ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, נפגש עם שקד וצוות משרדה במטרה לקדם שורה של נושאים. שקד הביעה את נכונותה לסייע ואמרה כי הדבר הנכון בעת הזאת הוא להקים יישוב חדש בשטח המועצה

פורסם בתאריך 02/07/2021

שרת הפנים, איילת שקד, הגיעה השבוע (ג') לפגישה עם ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, בקיבוץ עלומים – לראשונה מאז נכנסה לתפקידה.

בתחילת הביקור קיימו ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן, וראש מועצת מרחבים, שי חג'ג', פגישה בשש עיניים עם השרה בנושאים הקשורים למועצות ולהתנהלותו הדורסנית של הותמ''ל, טיפול בערי עולים, מענקי האיזון ועוד.

לאחר מכן, התקיימה פגישה בין השרה וצוות משרדה לבין צוות המועצה האזורית שדות נגב. הפגישה עסקה בוועדות הגבולות ובתקציבים השונים לפיתוח המועצה והרחבת היישובים.

עידאן סקר בפני השרה את השתלשלות העניינים ושטח את טענותיו כלפי התנהלות הוועדות עד כה: ''מעולם לא טענו שנתיבות לא צריכה לגדול. אלא שגדילתה צריכה להיות משיקולים עניינים ושיח הוגן בין הרשויות''. שקד הקשיבה ברוב קשב לטענותיו של עידאן והפנתה אותם לעובדי משרדה, ואף הציעה לחזור לשולחן המו''מ בין המועצות במטרה לקדם פשרה הוגנת ונכונה.

כמו כן, נושאים נוספים נידונו באותה הפגישה, ובהם: הקמת אזור תעשייה חדש, הקצאת מענק ביטחוני ומענק פיתוח והקמת היישוב החדש (חנון). עידאן טען כי דווקא בעת הזאת, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לאשר ולזרז את הקמתו של היישוב החדש.

השרה הודתה על האירוח ואמרה כי ''אעשה כל שביכולתי כדי לסייע לפיתוחה של שדות נגב ולהקמתו של היישוב החדש בשטח המועצה. אני מאמינה כי הקמתו של היישוב נחוץ ונכון לנוכח אתגרי הביטחון באזור זה''.

עידאן הודה לשרה על שיתוף הפעולה ועל בחירתה לקיים את אחד מביקוריה הראשונים בשדות נגב ושיבח את התנהלות הממשלה הנוכחית בנושא הביטחוני. ''תגובת הממשלה על הפרחת הבלונים מעזה לעוטף ישראל שינתה את המשוואה שהייתה עד כה – ככה מחזירים את ההרתעה. אני רוצה להודות מכאן לראש הממשלה, נפתלי בנט על התנהלותו ולחזק את ידו''.

לסיום, ראש המועצה העניק לשרה שתי מתנות תוצרת שדות נגב: את אלבום התמונות ''עוטף ישראל'' של הצלם אמנון ארד ויצירה של מתי אורלוב ורותי אלדר עשויה משרידי טיל שנורה מעזה לשדות נגב.

ביקורה החשוב של השרת הפנים מצטרף לביקורו של שר החקלאות ופיתוח הכפר, והשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר בשבוע שעבר – שניהם מבשרים על הקשר הנרקם בין שדות נגב לממשלה החדשה.