שישי אישי פרשת מצורע

שוברים שיא חדש בחינוך! וגם: דלת פתוחה עם ראש המועצה, הביקור של נציגות קהילת סאו פאולו, כנס לחקלאי שדות נגב וסיפור הצלחתו של מועדון מלאכי הנגב. מסמכים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה


ממשיכים לקצור את פירות החינוך:

אחוזי הזכאות לבגרות בשדות נגב עלו ל-98%

 

מהפכת החינוך בשדות נגב ממשיכה: בעבודה יסודית, ובהשקעה חסרת תקדים של תכניות חדשניות, איכות צוותי ההוראה, ותקציב אדיר – הנתונים הראשונים שהגיעו עד כה לשנת תשפ''א מבשרים עליית מדרגה נוספת בהישגים החינוכיים של קריית החינוך בשדות נגב.

הנתונים מראים כי בשנת התשפ''א אחוזי הזכאים לתעודת בגרות עומדים על 98%, אחוז אחד יותר מן השנה הקודמת (97%). באולפנת צביה, סיימו 23 תלמידות מתוך 24 את כיתה י''ב עם תעודת בגרות מלאה, בנריה בנות 46 תלמידות מתוך 46 זכאיות לתעודת בגרות, ובנריה בנים 36 תלמידים מתוך 37.

נתונים אלו מבשרים צעד נוסף במהפכת החינוך בשדות נגב. העבודה היסודית, ההשקעה התקציבית וההון האנושי של צוותי ההוראה – בזכות אלו שדות נגב הפכה בשנים האחרונות למוקד השראה בתחום החינוך.

אנו מאמינים כי לכל תלמיד מתאימה שיטת לימוד ייחודית בהתאם לכישוריו, וכך, הרעיון של חנוך לנער על פי דרכו – הפך מחזון למציאות בשדות נגב.

אני רוצה להודות לראש מנהל חינוך, מוטי אדרי, למנהלי וצוותי מוסדות החינוך, על עבודתכם המסורה, נמשיך לשים את החינוך בראש מעיינינו למען עתיד ילדינו.

נריה בנות

............................................

דבר תורה – פרשת מצורע: לעצור לרגע

פרשתנו מתארת את תהליך ריפויו של המצורע. רק לאחר שהפסיק נגע הצרעת בגופו, יתחיל את תהליך טהרתו: יקריב קורבן, יטבול ויחכה שבעה ימים קודם חזרתו לשגרה.

נגע הצרעת שלפי אחת הסיבות מתרחש בגופו של אדם לאחר שדיבר לשון הרע, מחייב את המצורע תהליך של היטהרות ארוך. זהו זמן שבו מעבר לטקסים שעליו לעשות הוא צריך לשהות לבד, לחשוב על מעשיו ולחשב מסלול מחדש.

תהליך זה, חסר ואולי זר לנו כיום. בעידן שבו הכל מאוד מהיר, גם הקשר שלנו עם בני האדם אף הוא מהיר והחלטי. לא כך מחנכת היהדות, לא כך נכון וראוי לפעול. אם עשינו משהו רע, אם פגענו באדם, אנו נדרשים לעצור לרגע, לשהות, לחשוב על מה שעשינו, לתקן ואז לצאת לדרך חדשה.

........................................

 

עם הפנים לתושב בשדות נגב

אני שמח לבשר כי במסגרת התייעלות השירות לתושב בשדות נגב, אנו מחדשים את שירות ''דלת פתוחה עם ראש המועצה'' שהיה קיים קודם מגבלות הקורונה. במסגרת השירות, כל תושב יוכל לקבוע פגישה אישית איתי ולשוחח על כל נושא בו יהיה מעוניין.

שירות ''דלת פתוחה עם ראש המועצה'', החל השבוע ויתקיים מדי יום שלישי בין השעות 16:00-18:00. המעוניינים בשירות זה, יוכלו לקבוע את הפגישה באמצעות פנייה ללשכת ראש המועצה במספר הטלפון 08-9938901 בשעות העבודה המקובלות.

אני מזמין אתכם, תושבי המועצה המעוניינים בכך לפנות אלינו.

eda850db-3f9e-41c0-86c9-67f3faafd501

 

פסח נקי ושמח בשדות נגב

לאחר תקופת החורף ברוכת הגשמים באזורינו ומצבורי העפר, האגף המוניציפלי באמצעות מחלקת שפ''ע מתגברים את כלל שירותי הניקיון ביישובי המועצה לקראת חג הפסח הקרב ובא.

בין הפעולות: שטיפה יסודית פנים וחוץ של כל פחי האשפה ביישובים, ניקיון מדרכות המועצה והפסולת הכבדה, טיטוא כבישים בעזרת בובקט מטאטא ומשאית, תגבור זמני פינוי האשפה ל-3 ימים בשבוע, ותגבור פינוי הגזם היישובי.

כמו כן, חודשו תחנות אוטובוס וספסלים ביישובים, ומיד לאחר חג הפסח, ישודרגו הקרטוניות ביישובים ויוצבו פינות גזם חדשות ברחבי היישובים.

c5512739-f19f-401a-a43a-7969ca47b5f8
  
83504fcb-e71f-4405-89b2-1939842a844c

 

שומרים על שדות נגב נקייה וירוקה

פעולות ניקיון אלו מתקיימות בהתאם לתפיסת המועצה לשמור על שדות נגב מטופחת וירוקה, וביתר שאת לקראת חג האביב שבו ישנה הצטברות גדולה של אשפה.

אני רוצות להודות לאגף המוניציפלי ולמחלקת שפ''ע שעובדים בתקופה זו מסביב לשעון, וקורא לכם, התושבים לשמור על שדות נגב נקייה וירוקה.

a2d9b111-8a68-467c-9e44-1126284285b0
      
b9fbe2ee-df39-42eb-a3e2-6f39fe59d1ee

 

כנס חקלאים

עוד בנושא הטמעת החשיבות של סביבה ירוקה ונקייה, השבוע קיימנו כנס חקלאות ייעודי לחקלאי שדות נגב ווהרמת כוסית לכבוד חג הפסח בממרכז לוזאן.

הכנס עסק בהטמעת תכנית פסולת חקלאית, האתגרים המוצבים בפנינו בתחום זה והפתרונות, וקראתי לחקלאים להיות שותפים לתהליך החשוב.

הפקת הכנס הייתה בהובלה משותפת של האגף המוניציפלי, הועדה החקלאית ואשכול נגב מערבי.

זאת הייתה תקופה מורכבת לחקלאות בישראל, לצערנו, הממשלה הנוכחית פגעה בהם פעם אחר פעם כשאנו מובילים קו ניצי נגד החלטותיה. היינו ונהיה הכתובת של החקלאים והפה שלהם מול משרדי הממשלה השונים שלצערנו, לא מבינים את חשיבות החקלאות כיום.

9dc13921-dcef-48f6-9b8f-6c9dad6fdd02

 

מפגש תיירנים

עוד השבוע, התקיים מפגש תיירנים של עמותת התיירות לסיכום פסטיבל דרום אדום. במפגש הוצגו נתוני חשיפת הפסטיבל, מבקרים, יח''צ ודיגיטל. במפגש זה, לתיירנים הייתה הזדמנות טובה להיכרות עם תיירני מועצות נוספות במרחב, לשאול שאלות ולהציע רעיונות.

בשדות נגב ישנה התעוררות של תיירות:  עסקים ותיקים וחדשים כאחד מצטרפים כחברים לעמותה. החל מעסקי אומנות וסדנאות, חקלאות תיירותית, אירוח, משתלות והסעדה. אנחנו מזמינים כל מי שעוסק בתיירות להצטרף לקהילת התיירות שלנו: 08-6211814.

 

תודה לליאור בר

השבוע, סיימה את תפקידה מליאור בר (כהן), מי שהקימה וניהלה את מועדון ''מלאכי הנגב'' בשדות נגב. ליאור, שהייתה אז רק בת 20, אבל עם אמביציה ויכולות שאנו רק יכולים לקנא בהם, דחפה את הקמת המועדון שעוצב בדמותה, ואשר נוהל ביד רמה, עם דאגה לכל חניך באהבה ובמסירות אדירה.

אני רוצה להודות לליאור מקרב לב על תרומתה הרבה ולאחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה.  תודה לך ליאור היקרה, המשיכי לעשות חיל בדרכך הייחודית!

f1085250-8a1d-4bf4-9005-18b52d90c12b

 

מועדון מלאכי הנגב

ועם במועדון מלאכי הנגב עסקינן, סיפור הקמתו של המועדון החל לפני כ-5 שנים, כאשר ליאור הגיעה אליי והציעה את הרעיון. האמת, בתחילה הייתי סקפטי לגביו, אבל האמנתי ביכולותיה של ליאור ובצורך של הקמת מקום זה שייתן מענה לילדים וצעירים עם מגבלה.

כיום, המועדון מספק פעילות העשרה פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים לילדים עם מגבלה בגילאי 4-20 וכולל 10 חניכים וכ-25 מתנדבים. זוהי גאווה תוצרת שדות נגב!

3e09ca08-6faa-4eca-b4ba-1d0915a09080


 

סיור בסימולטור תוצרת שדות נגב

עוד השבוע, סיירתי ביחד עם ח"כ נירה שפק  בסימולטור - מתקן אימונים מיוחד וחדשני המדמה התמודדות עם מצבי חירום.

בסיור הציגו עידו אורלוב- אחד משלושת השותפים במיזם, ויוני בהט מנכ״ל החברה, את הסימולטור החדשני שנועד להכשיר ולאמן צוותי חירום והצלה צבאיים ואזרחים מן השורה להתמודדות עם מצבי חירום כתוצאה מירי רקטות, טרור ורעידות אדמה.

מתקן זה עתיד לשנות את המוכנות שלנו במצבי חירום והינו תוצרת של שדות נגב, וממוקם בכפר מימון. ללא ספק, גאווה מקומית!

ea8985ba-162d-4722-a382-c9120086de59

 

החברות שלנו מסאו פאולו

קטי בורגר וביתה, מרינה, מחטיבת הנשים של סאו פאולו, קהילה חמה שתרמה רבות לבריכה ההידרותרפית הממוגנת הראשונה בעולם שתוקם בקרוב בשדות נגב, הגיעו אלינו לביקור השבוע.

קטי התרשמה מקצב הפיתוח במועצה ועמדה מקרוב אחר הפרוייקטים בהן שותפות חטיבת השנים: הבריכה ההידרותרפית ופנימיית ''נקודת חן'' בסעד.

עוד בביקור, עניינו אותה בפרוייקטים נוספים שעתידים להיבנות בעתיד והודתי להן על תמיכתן הרבה לשדות נגב.

b23b1ffb-72c4-4755-9a15-0e2d3ca903ec

 

 

שבת שלום!