טקס חגיגי התקיים השבוע בעלומים לדירה בה מתגוררות נשים עם מגבלה המשתלבות בחיי הקהילה של הקיבוץ

השבוע (ג') התקיים טקס חגיגי לציון שנתיים לפתיחתה של דירת ''כלנית'', דירה בה מתגוררות 5 נשים עם מגבלה בעלומים אשר הוקמה בשיתוף פעולה עם עמותת שק''ל (שילוב קהילתי לאנשים עם מגבלה).

הטקס שהתקיים השבוע לרגל ציון שנתיים להקמה היה גם טקס החניכה של המקום שנדחה עקב מגבלות הקורונה.

הטקס היה במעמד ראש המועצה, תמיר עידאן, מנכ"לית עמותת שק"ל, גב' קלרה פלדמן, סגנית מנהל הקרן לפיתוח שירותים לנכים במוסד לביטוח לאומי, גב' נורית הורוביץ-עמית,מנהלת השירות לדיור בקהילה, ד"ר מיכל חפץ ונציג ממזכירות הקיבוץ הדתי, עדי שגיא.

בעזרת החלטה אמיצה של תושבי הקיבוץ, הוקצו שתי דירות לנשים שהפכו לחלק ממשפחת עלומים. תושבי הקיבוץ מתנדבים במקום, מארחים את הנשים בביתם בשבתות ומסייעים להם בכל צרכיהם.

ff3e0128-2220-4be5-8c4a-40494bbf044e

הדירה מופעלת בעזרת צוות מקצועי - רכזות הדירה אסנת בנימיני ואסתר מרכוס חברות קיבוץ עלומים ולאחרונה הצטרפה לצוות מדריכה נוספת, שהם קבלן, ובסיועם של מתנדבים ובנות שירות. במהלך השבוע מתקיימות פעילויות העשרה הכוללות חוגים (תיאטרון, יצירה ואנגלית) והשתתפות פעילה במשימות הקיבוץ.

ראש המועצה: ''שדות נגב חרטה על דגלה את קבלת השונה. יעידו זאת המוסדות שהקמנו והפעילויות שלנו העוסקות בשילובם של אוכלוסיות שונות ומגוונות.

המקום בו אנו נמצאים הינו אחד המיזמים היותר מרגשים והמדהימים שהכרתי. למרות האתגרים הביטחוניים תושבי עלומים החליטו להתנדב, להשקיע משאבים וזמן רב כדי להקים את הבית הזה. זהו הניצחון האמיתי על החמאס!

אני רוצה להודות לכל השותפים בהפעלת דירת כלנית, לצוות הנפלא ולתושבים היקרים שיזמו את הרעיון ודואגים לשילובם של הבנות בחיי הקהילה''.