בראיון שהעניקה שרת הפנים, הדגישה איילת שקד את מדיניותה לזרז את הקמתו של היישוב החדש בשדות נגב שנמצא בימים אלו בשלבים מתקדמים

 

בראיון שהעניקה בערב חג הסוכות שרת הפנים, איילת שקד, לעיתון גלובס, הציבה השרה את הקמתו של היישוב חנון (שם זמני) בשדות נגב כמטרה עליונה. שקד הדגישה את חשיבות הקמתו של היישוב החדש בעוטף ישראל ואף הצהירה על זירוז אישורו בימים אלו.

''יש לי מדיניות חדשה שלא הייתה עד היום במינהל התכנון והיא הקמת יישובים חדשים בעיקר בנגב וברמת הגולן'' צוטטה בכתבה שרת הפנים. ''בנגב אנחנו דוחפים עכשיו את חירן וחנון – בשדות נגב... עד עכשיו היישובים האלה היו תקועים, אנחנו משחררים אותם'' אמרה שקד.

דבריה של שרת הפנים, מבוססים על רקע הבטחותיה בפגישות ובשיחות שהתקיימו תדיר בינה ובין ראש המועצה, תמיר עידאן, בהם הצהירה כי בכוונתה לפעול ולקדם באופן מיידי את הקמתו של היישוב החדש.

רעיון הקמתו של היישוב החדש שקורם עור וגידים בימים אלו, החל בשנת 2014 בהובלתו של ראש המועצה, תמיר עידאן, יחד עם ראש הממשלה דאז, בנימין נתניהו.

בימים אלו, משרד האדריכלים בר-לוי דיין בראשותו של עדן בר ובליווי משרד הבינוי והשיכון, מועצת שדות נגב באמצעות אגף הנדסה נמצאים בתהליך הגשת תסקיר למועצה הארצית לתכנון ובנייה ומיד לאחר מכן יובא הנושא להחלטת ממשלה נוספת וסופית – והקמתו של היישוב יצא לדרך.

זוהי בשורה חשובה לשדות נגב, העומדת בפני צמיחה דמוגרפית וצפויה לקלוט 500 משפחות חדשות.

 

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''אנו רואים חשיבות עליונה בהקמתו של היישוב החדש ועובדים במלוא המרץ לקדם את אישורו לצד הרחבת היישובים הקיימים. דבריה של שרת הפנים מבטאים צעד משמעותי נוסף לעבר הקמתו ומבוססים על תפיסת עולם ציונית הרואה ערך בהקמת יישובים בארץ ישראל.

זוהי בשורה חשובה למדינת ישראל בכלל ולתושבי העוטף בפרט. הקמתו של יישוב חדש הינה תגובה הולמת והכרחית. מאות המשפחות שייקלטו בעוטף ישראל בשטח המועצה – הם המענה הנכון לאתגרי הביטחון מרצועת עזה''.