מרחב למידה מוזיקלי נריה בנות

כחלק מתפיסת החדשנות החינוכית בשדות נגב, הוקמו לאחרונה מרחבי למידה חדשניים

 

כחלק מההשקעה החינוכית ומהתפיסה החינוכית המתקדמת בשדות נגב, ולצד ההצלחה האדירה בנתוני הזכאות לבגרות, הוקמו מרחבי למידה חדשניים באולפנת צבייה ובמקיף נריה בנות. הקמתם של מרחבים אלו הוקמו בשיתוף פעולה בין המועצה ומוסדות החינוך של רשת ''דעת''.

מרחב למידה אומנותי ובית מדרש בנריה בנות

מרחב למידה חדשני אומנותי הוקם לאחרונה במקיף נריה בנות. מרחב הלמידה מאפשר מקום שבו הלמידה נעשית לא רק בישיבה בכיתה מול הלוח, אלא גם בתנועה, בשירה וביצירה בקבוצות קטנות. כך, בבית הספר התלמידות מתנסות באומנות פלסטית, בריקוד, בתיאטרון ובשירה, ומכירות את הכוחות הרבים הטמונים בה.

מרכז הלמידה נמצא בממ"ד שנבנה בבית הספר ומתקיימים בו גם למידה של שיעורי תיאטרון ומוזיקה. במרחב החדש ישנה אקוסטיקה מיוחדת וכלי נגינה מגוונים, ומהווה את ביתם של מקהלת בית הספר וחוגי המוזיקה.

 כמו כן, הוקם מרחב בית מדרש חדש המאפשר למידה בחברותא תוך דיאלוג ושיח. מרחב בית המדרש בנוי בצורה מעגלית המדגיש כי כל הנמצאים בו הינם לומדים ומלמדים. בחלק האחורי של מרחב בית המדרש ישנם כורסאות המאפשרות שיח קבוצתי  ולימוד חופשי, ולאורך הקיר ניצבים מדפים ובהם ספרי קודש רבים ומגוונים, לצורך עיון וקריאה.

מרחב למידה נוסף באולפנת צבייה

במשך שנים אולפנת צבייה השקיעה רבות בתכנית חברתית עשירה ומגוונת, ובהכנת התלמידות לבחינות הבגרות. החדשנות אותה החלו להטמיע באולפנה הינה חיבור של 2 התחומים האלו. על כן, ומתוך הבנה כי השיח צריך להיות כחלק מהלמידה, הוקם באולפנה מרחב למידה מעגלי המאפשר שיח ומפגש חברתי במסגרת הלימודים.

המרחב המוצע מזמן את האפשרות ליצור למידה אחרת מזו המתרחשת בכיתה ומאפשר לתלמידות לדון בידע ובעמדות תוך עיבודו והתמודדות עם נקודות מבט שונות. כבר בשנה זו, מתקיימים כינוסים פעם בשבוע לתלמידות התיכון והמחנכות בו נוצר שיח בין הבנות על נושאים שונים, הבנויים גם הם מדיונים לצד למידה.

ראש המועצה האזורית שדות-נגב, תמיר עידאן: ''כחלק מההשקעה חסרת התקדים בנושא החינוך, מועצת שדות נגב חרטה על דיגלה להפוך את מוסדות החינוך במועצה למוקד השראה מתקדם וחדשני. מרחבי הלמידה שהוקמו יפתחו בקרב התלמידות יכולות למידה שלא נרכשו עד כה ויאפשרו להם להרחיב אופקים בנושאים שונים ומגוונים. נמשיך לשים את ההשקעה החינוכית בראש מעיינינו''.