וייקרא שמה בישראל: אולפנת אלומה

בערב סיום שנה עם למעלה מ-500 הורים ותלמידים, התקיים טקס הענקת שם חדש לאולפנת שדות נגב


אולפנת שדות נגב מתחדשת: השבוע (א') התקיים ערב סיום שנה באולפנת שדות נגב. הערב, בהשתתפותם של למעלה מ-500 הורים ובני משפחה, כלל לימוד וסדנה משפחתית, ארוחת ערב וטקס סיום שנה במסגרתו הוכרז השם החדש של אולפנת שדות נגב: אולפנת אלומה.

מבין הנימוקים השונים, הסבירה מנהלת האולפנה, הרבנית טוני מיטלמן, את אחת הסיבות לבחירת שם זה: ''משמעות מיוחדת יש לאלומה שהיא אגודה, עומר. האולפנה היא אגודה של בנות, מורות, מורים וצוות המתקבצות ובאות יחד. וכוחן הוא ביחד הזה.

יחד מהקיבוצים, מהעיר ומהמושבים. יחד מתפוצות ישראל השונות. יחד בחוזקות ובאתגרים הלימודיים השונים. יחד בעולמות רוחניים ודתיים שונים, יחד בעולם התרבותי אותו הן מביאות איתן, יחד חברתי פשוט ומשמח''.

dab2cce5-3ac9-43fe-b046-3a0c2e757641

ראש המועצה, תמיר עידאן, הוסיף: ''אחד הפירושים של אלומה הוא אחדות ולכידות בסביבה אהובה ותומכת''. עידאן פנה אל התלמידות ''כשאנו מדברים על אחדות איננו מתכוונים לאֲחִידוּת. איננו חפצים בכך שתהיו דומות אחת לשנייה, אלא שלכל אחת מכן תהיה את הדרך המיוחדת רק לה, אך כחלק  מהחבורה. אני רוצה להודות למנהל אגף החינוך, מוטי אדרי, למנהלת אולפנת אלומה, טוני מיטלמן, לצוותים החינוכיים, ולתלמידות היקרות, האירו בדרככן את אלומת האור שלכן. עלו והצליחו!''.

השם ''אלומה'' נבחר לאחר תהליך ארוך של בירור וזהות האולפנה שכלל קמפיין הצעת שמות (למעלה מ-70 שמות הוצעו) מכלל התושבים ומפגשי שיח על זהות האולפנה. בחירת השם החדש מבטא את ההתחדשות אשר עוברת האולפנה בשנים האחרונות: תכניות לימוד חדשות, עיסוק בערכים ומידות, הישגים חינוכיים ועוד.