מוכנים לכל תרחיש: עקב העלייה בתחלואת הקורונה ברחבי הארץ – בשדות נגב חידשו את פעילות חמ''ל הקורונה במועצה והחלו בשורה של צעדים למניעת התחלואה

בעקבות העלייה בנתוני החולים בקורונה בישראל, הוחלט בשדות נגב לחדש את פעילות חמ''ל הקורונה במועצה.

חמ''ל הקורונה הינו צוות של מנהלי ועובדי מחלקות המועצה אשר מתכנס בתדירות גבוהה בתקופה זו במטרה לקבל החלטות ולייצר תכנית אופרטיבית אשר תמנע עלייה באחוזי התחלואה תוך המשך שמירה על שגרת החיים.

עד כה התקבלו מספר החלטות, ביניהם פרסום קמפיין שהחל בימים האחרונים ומטרתו העלאת המודעות לעטיית מסכה במקומות סגורים. בימים אלו מוצבים שלטים בכניסה ליישובים ובאוטובוסים המסיעים ילדים עם כיתוב המדגיש את חשיבות המסכה ככלי שנועד להציל חיים, וכן, במטרה לשמור על בריאותם של ילדי שדות נגב, ההחלו חיטויים בבתי הספר, באוטובוסים ובגני המשחקים.

כמו כן, מאמצי המועצה לרתום את בני הנוער לצאת ולהתחסן צלחו. לאחרונה אוטובוס מטעם המועצה עבר בין היישובים ואסף את בני הנוער למתחם החיסונים. כיום, כמחצית מבני הנוער בשדות נגב הינם מחוסנים או מחלימים.

70cbfd9d-2fb4-49b2-8f64-e505352c6ea4

בבתי הספר החלו השבוע מבצע חיטוי שיימשך גם בשבוע הבא ובבתי הכנסת נעשו מאמצים להעלאת המודעות לעטיית מסכה תוך רתימת רבני היישובים לצורך כך.

עוד במטרה לרכז מאמצים ולמנוע תחלואה, מנהלי המחלקות השונות עודכנו בשינויים בעת הזאת: אי כניסת אורחים למשרדים ללא עטיית מסכה, עריכת רשימה שמית של כל המשתתפים באירועים השונים והמלצה לבחון העברת אירועים ומפגשים למקומות פתוחים.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''הרצון להמשיך עם שגרת החיים מחד גיסא, ושמירה על חיי התושבים מאידך הובילה אותנו לשורה של החלטות בנושא הקורונה. אנו מאמינים כי בעת הזאת נכון להמשיך את שגרת החיים תוך שמירה והקפדה על החוקים והנהלים, תוך ריכוז מאמצים להעלאת המודעות לקורונה ונזקיה. אנו ערוכים ויודעים להתמודד עם כל תרחיש''.