שדות נגב זוכרת את נופליה

ספר ייחודי לזכרם של נופלי שדות נגב, טקס ממלכתי ו''סיפורו של חלל, שיר וזיכרון'' עם סיפורו האישי של מאיר אהרוני ז''ל בהובלת נוער שדות נגב


 

בשבוע שעבר, לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, מרכז צעירים של שדות נגב יצא לחלוקת הספר ''זיכרון טעמים'' למשפחות השכולות משדות נגב.

הספר, מאגד בתוכו את סיפור חייהם של נופלי שדות נגב ומשלב בתוכו לצד קורות חייהם את המתכון למאכל אותו אהבו במיוחד.

הספר שחולק יצא לאור לאחר עבודה מאומצת בה רואיינו המשפחות השכולות ולוקטו תמונות ייחודיות של הנופלים בעזרת צוות מרכז צעירים וצעירים תושבי המועצה.

871c26e1-2b06-44e6-ab6a-a456525c9d31

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן: ''ספר זה מבקש לזכור את הנופלים בדרך נוספת, באמצעות הכנת המאכלים אותם אהבו. אנו מאמינים כי דרך זיכרונות אלו ניתן לחבר את הקוראים לחללים.

משפחות יקרות, אנו עומדים לצדכן מתוך מחויבות עמוקה, לזכור ולא לשכוח את דמותם של אהוביכם, לשאוף לחנך ולהתחנך על ערכי המסירות והגבורה שהנחילו לנו, מתוך אהבת חינם, אהבת האדם והמדינה, ומתוך רצון להמשיך ולבנות את חוסנה הערכי והמוסרי של החברה בישראל.

הלב הפועם והאוהב של משפחת שדות נגב נמצא אתכם בכל רגע ורגע, ומי ייתן ויהיו אלו הנופלים האחרונים''.

 

זוכרים את מאיר אהרוני ז''ל

עוד במסגרת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, התקיים טקס ממלכתי בהשתתפות המשפחות השכולות ומאות תושבים, ולאחריו התקיים טקס ''סיפורו של חלל, שיר וזיכרון'' המתקיים מדי שנה. השנה הטקס עסק בסיפור חייו של רב''ט מאיר אהרוני זכרונו לברכה, אשר נהרג במלחמת יום הכיפורים.

67f5460e-7128-411c-b48e-a8f6dec3f65c

בטקס נכחו בני משפחתו, מפקדיו וחבריו אשר שירתו איתו בצבא ונפגשו שוב לאחר כ-49 שנה וחבריו ללימודים מישיבת בית יהודה בכפר מימון.

טקס זה היה בהשתתפות והובלת נוער שדות נגב ובהפקה ובימוי של יובל אלגרבי.

 

ראש המועצה, תמיר עידאן: ''סיפור חייו של מאיר זכרונו לברכה משקף בתמציתיות גבורה עילאית, סיפור של בניין ותקומה, סיפור של שכול, אמונה ועצמאות.

 

סיפורו שזור בסיפורם של עשרות אלפי נופלים ונופלות שסיפור חייהם הוא סיפורה של אומתנו שחזרה מגלות לחירות, ובדרך, איבדה את מיטב בניה ובנותיה. עם ישראל קם לתחיה, מדינת ישראל משגשגת ופורחת, הנגב פורח, ושדות נגב פורחת וצומחת – כל זה קרה בזכותם של הנופלים.

אני רוצה להודות למחלקת הילדים והנוער במתנ''ס שדות נגב על הובלת טקס חשוב וייחודי זה''.

3d085048-0fe6-488c-a3ac-8983f7ab3882