שישי אישי - פרשת שמיני

חניכת גן הדר גולדין, יום העובדים הסוציאלי וההופעה הבלתי נשכחת של חתן פרס ישראל אביהו מדינה - מסכמים שבוע בשדות נגב בשישי אישי עם ראש המועצה


נחנך "גן הדר'' בשדות נגב ע''ש הדר גולדין ז''ל

 

ביחד עם הקרן קימת לישראל, קק"ל צרפת, ותורמים נוספים חנכנו השבוע (א') את "גן הדר" לזכרו של סגן הדר גולדין ז''ל.

הגן ממוקם בקיבוץ עלומים במקום בו הדר ז''ל תכנן לערוך שבת חתן לאחר נשואיו ימים ספורים לאחר שנהרג במבצע צוק איתן.

הגן יפה ופורח ומסמל את אהבתו של הדר ז''ל לאזור ולטבע. הוא מורכב משלושה חלקים המסמלים את הערכים שהובילו את הדר בדרכו – חינוך, יצירה, ומשימתיות. בכל אחד מחלקי הגן ממוקמים שלטים מהם המבקרים למדים כיצד מימש הדר את הערכים עליהם גדל בחייו הקצרים והמלאים.

האירוע התקיים במעמד נציגי קק''ל, אביו של הדר, שמחה גולדין ונציגי ''משלחת המים'' השנתית של קק"ל צרפת, במסגרתה, עשרות אוהבי ישראל מרחבי צרפת מגיעים לצעדה המסורתית, שבמהלכה הם מתחברים לארץ ויוצרים קשר בלתי אמצעי עם נופיה ומורשתה.

 יש ימים ומאורעות בחיי אומה ואדם שאותם אי אפשר לשכוח. יש שמחים, ויש לצערנו, גם עצובים. יום שישי, ה' באב תשע''ד, 1 באוגוסט 2014 – ייזכר לדיראון עולם כאחד הימים העצובים בלוח השנה הישראלי. הוא חקוק בליבנו, הוא חקוק בליבי. אין אירוע שאנו לא מזכירים את שמם, אין יום שיוכל להיות שמח עד שלא יוחזרו הבנים. גן הדר מהווה נחמה קטנה למשפחה ולכל אחד מאיתנו. הוא מזכיר לנו את דמותו ופועלו של הדר ז''ל.

אני רוצה להודות לחברי קיבוץ עלומים על היוזמה המבורכת, לקק''ל על הסיוע והתמיכה, לאגף הנדסה ולחברת הפיקוח על הביצוע המושלם – בזכות שיתוף הפעולה רעיון מבורך זה של הקמת גן הדר יצא אל הפועל.

WhatsApp Image 2022-03-20 at 15.57.57.jpe

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

דבר תורה – פרשת שמיני

 

בפרשת השבוע מתרחשת מציאות קוטבית.

מצד אחד חנוכת המשכן – אירוע משמח לעם ישראל בו ה' עתיד להופיע במציאות. מן הצד השני, כחלק מהאירוע המשמח התרחשה טרגדיה - בניו של אהרון הכהן הגדול, מתים מכיוון שהקריבו אש זרה.

גם אנחנו חווינו השבוע את הקוטביות הזאת: חג הפורים המבטא אחדות ושמחה, ומהצד השני, פטירתו של גדול הדור הרב חיים קנייבסקי זצ"ל ולאחר מכן פיגוע נוראי בו נרצחו 4 יהודים על לא עוול בכפם.

חיינו שזורים באירועים משמחים ועצובים. לא תמיד אנו יודעים מדוע ולמה מתרחשים דברים.

לעיתים, כמו בפטירתם של בני אהרון, תגובתו היא הראויה והנכונה: ''וידום אהרון''. לקבל את הדין, בהכנעה ומתוך אמונה שלמה בה' על אף הקושי.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

חתן פרס ישראל בהופעה בשדות נגב

לאחרונה התפרסמו שמותיהם של הזוכים בפרס ישראל לשנת התשפ"ב, ביניהם הזמר והיוצר אביהו מדינה. מדינה הינו אחד מגדולי הזמר הישראלי, איש שפרות עמלו הם הפסקול שלנו כאן בארץ.

שמחתי, יחד עם מאות מתושבי המועצה לחלוק לו כבוד ביום רביעי האחרון בהופעה נהדרת שלו בשדות נגב.

בהופעה, מול מאות תושבים ולקול תשואותיהם, הענקנו לו שי צנוע מתושבי שדות נגב לאות הערכה על פועלו. היום, לצד קבלת פרס ישראל, יש לאביהו מדינה גם שי צנוע מטעם שדות נגב.

תודה למחלקת תרבות ולוועדת הרפרטואר על הובלת אירוע זה ואירועי תרבות נוספים במשך השנה.

a2c01814-5472-498e-9156-f1e66775fa5c

 

עוסי''ם-תודה! 

לרגל ציון יום העבודה הסוציאלית, ביחד עם כל רשויות העוטף, קיימנו לכ-160 עו''סים מכלל המועצות יום מהנה במיוחד שכלל טיול ג'יפים, יוגה, הופעה של רויטל ויטלזון וברכות חמות מכל ראשי הרשויות בעוטף ישראל.

העובדים הסוציאליים הם חלק מהותי, חשוב והכרחי למועצות והערים ומסייעים לנו בין השאר במעורבות בפיתוח הקהלתי בישובים, הכשרת מנהיגות בישובים, בסבבי המלחמה ובנגיף הקורונה.

שדות נגב נתברכה בעו''ס מקצועיים שעושים עבודתם באופן המקצועי ביותר. בלעדיהם לא היינו יכולים לתת מענה הולם.

תודה לעו''סים בשדות נגב!

cb396067-9155-4253-ab1a-f3ad96478016

 

שמים את החינוך במרכז

השבוע נפגשתי ביחד עם מנהל אגף חינוך, מוטי אדרי עם שרת החינוך, יפעת שאשא-ביטון, ומנהל מחוז דרום רם זהבי.

בפגישה הוצגו נתוני ההצלחה המדהימים של החינוך בשדות נגב לרבות אחוזי הזכאות לתעודת הבגרות בתיכונים שלנו. השרה ברכה על ההצלחה ונתנה רוח גבית להמשך ההשקעה החינוכית במועצה בפיתוח תוכניות שונות ומגוונות, ביניהם: תכנית שיפוץ לבתי ספר ישנים, מיגון מוסדות חינוך, הקמת גן ממוגן ותכניות לימוד חדשות.

תכניות אלו עתידות להמשיך ולמצב את שדות נגב כמוקד השראה אזורי בתחום החינוך לצד שמירה על ביטחונם של ילדינו.

נמשיך להשקיע בחינוך לטובת דור העתיד שלנו.

92ca4bb9-4b71-41c2-bff6-67681faeb454

 

מוקירים את מתנדבי יד שרה

עוד השבוע: הרמת כוסית לרגל חג הפסח למתנדבות יד שרה בסניף שדות נגב-נתיבות.

האירוע התקיים בשיתוף ארגון יד שרה הארצי, מנהלת הסניף ציפי אפרתי ויחידת ההתנדבות של שדות נגב.

המתנדבות היקרות מבקרות קשישים מדי שבוע ומפיגות את בדידותם, וזו הייתה הזדמנות טובה להוקיר אותם על תרומתם הרבה.

fe9f5e16-387e-481c-bad0-29fdf5f1a36e

 

סיור במכשול

ביחד עם צוותי הצח''י והמכלולים השונים בחירום ובהובלת מרכז חוסן, יצאנו השבוע לסיור במכשול - פרויקט הגנתי ישראלי, במסגרתו נבנתה מערכת ביצורים הכוללת קיר תת-קרקעי לאורך גבול רצועת עזה במטרה למנוע חפירת מנהרות לשטח ישראל.

הכרנו מקרוב את אתגרי הביטחון שהוצגו לנו מפי סא''ל שרון איטח. המלחמה הבאה תהיה מאתגרת ושונה ממה שהכרנו עד כה, אך ללא ספק יש לנו על מי לסמוך – נחשפנו (בגדר המותר) לפעילויות השונות שצה''ל עושה מול ארגוני הטרור על מנת לשמור עלינו. אלא שמניסיון העבר למדנו שלא תמיד הדרג המדיני מאפשר לצה''ל לעשות את עבודתו.

תנו לצה''ל לנצח, זו אולי סיסמא, אך היא יכולה להפוך למציאות.

cf4c7031-78f3-4580-8992-fbf431427033

 

תודה לך, סא''ל שרון איטח

סא''ל שרון איטח ליווה אותנו בשנתיים האחרונות בתפקידו המשמעותי כראש ענף עורף. עבדנו ביחד בצורה יוצאת דופן במבצע האחרון וגם בימי השגרה. הוא היה לנו למשענת בעת צרה וחבר אמת של שדות נגב שדאג לביטחוננו באופן יוצא מן הכלל.

בימים אלו מסיים איטח את תפקידו ועובר לגבול הצפוני. השבוע קיימנו פרדה ממנו מטעם שדות נגב במהלך הסיור בנחשול.

אנו חווים לאיטח תודה עמוקה על כך שליווה אותנו בתקופה מאתגרת זו ולקוות כי יחזור אלינו בעתיד בתפקיד פיקודי משמעותי אחר.

7893b5b2-2ef0-49c1-81c4-b0ee820d09d1

 

הפורים שלנו

מסיבה לבני הגיל השלישי, סטנדאפ, הפניניגים התנדבויות, הרמת כוסית לעובדי המועצה ופעילויות נוספות לכל הגילים – כל אלו התרחשו בשבוע אחד במהלך חג הפורים בזכות העבודה המסורה של כלל האגפים והמחלקות במועצה ובמתנ''ס.

חגיגות הפורים במועצה היו רבות ומשמחות. כל שנותר לנו הוא לאחל לכולנו, ששמחת פורים תלווה אותנו לכל אורך השנה.

שבת שלום!

f34e2cc1-1b9d-45f2-b455-c291e261f103