שישי אישי – פסח

מקווה חדש בזמרת, מדליית ארד וזהב לתושב שלנו, זכייה במקום הראשון לנבחרת הג'אז של שדות נגב, וברוכה הבאה ליועצת המשפטית החדשה של שדות נגב. סוגרים שבוע בשישי אישי מיוחד לחג הפסח


באהבה לבני הגיל השלישי בשדות נגב

 

רגע לפני חג הפסח, מנהלי ועובדי המועצה והמתנ''ס, ביחד עם הועדה החקלאית וכ-200 מתנדבים הגיעו לאריזה של 600 סלי מזון עשירים מתוצרת החקלאים בשדות נגב. כל סלי המזון חולקו השבוע (ב') לבתי בני הגיל השלישי.

אריזת וחלוקת סלי המזון תוצרת החקלאים בשדות נגב הפכו למסורת דו-שנתית כאשר ומתקיימת לקראת ראש השנה וחג הפסח. מטרתה של חלוקת סלי התוצרת המקומית לבני הגיל השלישי הינה להודות ולסייע להם לקראת החגים ולאפשר להם ליהנות מהתוצרת המקומית הנפלאה שלנו.

בני הגיל השלישי יקרים לנו וראויים לכל הערכה והוקרה. ''מבצע'' זה מהווה נדבך נוסף המדגיש את המחוייבות שלנו אליהם ודאגתנו למלא את כל חסרונם.

אני רוצה להודות לכל השותפים הרבים שסייעו ולקחו חלק בפעילות חשובה זו. תודה לחקלאי עופר טרבלסי שהעמיד לרשותנו את בית האריזה למיון התוצרת עם כל הלוגיסטיקה, לנוח אלמסי – מנהל האגף לשירותים חברתיים במועצה על ניהול האריזה והחלוקה, לוועדה החקלאית בראשות אלי מוגרבי והחקלאים המקומיים שלנו שדאגו לתוצרת המשובחת - פרויקט זה לא היה יוצא אל הפועל אלמלא שיתוף הפעולה המוצלח.

ff2bcb92-80cf-47ca-8c2a-fc838f5df84c

.....................................

פסח על שום מה?

מה המשמעות של פסח?

לכאורה, יבוא הקורא של ההגדה ויגיד: סיפור יפה מאוד, פעם היינו עבדים לפרעה, יצאנו ממצרים, הגיעה הגאולה.

למה זה קשור אלינו?

היהדות איננה ספר היסטוריה. ההגדה וסיפורו של פסח איננו סיפור יפה על מה היה פעם, זה אקטואלי לכל אחד ואחת מאיתנו.

הרעיון של פסח אומר לנו שכל אחד חווה משברים, כל אחד חווה ''עבדות'' אישית.

אלא שלצד הקושי והאתגרים, יש לנו יכולת לצאת מהמשבר בזכות האמונה בה'. אמונה במשהו גדול יותר שמוביל כל מהלך של חיינו, שנמצא איתנו ברגעים הכי קשים ועתיד להוביל אותנו למקום טוב יותר, לגאולה האישית שלנו.

ידענו תקופות קשות, סבבי מלחמה, אתגרים אישיים, מי יותר ומי פחות. אני רוצה לאחל לכם שפסח הזה, תזכו לגאולה – אישית ובעזרת ה', גם לאומית.

....................................

בשעה טובה: מקווה טהרה חדש נחנך בשדות נגב

בסוף השבוע שעבר (ה'), נחנך מקווה טהרה חדש לנשים במושב זמרת ע''ש הרב יורם אברג'יל זצוק''ל. חנוכת המקווה התקיימה במעמד הרבנים חיים יוסף דוד אברג'יל שליט"א בנו של הרב יורם, הרב דוד קרעי שליט"א רב המושב, והרב יחזקאל מוצפי שליט"א מעמותת טהרת הבית, יחד עם תושבי המושב זמרת.

d24fd8a4-5279-4bed-983c-f3f5c9797f04

 

מקווה - ספא

המקווה החדש בזמרת ממוגן, חדשני ומרווח הכולל חדר כלה, מקלחת, שירותים, חדר התארגנות, בעיצוב מוקפד המדמה חדר ספא מפואר ונפרש על פני 100 מ''ר.

המקווה הוקם בזכות שיתוף הפעולה בין המועצה, המועצה הדתית, עמותת טהרת הבית וועד האגודה של מושב זמרת, והינו חלק מתכנית הקמת מקוואות מפוארים שיוקמו בעוד יישובים במועצה.

f8045b5e-2ed4-4f00-97cd-2a59fc105020
 
c8ff038f-c12a-4c60-9d65-3aa4d6bff1b3

 

המקווה – מקור להתחדשות

מהותו של מקווה הינו התחדשות, ועניינו להחזיר אותנו לנקודת ההתחלה, לטהר אותנו. שדות נגב נמצאת בתקופת התחדשות בכל הפרמטרים ומשקיעה רבות בחידוש השירותים הניתנים לתושבים – וכך גם בשירותי הדת. נמשיך ולהקים מקוואות מפוארים ביישובי המועצה לרווחת התושבים.

אני רוצה להודות לשותפים הרבים שסייעו להקמתו של המקווה, ובתוכם ליו''ר הועד ולחבר המליאה, רפי סגרון, למהנדס המועצה, צחי עסיס, למיקי זוהר שפיקח על העבודות, לעמותת טהרת הבית ולכל מי שהיה שותף לפרויקט חשוב זה, יחד נמשיך לפתח ולחדש את המועצה.

8923966e-0f4b-43cf-b270-470b6f326dd0

 

כבוד: מדליית זהב וארד לתושב שדות נגב!

בתחרות הג'ודו היוקרתית Special Olympics בה השתתפו 4 ישראלים, שילה עמר בן ה-14 מסעד ב-3 מדליות: מדליית זהב אחת ו-2 מדליות ארד!

הצלחתו האדירה, הובילה את מאמנו אבי אגר לרשום אותו לעוד שני מקצים, בהם התחרה עם מתמודדים בוגרים ומנוסים יותר - וגם שם הוא זכה ב-2 מדליות ארד. מארגני התחרות התרשמו מאוד מכישוריו וצופים לו עתיד מזהיר בתחום.

השבוע נפגשתי עם שילה, עמדתי מקרוב אחר סיפור הצלחתו וההשקעה האדירה של משפחתו על מנת שיוכל להתאמן ולהצליח. הענקתי לו מתנה מטעם תושבי שדות נגב והבטחתי לסייע ככל הניתן על מנת לאפשר לו להמשיך ולהצליח ולהביא המון כבוד לשדות נגב ולמדינת ישראל.

aa27ca2f-316f-4bef-b240-7e941ed59c55

 

הגביע הוא שלנו!

עוד הצלחה תוצרת שדות נגב: השבוע הגעתי ביחד עם מנהל המתנ''ס יוני ממו, מנהל מחלקת ספורט אריה אזרד מאמנת נבחרת הג'אז שירן חזן להעניק צלחת אליפות אישית ל-18 תלמידות בנות 12-14 הלומדות ריקודי ג'אז משדות נגב.

בתחרות ''מגה סטאר'' בהן השתתפו התלמידות התחרו עוד 50 קבוצות, והקבוצה משדות נגב קטפה את המקום הראשון. ההשקעה בתחום הספורט קוצרת את פירותיה. ברכות לקבוצת הג'אז שלנו!

49c4bd5a-cca2-4154-a342-7a4b521dbbd1

 

משפחת שדות נגב מרימה לחיים

באוויר הפתוח עם מוזיקה, שירה בציבור וארוחה מושקעת התכנסו כל עובדי המועצה והמתנ''ס בשדות נגב למפגש הרמת כוסית לקראת חג הפסח.

ניצלתי את ההזדמנות והודתי לכל אגף ומחלקה בנפרד על עבודתם המסורה מתוך אמונה ושליחות ועל הפיכת שדות נגב למועצה משגשגת ופורחת. תודה לעובדים היקרים שלנו!

cdf92550-c63e-4c3f-a302-5206ae2eaccf
 
הרמת כוסית עובדי מועצה

 

לחיים #2 – חברי מליאה

ואם בהרמת כוסית עסקינן, השבוע, התקיימה הרמת כוסית עם חברי המליאה בשדות נגב מלווה בחלוקת שי אישי.

אנו מוקירים ומערכים את פועלם של חברי המליאה שעושים מלאכתם נאמנה בהתנדבות מלאה ומתוך תחושת שליחות אדירה לקדם את יישובי המועצה. ביחד איתם נמשיך לפתח ולהשקיע למען הצלחתה של המועצה ורווחת תושביה.

הרמת כוסית חברי מליאה.jpe

 

בהצלחה!

בשעה טובה, אני שמח לעדכן כי השופטת המחוזית בדימוס, עו''ד נחמה נצר תכהן כיועצת המשפטית של המועצה. נצר בעלת רקע עשיר וידע עצום בתחום המשפט האזרחי והיא תוכל לסייע לנו רבות להמשך עשייה ברוכה ותקינה לטובת תושבי שדות נגב, ברוכה הבאה!

נחמה נצר צילום ניר קידר.jpe

 

ובנימה אישית

תושבים יקרים, בפרוס עלינו חג הפסח,

אני רוצה לאחל לכם אביב של פריחה והתחלות חדשות,

בריאות, שגשוג, הצלחה וביטחון.

שכל משאלות ליבכם יתגשמו לטובה,

ושנזכה כולנו לגאולה שלמה.

חג פסח כשר ושמח!

ברכה לחג.jpe