שדות נגב פורחת

הטיולים שעשו את השבוע, יום היערכות לחירום, יום חילופי שלטון מרגש במיוחד, ולראשונה: ערב הנהגות הישובים. מסכמים שבוע בשישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן - פרשת ויקהל


כיף בכלניות

השבוע (ב') בשדות נגב: למעלה מ-100 מבני הגיל השלישי שבמועצה המלווים בכ-30 אנשי צוות, יצאו ליום כיף בסמיכות לקיבוץ סעד, בחיק הטבע – בדרום אדום מול נוף הכלניות המרהיב.

הלו''ז העשיר כלל ארוחות, בית קפה נייד, משחקים ויצירות, צילומים בחיק הטבע, שירה בציבור בהובלת שלומי לוגסי, והרצאה של קב''ט המועצה, רפי בביאן.

יום הכיף בכלניות התקיים בהובלת האגף לשירותים חברתיים, אשר מוביל ומתכלל את כל השירותים הניתנים לבני הגיל השלישי במועצה.

משמח לראות ולפגוש את בני הגיל השלישי היקרים לנו נהנים בחיק הטבע. לאחר תקופה מורכבת של מגבלות לסירוגין, אירוע זה מחזיר לבני הגיל השלישי שגרת חיים בריאה.

בני הגיל השלישי היקרים לנו מקבלים מענה מקיף לכל אורך השנה מתוך הערכה והוקרה. זוהי חובתנו. אני רוצה להודות למחלקה לשירותים חברתיים על ההשקעה בפעילות חשובה זו לצד פעילויות רבות לאורך השנה כולה, ותודה מיוחדת לצוות קהילה תומכת, מרכז חושן ורכזי המועדונים השונים על הובלת יום חשוב זה.

a2a7d991-0e68-47a4-b811-4bd30083e246

דבר תורה

פרשת ויקהל - מהותה של הנדבה

"כל נדיב ליבו, יביא את תרומת ה' זהב וכסף ונחושת". בפרשת השבוע, משה קורא ומבקש מבני ישראל להתנדב ולתרום למלאכת המשכן באמצעות זהב או כסף או נחושת.

לכאורה היינו מצפים שבמקום בו ה' עתיד לשכון יתרמו רק זהב, אך משה מעביר מסר חשוב לעם ישראל: בתרומה, גם למקום הכי קדוש, יש מקום לכל סוגי הנדבה, גם לכסף ולנחושת שנחשבים פחותים יותר.

לפעמים נראה לנו כי רק "הזהב" חשוב. משה מלמד אותנו כי גודל התרומה אינו חשוב, השותפות ועצם הנדיבות הם אלו שחשובים.

לכל אחד מאיתנו יש יכולת לתרום ולהתנדב, אלא שלפעמים יש בנו איזו מחשבה של ''הכל או כלום'' – או לתרום המון או לא לתרום בכלל. זוהי מחשבה שגויה שגורמת לנו לא לתרום ולא להתנדב. העיקר הוא לתרום ולהתנדב ולהיות חלק – כל אחד לפי יכולתו.

 

הוחלף השלטון בשדות נגב!

במסגרת אירועי חודש פברואר יוצא מן הכלל, קיימנו השבוע יום חילופי שלטון. ביום זה, כל מנהלי האגפים הוחלפו על ידי נערים עם מגבלה. הנערים קיימו היכרות עם המנהל ותפקידו, קיבלו החלטות במקומם והציעו יוזמות משלהם. בסופו של היום התקבלו החלטות חשובות שעוד תשמעו עליהם.

זה היה יום מרגש במיוחד, זכינו להכיר חברים חדשים שימשיכו ללוות אותנו בעבודה השוטפת גם לאחר יום זה. תודה למחלקת ילדים ונוער שביחד עם צוות לשכת ראש המועצה הובילו את היום החשוב.

08395932-bdbf-4c47-85e7-2738d72278aa
  
31b2815c-93fd-4769-9373-28f9e38b835c

 

לטיול יצאנו – את תושבי שדות נגב מצאנו

כיף בשדות נגב: על פני שלושה ימים יצאו השבוע כ-60 משתתפים לטיול אטרקטיבי בצפון במחיר מסובסד. בטיול חגגו המשתתפים שבע ברכות לזוג שהתחתן ימים ספורים קודם לכן.

הטיול התחיל בגלבוע, ממנו הביטו התושבים על הנוף המרהיב של עמק המעיינות, הגליל התחתון והרי הגלעד. מעמק המעיינות יצאו הקבוצה לסיור מודרך ופסטורלי ברכבים חשמליים עד לקיבוץ ניר דוד. עוד בלו''ז: אווירה קולינרית ביקב "דלתון", טיול רייזרים (רכבי שטח) אתגרי, תפילה בקברי הצדיקים וביקור בהר החרמון. בין לבין, היה גם מופע על חושי שהוצג לתושבי המועצה וביקור במדרשת הגולן.

הטיול המושקע אורגן וסובסד על ידי המועצה האזורית שדות נגב והמתנ"ס בהובלת מנהל מחלקת תרבות, שמעון ועקנין.

9b516dac-98d4-40d7-a380-df4b050662a4

מוכנים לכל תרחיש

כלל מכלולי החירום במועצה קיימו יום היערכות לחירום בסימולציה של פיקוד העורף ברמלה המדמה את יומו השלישי של מבצע צבאי מורכב בהשתתפותם של כ-60 מנהלי ועובדי המועצה המשמשים כבעלי תפקידים בחירום.

תרגיל זה היווה נדבך נוסף במוכנות שלנו לשעת חירום. האתגרים הביטחוניים הולכים וגדלים ובהתאם לכך, ההכשרה של צוותי החירום שלנו צריכה להיות בהתאם.

המכלולים השונים ביצעו את עבודתם באופן היסודי ביותר ויאפשר להם בזמן אמת לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר. לשמחתי, שדות נגב מהווה מודל השראה בתחום היערכות לחירום בזכות ההון האנושי שמנהל ומתכלל את מצבי החירום. נמשיך להתמקצע ולהיות מוכנים לכל תרחיש שיוצב לפתחנו.

e3c7cdaa-968c-4a5d-bfad-b5012b278474

פברואר – מכירים ומכילים את השונה

השבוע באירועי פברואר: חברי מועדון "לב שלם" נהנו משיעור אסטרונומיה בפלנטריום יחד עם תלמידי כיתות ה'-ו' בבית ספר בית הגדי, נסיעה וביקור של ילדים והורים למוזיאון הילדים בחולון בה נחשפו לעולם של החירשים באמצעות תערוכת "הזמנה לשקט".

פעילויות אלו חושפות את ילידנו לשוני הקיים בין בני האדם ומטמיעה בקרבם את קבלת האחר והשונה בחברה – ומכאן גם חשיבותם. תודה למתנ''ס ולאגף לשירותים חברתיים על הובלת חודש חשוב זה.

42b2d187-6829-4137-a2e6-fc555efe9b5e

זו המשפחה שלי

השבוע, בהובלת האגף לשירותים חברתיים ומרכז חוסן בשדות נגב, נפתחה קבוצה ייחודית ומדהימה לילדים שהוריהם התגרשו. במפגשים הילדים יכולים לשתף ולקבל כלים להתמודדות עם המצב המשפחתי המורכב. הקבוצה בהנחייתן של עו"סיות מומחיות בתחום ומועברת באופן חוויתי בשילוב אמצעים אומנותיים.

אנו לא חוששים להתמודד עם סיטואציות מורכבות. רק לאחרונה נפתחה היחידה למניעת אלימות במשפחה ויחידה לנפגעים מינית. תכניות ויחידות אלו נובעות מתוך הסתכלות רחבה על כלל המענים הנדרשים במועצה מתוקנת – שם אנו רוצים להיות ושם אנו נמצאים.

d490ab6e-1206-4e40-aa36-397242fc709f

 

לראשונה: ערב הנהגות הישובים

עוד השבוע: ועדים מוניציפליים ומשקיים, נציגי מליאה, צוותי צח''י, פעילים קהילתיים, מזכירי ישובים ועו''סים יישוביים – התכנסו לערב הנהגות היישובים.

מטרתו של ערב זה הוא לעצור את שגרת העבודה, להתכנס סביב שולחן אחד ולכתוב תוכנית עבודה באוריינטציה קהילתית לכל יישוב.

זהו ערב חשוב ומטרתו להדגיש את החשיבות של הניהול המקומי. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת הינו ''מלמטה למעלה'' – מהיישובים למועצה ולא הפוך. הנהגות היישובים הם אלו שיודעים ומכירים באופן הטוב ביותר את אתגרי היישובים ואת הצרכים.

אני רוצה להודות למרכז חוסן ולאגף המוניציפלי על החשיבה וההפקה של ערב חשוב. אני בטוח שעוד נקצור את פירותיו.

e1462b8c-a5dd-4169-b458-786dcc484297

 

צפו: שדות נגב פורחת

לסיום, הכלניות פורחות בשדות נגב, אבל זה כבר מזמן לא רק הסיפור כאן. אם עדיין לא צפיתם אני מזמין אתכם לצפות ולהתרשם מהנעשה במועצה בתקופה האחרונה: https://did.li/JXnTY

שבת שלום!