.
לקורס הוזמנו מנהלי האגפים והמחלקות במועצה ובמתנ"ס ויפרטו את תחומי האחריות שלהם מול היישוב, נהלי עבודה, שיתופי פעולה אפשריים זאת לצד צרכים שעולים מהיישוב.
"הקורס שפתחנו ביום רביעי הוא שלב נוסף בתהליך האסטרטגי שמתקיים במועצה בכלל ובאגף המוניציפאלי בפרט על מנת ליצור ערוץ תקשורת ישיר אל מול הנהגות היישובים, לשמוע מ"השטח" מהם הצרכים השוטפים והנושאים הבוערים במסגרת תפקידם" אמרה איילת קלימי מנהלת אגף הישובים במועצה, בנוסף ציינה: "הקורס שהחל השבוע וההיענות המרשימה של כל הנהגות היישובים רק מראה את  הרצינות שהם מייחסים לתפקידם, עד כמה הם רוצים ומעוניינים ללמוד ולהתפתח כדי לבצע את התפקיד על הצד הטוב ביותר. בהזדמנות זו אני רוצה לומר תודה לכל מי לקח חלק ונכח במפגש ולוועד מעגלים על מתן האכסניה לקיומו של המפגש הראשון".  
בסיומו של המפגש זכו מארגני הקורס לשבחים רבים מצד המשתתפים :
דקל חדד, יו"ר ועד מוניצפלי מושב שרשרת:
ברצוני לשבח את קיומו של קורס הוועדים. ישנה חשיבות עליונה למקצע את נציגי הציבור בכדי שידעו את החוקים ויותר חשוב יידעו לתת מענה מקצועי ושירותי יותר עבור התושבים. ישנה חשיבות עליונה למאמץ לחבר את כל נציגי הציבור של היישובים השונים למטרה משותפת ולתועלת כלל הציבור".
אפריים לוזון, יו"ר מוניציפלי, מושב שוקדה:
 "לא ברור אליו שרשות מקומית משקיעה בהכשרה מקצועית ומקיפה של הוועדים והנהגות הישוב במושבים, אין ספק שהשתלמות זו תביא בסופו של יום לעבודה נכונה ומדויקת יותר במטרה לשרת את התושב בצורה הטובה ביותר, ישר כוח!"
תמיר עידאן – ראש המועצה האזורית שדות נגב:
השבוע, ולאחר עבודה ממושכת ותכנון קפדני על תכני הקורס, הצלחנו להוציא אל הפועל את הקורס המיועד להעצמת והכשרת הנהגות היישובים. כך אנו למעשה מחזקים את הקשר שלנו עם היישובים ואת הקשר של היישובים בינם לבין עצמם.
אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה שהוציאו את הקורס החשוב הזה אל הדרך לאגף המוניציפלי, לאגף רווחה, למתנ"ס ולמרכז חוסן שבסיומו המועצה והמתנ"ס בשיתוף ההנהגות יעניקו שירות טוב לתושבינו.