שישי אישי פרשת תזריע

יום האישה, יום מעשים טובים, ההתמודדות שלנו עם האתגרים הביטחוניים וגם: השירותים החדשים לקראת חג הפסח - מסכמים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה


יום האישה שמח במיוחד בשדות נגב

 

לרגל יום האישה, קיימנו אירוע ייחודי בהשתתפותן של כ-400 נשים.

האירוע שהתקיים בהיכל התרבות, החל בארוחה עשירה, קבלת שי מטעם המועצה והמתנ''ס – שובר מתנה בשווי 100 ש''ח לרכישה מעסקים של נשות שדות נגב, והופעה של הזמרת והיוצרת דיקלה.

ציון והובלת יום זה בשדות נגב היה בהובלת המתנ''ס וארגון מעברים.

יום האישה חשוב כיוון שהוא מאפשר לנו לשים זרקור על הנשים מכל רחבי העולם, ועל ההתקדמות והשוויון שהתרחשו במהלך השנים. לצערנו, ישנם נושאים אותם עדיין יש לנו כחברה מה לתקן על מנת להגיע לשוויון המיוחל.

במועצה שלנו, נתון העובדות בתפקידים בכירים הינו מעל הממוצע הארצי והוא נובע בזכות ההון האנושי והיכולת המקצועית של המנהלות והעובדות המסורות שלנו.

a64f3a4c-a153-44f9-b124-afa2bcb3bbe0

.........................................

דבר תורה – פרשת תזריע

הפרשה שלנו עוסקת בדיני טומאת צרעת (מחלה זיהומית בעור) הנובעת עקב מעשיו הרעים של אדם.

התורה כותבת, שכאשר אדם חטא ונטמא, הוא צריך להודות בפני כל מי שרואה אותו כי הוא חטא (''טמא טמא ייקרא'') , כדי שבני אדם יישמרו מפניו.

ההודעה בדבר החטא הינה כנגד הטבע האנושי שלנו, הקושי הגדול שלנו כבני אדם הוא להודות בטעויותנו, אלא שהיא חלק מהותי מתהליך התשובה.

בפעם הבאה, כשאנו נתקלים בסיטואציה שבה אנו צריכים להצדיק את מעשינו, ננסה לעצור לרגע, לחשוב אולי טעינו. אם נודה בכך, השיח מול הסביבה שלנו תהיה שונה בתכלית ותאפשר לנו להתקדם ולעבור מכשולים רבים.

.......................................

 

עושים טוב בשדות נגב

יום מעשים טובים חל השבוע. אנו רגילים לעשות טוב, כל יום, כל השנה, אלא שיום זה מאפשר לנו לשים לב ולחשוב יותר על עשיית החסד שלנו.

השנה, הייתה הירתמות רבה בקרב תושבי המועצה כאשר מאות תושבים לקחו חלק במגוון פעילויות, אירועים, התנדבויות שלכולן דבר משותף אחד: חסד ורצון להפיץ טוב סביבנו. הפעילות הייתה מקיפה ורחבה: במועצה, ביישובים, במוסדות החינוך לקחו חלק פעיל, נציין כמה דוגמאות.

28bb5cec-0d9b-408b-a545-0fd470bc519b

 

מנקים לפסח – עבור האחר

 

80 תלמידות מאולפנת צביה ומנריה בנות יצאו להתנדב בסיוע לבני הגיל השלישי בניקיון לקראת חג הפסח הקרב ובא. מיזם זה, שכבר הפך למסורת בשדות נגב, מבטא לא רק מעשי חסד ונתינה, אלא גם חיבור בין דורי, מבוגרים וצעירים יחדיו.

גם מפעל טרה, שממוקם בתחום המועצה האזורית שדות נגב, לקח חלק בהתנדבות עם בני הגיל השלישי במועצה. כעשרים מעובדיו יצאו לסייע בניקיון לקראת פסח.

תיכון נריה בנות התגייס לטובת יום המעשים הטובים ומתוכו התנדבו כ-20 תלמידות מכיתה ז' באריזת  חומרי ניקוי במרכז חסד בשדרות עבור משפחות נזקקות. זאת, נוסף לבנות כיתה ט' שיצאו לארוז ארגזי מזון בגמ"ח אורות חסד עבר משפחות נזקקות.

df1a22ab-87dc-45a8-b370-b97f3e019598

 

חסד

בבית ספר נועם תושיה הפעילו התלמידים שוק חסד כמדי שנה. השוק כלל דוכנים שונים ומגוונים, דוכני מזון, ספרים, משחקים, חפצים לבית ועוד וכל ההכנסות מהשוק נתרמו לצדקה.

עוד ביום המעשים הטובים: אריזה של סלי מזון בגמ''ח אורות החסד בניהולו של שלומי סופר, השקת מיזם חדש במרכז חוש''ן ובמסגרתו סורגות בנות הגיל השלישי ביחד עם נערות, עמדות פרגון לתושבים, חלוקת חבילות לחיילים בודדים ועוד.

c0ead5fa-e2b6-4d53-8413-af3010a97d3c

 

אנשים טובים באמצע הדרך

 

לא רק בתי הספר ותלמידי המועצה יצאו לעשות חסד ביום המעשים הטובים. מתניה כהן, ביחד עם תושבים נוספים מכפר מימון החליטו לקחת את יום המעשים הטובים בגדול ושיפץ בית של משפחה נזקקת, בהתנדבות מלאה, שרה חדד מתקומה, מאמנת בתחום ניהול וסידור הבית, יחד עם נערות מועדון "לילך" חוללה מהפך בסדר והנראות של המועדון.

007a6d59-9e4b-4cab-8252-faadad74cca9

 

מסכמים יום גדוש בעשיית טוב

המתנדבים הרבים שלקחו חלק מהווים את הפנים היפות של המועצה, המלאות רצון ונתינה לסובבים ביום זה ולכל אורך השנה.

שדות נגב היא בית של סולידריות חברתית ונתינה, אכפתיות ודאגה לכל אדם באשר הוא אדם. אני מודה מקרב לב לכל המתנדבים, ואני רוצה להודות לאגף לשירותים חברתיים ורכזת התנדבות על ניהול ותכלול אירועי יום זה.

5c1ef88b-0470-4bc7-9183-b0ce58866820

...........................

צו השעה – ביטחון לתושבים

 

השבוע חווינו פיגוע קשה בבני ברק. אנו משתתפים בצערם של המשפחות השכולות ומאחלים החלמה מהירה לפצועים.

לאור המצב הביטחוני, ובעקבות הפיגועים שהתרחשו לאחרונה, קיימנו הערכת מצב עם מנהלי האגפים, והתקבלו החלטות שמטרתן להגביר את תחושת הביטחון. בין ההחלטות: תגבור סיורי גורמי הביטחון בכל רחבי המועצה לרבות במוסדות החינוך ועצירת הבנייה לכמה ימים ותוספת נשקים לכיתות הכוננות.

לצערו אנו חיים במציאות מורכבת, ואנו צריכים לעשות כל שביכולתנו על מנת לאפשר לכם התושבים שגרת חיים בריאה ובטוחה.

במידה והנכם חשים צורך בסיוע רגשי/חיזוק משאבי ההתמודדות שלכם, הקו החם של מרכז חוסן זמין במספר 08-9941091.

 

בשעה טובה נבחר רב למושב שובה


הרב רפאל חדד שליט''א נבחר בפה אחד לכהן כרבה של המושב שובה. אנו מאחלים לו בהצלחה בהובלת הקהילה בדרכי נועם ותורת ישראל. אין ספק שהנועם החן שלו יובילו את שובה לצמיחה ופריחה קהילתית.

כמו כן, לאחרונה מונתה ממונה זמנית למועצה הדתית, הגב' אוריה ברוכי. בהצלחה!

0d50ebb3-f63b-4763-9bd2-a13479fcc257

 

אביב הגיע פסח בא

האביב שמבשר את בואו של חג הפסח כבר כאן והאגף המוניציפלי ומחלקת שפ''ע מתגברים את הניקיון בכל יישובי המועצה. לצד זאת, אנו שמחים לבשר על שירות חדש.

6328e31e-cc9c-4749-a585-4e59ba36609a

 

אסיפת מוצרי חשמל מפתח החצר

השירות החדש מאפשר להשליך מהבית מוצר חשמלי גדול למיחזור. שירות זה הינו ללא עלות וכל שאנו צריכים זה להוציא את המכשיר למדרכה ולתאם הגעה של איסוף המוצר.

כך, גם נשאיר את המועצה נקייה וגם המוצר יעבור למיחזור.

לחצו על הקישור הבא ובקשו פינוי של מוצרים למיחזור:  https://did.li/4FQw5

e85763db-7add-4238-992a-f7268fad0f0b

 

שבת שלום!