היישוב העתידי יהיה ישוב קהילתי ערכי שימנה כ-500 יחידות דיור ויבנה בסמוך למושב תקומה. כעת לאחר אישור הממשלה עוברת האחריות לוועדת התכנון ומיד לאחר תכנון מדוקדק עם המועצה יבחר שם קבוע ליישוב בוועדת השמות

פורסם בתאריך 10/11/2020

ביום ראשון האחרון הגיש ראש הממשלה מר בנימין נתניהו לאישורה של הממשלה את הקמתו של היישוב החדש בשטח המועצה האזורית שדות נגב בעוטף עזה.

היישוב העתידי יהיה ישוב קהילתי ערכי שימנה כ-500 יחידות דיור ויבנה בסמוך למושב תקומה. כעת לאחר אישור הממשלה עוברת האחריות לוועדת התכנון ומיד לאחר תכנון מדוקדק עם המועצה יבחר שם קבוע ליישוב בוועדת השמות.

את רעיון הקמת היישוב הגה ראש המועצה תמיר עידאן אי שם בשנת 2014 לאחר מבצע צוק איתן. דווקא אז, לאחר שיחות עם תושבים ושרים כאשר הדי המלחמה עדיין היו ברקע והאדמה עדיין לא שקטה החליט עידאן לחשוב "מחוץ לקופסא" ולפעול בדרך יצירתית וזאת במטרה לקלוט תושבים חדשים שיגיעו מכל חלקי הארץ ובמקביל להעניק אמירה לתושבים הקיימים. מיד לאחר סיומה של המערכה פנה עידאן לראש הממשלה שנתן את אישורו העקרוני לקדם את הנושא ולאחר אינספור דיונים וישיבות שנמשכו כאמור 6 שנים יצא המהלך אל הפועל השבוע.

המועצה בראשותו של עידאן מצליחה בשנים האחרונות, במקביל לרעיון הקמת היישוב החדש, לקדם ולפתח גם את היישובים הקיימים במועצה כך שבשנה האחרונה כל היישובים עוברים שדרוג תשתיות בשטחים הציבוריים, הרחבות של מאות יחידות דיור, בנייה של מגרשי ספורט, בניית מבני ציבור, שימור אתרים ועוד..

בדבריו ציין ראש הממשלה שהקמת היישוב, דווקא בעוטף עזה מהווה את הניצחון האמיתי של האזרחים ושל מדינת ישראל על פני החמאס והטרור. עוד הוסיף שבהתאם למדיניות הממשלה לקידום פיתוח הפריפריה ולמשיכת אוכלוסייה מהמרכז לנגב, ובהתאם למדיניות הממשלה בדבר חיזוק אזור עוטף עזה ועל ידי הקמת היישוב, ניתן יהיה לקלוט כ- 500 משפחות שיצטרפו לתושבים המתגוררים כעת בשטח המועצה.

תמיר עידאן בתגובה " מדובר ביום חג, יום היסטורי בו הצלחנו להעביר בישיבת ממשלה פה אחד הקמה של יישוב חדש בעוטף עזה – דבר שלא נעשה עשרות שנים. ההחלטה שהתקבלה היא החלטה עקרונית ומכאן אנו ממשיכים להליך של ועדה תכנונית שיארך מספר חודשים ובמסגרתו יקבע המיקום המדויק, שמו הקבוע לאחר ועדת שמות וכמובן גודלו. מיד לאחר מכן, תחזור ההחלטה לשולחן הממשלה להצבעה נוספת ומיד לאחר מכן נחל בעבודות. לשמחתי,

אוכלוסיית העוטף גדלה ב-30% מאז צוק איתן, כל היישובים מלאים, שוקקי חיים. וכאשר שאלו אותי "מה הסוד?', אני תמיד עונה "קהילה, חינוך, עוצמה, ציונות וגם עזרה". הדברים האלה ביחד מביאים את כל עם ישראל אלינו!