אודות כפר מימון

כפר מימון הינו מושב דתי השוכן בצפון מערב הנגב. המושב עלה על הקרקע בשנת 1959 והוקם על ידי גרעין של תנועת בני עקיבא. טקס העלייה נערך בט"ו באב התשי"ט (אוגוסט 59). מדובר למעשה במושב הראשון בישראל שהוקם על ידי גרעין התנועה הדתית-לאומית, בני עקיבא. טרם הקמתו של המושב, מקימיו, חברי הגרעין, קיבלו את הכשרתם במושב יושיביה הסמוך. בעבר, כפר מימון היה חלק מ"גוש השובות" ושמו היה "שובה ה'". גם שמו הנוכחי של המושב, כפר מימון, הינו שם ייחודי. מדובר באחד המקרים הבודדים בישראל בהם יישוב נקרא על שם אדם בעודו בחיים. במקרה של כפר מימון, שמו מנציח את הרב י"ל פישמן מימון, שנפטר שלוש שנים לאחר ייסודו של המושב. הרב מימון היה שר הדתות הראשון של ישראל, נמנה על מנהיגיה של תנועת המזרחי ומחותמי מגילת העצמאות. המושב שוכן סמוך לערים נתיבות (5 ק"מ), שדרות (15 ק"מ) ובאר שבע (35 ק"מ). הרוח הערכית הנושבת מאחורי יסודותיו של כפר מימון מבקשת לשמר את משנתם של ה"אבות המייסדים" והיא – תורה ועבודה. כפר מימון צמוד ליישוב תושייה וקהילות שני הצדדים התמזגו זו בזו. כיום, תושייה וכפר מימון מנהלים קהילה מאוחדת ומשותפת . כמו כן, הערכים הזהים והשפה המשותפת הפכו אף הם את שתי הקהילות לאחת

חינוך

מערכת החינוך במועצה האזורית שדות נגב נחשבת לאחת ממערכות החינוך הטובות בישראל. לאחרונה, הדבר אף קיבל אישור רשמי ממשרד החינוך עם פרסום תוצאות המיצ"ב. המחקר הלאומי הראה כי לא רק שמערכת החינוך באזור מובילה בתחומה, אלא שבכל המקצועות ללא יוצא מן הכלל ציוניהם של בני המושבים והקיבוצים באזור עולים על הממוצע הארצי (כולל עברית ומתמטיקה).

באזור פועלים מספר מוסדות חינוך ממלכתיים דתיים, החל מפעוטונים וכלה בישיבות תיכוניות ואולפנות. זאת ועוד, תושבי כפר מימון נהנים ממוסדות חינוך איכותיים בתוך המושב. אלה הם ישיבת בני עקיבא בית יהודה שהינה ישיבה תיכונית מעולה לגילאי חטיבת ביניים ועל יסודי. כמו כן, במושב פועל גם בית הספר התורני מדעי, בית ספר יסודי מבית החינוך הממלכתי-דתי.

שם 

תפקיד טלפון
אסף עם-שלום מזכיר 052-8394542
דוד זלינגר יו''ר הועד 054-5236714