שהחיינו והגיענו לזמן הזה: הונחה אבן הפינה להקמת היישוב

הערב, כ"ט בנובמבר, התרגשנו להניח אבן פינה לישוב החדש בשדות נגב, במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף. 

היישוב החדש, שיקרא 'אופיר' מנציח את פועלו, זכרו ומורשתו של חברנו, אופיר ליבשטיין ז"ל שפעל להגנה בגופו על המועצה מפני מחבלים ושילם את המחיר היקר מכל.

76 שנים בדיוק מהיום  בו הוחלט באו"ם על הקמת מדינת ישראל אנו מקימים ישוב חדש שיתמלא בקרוב במשפחות, מדשאות וצחוק ילדים.  זה הניצחון! 

ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן: "טקס הנחת אבן הפינה ליישוב החדש שיקום במועצה על שם חברי אופיר ליבשטיין ז''ל היה אירוע סמלי וצנוע ומבטא את הרצון שלנו להנציח את זכרו ופועלו הרב לטובת עוטף ישראל בדרכו של אופיר ז"ל-צניעות, ענווה ונחישות. 

אני רוצה להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו על עמידתו האיתנה להקמת היישוב ועל ההובלה לאישורו יד ביד איתנו מאז שנת 2014, מיד לאחר מבצע צוק איתן. שנינו האמנו בנחיצות הקמת היישוב מתוך אמונה בצדקת הדרך של עם ישראל בארץ ישראל, והיום אנו סוגרים מעגל. אני רוצה להודות לחברי שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף על כך שדחף את קידום אישורו של היישוב מתוך הבנה כמה החלטה זו חשובה לעם ישראל. 

כמה סמלי שדווקא בימים אלו הנחנו את אבן הפינה ואנו מתפתחים, מקימים ישובים ומחכים בכיליון עיניים לקליטתם של תושבים בחבל ארץ זה-זהו נצחון אזרחי אדיר. 
יחד ננצח את אויבינו, נרחיב את גבולות אדמתנו, ונחרוש עד התלם האחרון!".

הנחת אבן הפינה