פנימיית עלמא - הפיילוט של אולפנת שדות נגב הוכתר כהצלחה אדירה

הפנימייה מעניקה לתלמידות מענה חברתי, מפתחת את עצמאותן ומאפשרת להם חיבור עמוק ושורשי למסורת היהודית ולציונות מבססת את אולפנת שדות נגב כמוקד משיכה אזורי לתלמידות רבות


 

 

 

פנימיית ''עלמא'', הינה תכנית חצי פנימייתית המיועדת לתלמידות אולפנת שדות נגב ומתקיימת בימי שני ורביעי. התלמידות לנות בפנימייה יחד עם חברותיהן, ומקבלות מענה חברתי משמעותי.

כך למשל, במסגרת הפנימייה, מתקיימות פעילויות רבות ומגוונות הכוללת סדנאות העשרה וגיבוש, לימוד משותף בבית המדרש של האולפנה על שם אלה אבוקסיס הי"ד, אשר נרצחה בפגיעת רקטה בעיר שדרות תוך הגנה על אחיה הקטן בגופה ועוד.

הפנימייה שהחלה השנה במסגרת תכנית פיילוט, ואשר שופצה בסיוע המועצה האזורית שדות נגב, נועדה לקחת את הלימודים הפורמליים באולפנה ולבסס על גביהם קומה נוספת. היא מאפשרת לתלמידות בחלק מהשבוע לחזור לביתן, ויחד עם זאת לחוות חוויה משמעותית כמתבגרות בלינה פנימייתית על יתרונותיה.

הפיילוט המוצלח הוגדר כהצלחה אדירה ומתווסף לתנופה בה נמצאת אולפנת שדות נגב אשר זוכה בשנים האחרונות לביקוש רב לתלמידות האזור אשר מגיעות אליה מרחבי המועצה ומחוצה לה.

43540c92-86e2-4b48-81f4-4b307ced0d34

המצוינות באולפנה מתבטאת בהישגים תורניים הבאים לידי ביטוי אף בתחרויות הכתיבה התורנית בה זוכות מדי שנה בפרסים על הצטיינותן בתחום, בהישגים החינוכיים, בזכאות לבגרות (100%), לצד הווי משפחתי וקשר אישי עם התלמידות. הצלחות אלו מובילות בשנים האחרונות לביקוש רב ברישום לאולפנה ולהפיכתה לאבן שואבת.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: "אולפנת שדות נגב עוברת בשנים האחרונות שינויים פדגוגיים משמעותיים בכל הפרמטרים. שינויים אלו מתקיימים אודות צוותי ההוראה ובזכות ההשקעה המרבית של המועצה. נמשיך ולהשקיע במסגרות חינוכיות מגוונות ויצירתיות לטובת הצלחתן של תלמידות שדות נגב''.