תושבי שדות נגב היקרים,
נמצאים אנו מספר שעות לפני ליל יום הכיפורים שבו נחתם דינו של היחיד והכלל לשנה הבאה עלינו לטובה. זהו יום קדוש, שבו עיצומו של יום מכפר על חטאיו של האדם כלפי קונו. 
את יום הכיפורים הנוכחי נציין כולנו באופן שונה מזה שהיינו רגילים אליו בכל השנים.
נהלי משרד הבריאות והסגר בו אנו נמצאים החל מיום שישי האחרון מאלצים את כולנו לבצע את ההתאמות הנדרשות וזאת במטרה לגדוע את שרשרת ההדבקה ולהוריד את רמת תחלואה. התקופה המורכבת שבה אנו נמצאים - חיים לצד נגיף הקורונה והעלייה במספר הנדבקים הובילה לכך שמספר רבנים בישראל ובמועצה קראו שמומלץ, ואף רצוי, לקיים את תפילות יום הכיפורים תחת כיפת השמיים תוך אזהרה מפני תפילה במקומות סגורים.
נוכח העלייה בתחלואה גם ביישובי המועצה, אני מצטרף להמלצה זו ומבקש מכם, תושבים יקרים, לשמור על בריאותכם ובריאות משפחתכם ולהתפלל במניינים מצומצמים רק במרחבים הפתוחים. לשם כך, המועצה אף העבירה תקציב ייעודי מיוחד שניתן ליישובים לצורך רכישת הצללות, מאווררים ומצנני אויר. עם כל הקושי וחוסר הנוחות, זהו צעד מתבקש ונכון. חשוב לזכור שמבחינה הלכתית פיקוח נפש קודם לחובות הלכתיות אחרים. מי שחש שהתפילה במרחב פתוח קשה לו עקב הצום, שייתייעץ עם המרא דאתרא - רב היישוב כיצד לנהוג. 
בערב יום הכיפורים, כולנו נדרשים להקפיד שבעתיים שחס ושלום לא נדביק ונסכן חבר ליישוב, שכן בהקשר זה "עבירות שבין אדם למקום, יום הכיפורים מכפר; שבינו לבין חברו – אין יום הכיפורים מכפר, עד שירצה את חברו" (משנה, יומא, ח, ז).
אני קורא לכולנו לגלות אחריות להתפלל במרחבים פתוחים במניין מצומצם של מתפללים וכמובן עטיית מסכה, שמירה על  היגיינה אישית, איסור התקהלות וכמובן שמירת מרחק של 2 מטרים.
שנחתם בספר חיים טובים, פרנסה ובריאות טובה, הצלחה וברכה בכל מעשה ידינו.
גמר חתימה טובה. תמיר עידאן