''הממשלה שכחה מהי ציונות''

שישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן - פרשת כי תצא


השבוע (א'), קיימנו כנס חירום בבארות יצחק הישנה שבשטחה של המועצה במחאה על הפגיעה האנושה הצפויה מרפורמה חד צדדית כנגד החקלאות בישראל שמובילה ממשלה זו. זאת, על פי מודל שפותח בפקולטה לחקלאות ע"י פרופ' ישראל פינקלשטיין ופרופ' עידו קן שמראה כי השפעת הרפורמה על הפריפריה תביא לירידה משוערת של עשרות אחוזים (50%-65%) בהכנסות של חקלאי הנגב, עוטף עזה, הגליל העליון ורמת הגולן ובמקביל ייעלמו שטחי גידול עצומים של פירות וירקות.

הכנס היה בהשתתפות סגני שרים, חברי כנסת, בכירי צבא לשעבר, ראשי ההנהגה חקלאית ועוד כ-300 משתתפים.

לצערנו, מה שהיה בקונצנזוס הופך למוקצה מחמת מיאוס על ידי המדינה. המכנה המשותף בין כל העולים ארצה בראשיתה של הציונות היה כי בלי חקלאות אין ציונות. חרדים, חילוניים, דתיים לאומיים – כולם עסקו בחקלאות – כולם הבינו את הצורך שלה. מה שהיה ברור לכולם אז, לא ברור היום. הממשלה שאמורה להגן על החקלאות-פוגעת בה.

הגענו השבוע למחאה כדי להזכיר לממשלה הנוכחית מהי ציונות. נמשיך להיאבק ברפורמה, נמשיך לפתח את החקלאות ונמשיך להקים יישובים חדשים למורת רוחם של מתנגדנו מבית ומחוץ.

f8ffe232-82ee-4c9a-8912-e058db4b1bb5

 

פרשת כי תישא: להאמין שאפשר לתקן

בפרשת השבוע שלנו, משה עולה להר סיני לקבל את לוחות הברית. זהו רגע השיא מבחינה רוחנית - קבלת התורה. אלא שדווקא אז קורה הבלתי יאומן: עם ישראל שרגע לפני כן חווה חוויה עצומה של קדושה, חוטא בחטא העגל ובעצם עובד אלוהים אחרים. הכיצד?

פרשה זו מלמדת אותנו עיקרון חשוב: כל אדם ולא משנה דרגתו, בכל סיטואציה יכול לחטוא. לפעמים יש לנו איזו אמונה שגויה שאנשים גדולים לא יכולים ליפול, ופעם אחר פעם אנחנו לא מאמינים איך אדם כה גדול חוטא ונופל. אם בחטא העגל עם ישראל חטא, אל יהיה האדם בטוח בעצמו עד יום מיתתו.

אלא שלצד זאת, הפרשה מלמדת אותנו עיקרון התשובה: ''שאם יאמר החוטא לא אשוב (בתשובה) שלא יקבלני, אומרים לו: צא ולמד ממעשה העגל שכפרו ונתקבלו בתשובה''.

תאמין שאפשר ליפול אך לא פחות חשוב מכך - תאמין שתמיד ניתן לתקן.

שבירת-הלוחות-600x409

 

האומניות מנריה בנות          

לא בכל יום בוחר מוסד להשכלה גבוהה להעניק מלגת הצטיינות לתלמידת תיכון בארץ. לשמחתנו, זה קרה לאחרונה במסגרת פרויקט הגמר באומנות של תיכון נריה בנות.

עבודתה של אוריה שפילמן, תלמידת התיכון, זכתה להכרה ארצית עם בחירתה להיות מוצגת בתערוכת האומנות הפלסטית של החמ"ד. יצירתה משלבת טכניקה של "פיסול בסלוטייפ" בה מוצגים כל בני משפחתה כדמויות המפיצות אור וטוב.

עבודתה של שפילמן זכתה להכרה גם במכללתHIT  בחולון, מהמובילות בארץ לעיצוב טכנולוגי, אשר התרשמה עמוקות מן היצירה ובחרה להעניק לה מלגת הצטיינות.

ההשקעה החינוכית בשדות נגב קוצרת הישגים. אנו משקיעים ומפתחים תחומי למידה המעצימים את התלמידים שלנו ופותחים להם חלון נוסף לתחומי עניין שלא היו קודם לכן במועצה. ברכות לאוריה היקרה, ובעתיד, אין לי ספק, כי נוכל לקצור את הפירות וליהנות מיצירות שיכבשו את עולם האומנות – תוצרת שדות נגב.

fd1937b5-4792-47cd-ba1b-29f996732812

 

שוויון - לכולם!

השבוע במועצה: עשרות תושבים השתתפו בהרצאה של לירון יעקב שלמרות התמודדותו עם שיתוק וגמגום הוא השיג את היעדים שהציב לעצמו. הרצאתו מעוררת ההשראה חידדה את מושג השוויון בחברה ואת חשיבותו לכולנו.

תודה למרכז צעירים ומלגאי "משכילים לעשות" שקיימו את ההרצאה במסגרת חודש פברואר יוצא מן הכלל שמטרתו העלאת המודעות לאנשים עם מגבלה בחברה.

4da01588-8b3f-4ec8-a94b-6012b82c624c

 

תודה לעובדי המועצה

משפחת מועצת שדות נגב על מנהליה ועובדיה התכנסה וחגגה לי יומולדת השבוע. לאחר הברכות וההרמת כוסית, התרגשתי עמוקות מהסרטון שהוצג בו היקרים לליבי, משתתפי המועדונים השונים במועצה שבירכו אותי.

תודה למנהלים והעובדים המסורים, ותודה למועדונים במועצה, ללא ספק הפכנו למשפחה אחת גדולה ומלוכדת. שנמשיך יחד לקדם ולפתח את שדות נגב ולתת מענה לעוד ועוד צרכים העולים מהשטח. 

צפו בסרטון: https://youtu.be/31eGo4YWHj4

afaf1d6f-7a8a-43b8-8d5a-6e28f39b27ac

 

מינוי חדש

שמח על הזכות שניתנה לי לאחרונה בה התמניתי על ידי שרת הפנים איילת שקד להיות נציג הרשויות המקומיות בוועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים (ולקחש''פ). זוהי ועדה שמטרתה לשמור על השטחים הפתוחים בישראל ולהבטיח כי גם בעתיד יישארו עתודות קרקע חקלאיות.

תפקידה של הועדה בין השאר הינה לאזן בין הצורך של התפתחות הערים והמועצות לבין שמירה על שטחים פתוחים וחקלאיים.

אני מודה לשרת הפנים שבחרה בי כנציג הרשויות המקומיות בועדה החשובה. אעשה כל שביכולתי לדאוג לעתודות הקרקע בישראל ולשמור על אזורים חקלאיים לצד הבנה כי ישנו צורך לאומי בהקמתם יישובים חדשים ובפיתוח הערים בישראל.

היישוב החדש - חנון שם זמני

 

זוכרים של שמואל דוד ז''ל 

אתמול בגן סיגלון שבגבעולים חנכנו את ''בוסתן שמואל'' לזכרו של שמואל דוד ז''ל שהיה מודל לאהבת האדם והאדמה ודאג תמיד למי שהיה בסביבתו לחייך ולשמוח.

ביוזמה של הגננת חגית כהן בשיתוף צוות הגן, המשפחה שנתרמה והמועצה נשתלו עצים ופרחים בחצר והוצבו ספסלים ואנדרטת זיכרון לזכרו. בוסתן שמואל יאפשר לילדים לשבת בחיק הטבע, להשקות ולטפח את הגינה, לחקור וללמוד על עבודת האדמה.

אין ראוי מהמקום הזה להנציח את שמואל דוד ז''ל: השילוב בין גן ילדים וחקלאות בתוך המושב שכה אהב.

דווקא בתקופה מורכבת זו שבה לצערנו יש מי שמנסה לגדוע את החקלאות ולהוביל לרפורמות שמזיקות לחקלאים, אנו מחנכים את ילדנו היקרים מהי אהבת האדמה וחשיבות הקשר בין האדם לאדמה. 

אני רוצה להודות לצוות הגן, למשפחה היקרה ולמחלקת חינוך על שיתוף הפעולה הפורה למען יוזמה חינוכית חשובה זו והנצחתו של שמואל דוד ז''ל.

78802ff0-7731-4de0-b4cb-ba110706361e

 

מועדון שהוא חבר

עוד השבוע: חנכנו את מועדון החבר בתקומה. המועדון ששימש בעבר לבני הגיל השלישי, שינה את יעודו והוא מותאם כעת לכל סוגי האוכלוסיה במושב. המועדון שופץ ואובזר ומתקיימים בו פעילויות לילדים, נוער ומבוגרים.

תודה לועד המוניציפלי והמשקי במושב שבזכות שיתוף הפעולה הפורה המקום יאפשר לתושבי תקומה מרכז פעילות שוקק חיים.

7f797460-6466-4a27-b19c-6347acfa6972
 
11ed945c-a65c-4bfa-a1af-4d6eb1558956