''הפך את המועצה למשגשגת ומוערכת''

מועצת שדות נגב נפרדת בכאב מראש המועצה לשעבר, מאיר יפרח ז''ל 

אבל בשדות נגב: מאיר יפרח, ראש מועצת שדות נגב לשעבר, הלך לעולמו לאחר מאבק במחלה קשה.

יפרח עלה לארץ בגיל צעיר והתגורר בשוקדה ובנה את עצמו בעשר אצבעותיו. הוא החל את עשייתו הציבורית כנציג הוועדה החקלאית במועצה, ומשם התקדם לכהן כראש מהמועצה במשך שלוש קדנציות בין השנים 1997-2012.

יפרח היה דמות מוערכת ואהובה, מאיר פנים, שזכה להערכה רבה, ותרם רבות לפיתוחה של המועצה תוך הפיכתה ממועצה קטנה (''עזתה'') למועצה אזורית משגשגת – מועצה אזורית שדות נגב.

b9185cd9-e021-4e3b-83ef-947013b5bace

יפרח פעל רבות והשקיע בנושאי החינוך והפנאי כאשר אחד מהיעדים ששם לעצמו היה הקמת היכל התרבות בשטח המועצה שהוקם לפני כשנה. ראש המועצה הנוכחי, תמיר עידאן, החליט להנציח את המקום על שמו של מאיר יפרח – עוד בחייו. בטקס רב רושם שהתקיים במקום, קיבל יפרח את הכבוד הראוי לו.

בדבריו סיפר יפרח ז''ל לנוכחים שבניית היכל התרבות הייתה נחוצה מאוד לתושבי המועצה, וכיצד התרוצץ בין משרדי הממשלה, למורת רוחם של המתנגדים שטענו כי הקמתו של היכל תרבות הינו מיותר. יפרח התעקש ומפעל הפיס נעתר לבקשה והוקם היכל תרבות מפואר אשר נותן מענה תרבותי אזורי.

עם היוודע דבר לכתו, בטרם עת, ספד לו ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן:

''מאיר היה איש אשכולות ואהוב על הבריות. תרומתו לשדות נגב הייתה אדירה. הוא הוביל את המועצה למחוזות חדשים ועדכניים, תרם רבות לצמיחתה והפיכתה למועצה משגשגת ומוערכת.

לפני שבועות אחדים הגעתי ביחד עם מספר עובדי המועצה לבקר אותו. המפגש היה מרגש ועוצמתי. התפללתי בכל ליבי שיחלים מהמחלה הארורה, אך לצערנו, השבוע התבשרנו בבשורה הקשה והמרה. הייתה לי הזכות והכבוד, להוקיר אותו עוד בחייו. רק לפני כשנה קיימנו טקס הוקרה אליו הוזמן אחר כבוד מאיר ז''ל ביחד עם בני משפחתו, חברים ועובדי המועצה. מאיר ייזכר כראש מועצה שפעל רבות לקדם את החקלאות, החינוך ובמיוחד את התרבות בשדות נגב, ועל כן, אך טבעי היה שהיכל התרבות של שדות נגב יהיה קרוי על שמו.

לשמחתי, זכינו להוקיר אותו עוד בחייו ולהעניק לו מעט מהכבוד הראוי שהגיע לו. אני רוצה לחזק את המשפחה היקרה בשעה קשה זו. שלא תדעו עוד צער ובנחמת ציון וירושלים תנוחמו''.

מאיר יפרח ותמיר עידאן