שישי אישי עם ראש המועצה תמיר עידאן

''שדות נגב מהווה מודל השראה בתחום היערכות לחירום''


השבוע (ג'), קיימנו יום אימון רשותי במטרה לשמור על הרצף התפקודי שלנו בזמני חירום.

במסגרת היום, התקיים תרגיל שדימה את יומו השני של מבצע צבאי בו מתמודדת שדות נגב מול ירי טילים מרצועת עזה, פגיעה ישירה בתשתיות ובמבנים שבשטח המועצה והתמודדות עם תקלה בצופרים ואי שמיעת אזעקה בחלק מיישובי המועצה.

התרגיל היה בהשתתפות כל מכלולי החירום במועצה, בליווי חונכים שהוצמדו לכל מכלול ונציגי פיקוד העורף שניהלו את התרגול הרשותי.

המכלולים השונים נדרשו להתמודד עם מצבי חירום מורכבים, לקיים חשיבה וניתוח של אפשרויות פעולה, כאשר בסופו של ''המבצע'' קיימו המכלולים הערכת מצב, הוצגו פערים וניתנו מענים.

אני יכול לומר בפה מלא כי האנשים הנכונים נמצאים בתפקידים הנכונים ויודעים לעשות את תפקידם באופן מקצועי ולתת מענה הולם לאתגרים שיגיעו לפתחנו. התרגיל שהתקיים השבוע הוסיף נדבך חשוב למוכנות שלנו ליום פקודה.

ראש מנהלת אימוני רשויות של פיקוד העורף, דוד סוויסה, שהוביל את התרגול התרשם מהמוכנות שלנו ואמר כי ''התרשמתי עמוקות מהמקצועיות של צוותי המכלולים השונים. שדות נגב מהווה מודל השראה בתחום היערכות לחירום בזכות ההון האנושי שמנהל ומתכלל את מצבי החירום''.

318c58fe-e40e-433e-b8c4-6bed8d6ea2bd

 

פרשת תצווה - לא ציווי, צוות 

הפרשה שלנו פותחת בלשון ציווי, ה' מבקש ממשה לצוות את בני ישראל. ציווי מתפרש בדרך כלל כמילה קשה ('אני מצוה עליך...''). הרי ה' היה יכול להשתמש בביטוי רך יותר. מדוע נבחרה דווקא מילה זו?

פירוש מדהים של הרב יורם זצ''ל מסביר את המילה ''תצווה'' בצורה אחרת לחלוטין: לא מלשון ציווי אלא מלשון צוותא, כלומר, ביחד. בדיוק הפוך מההבנה הפשוטה של המילה ציווי.

פירוש זה מתקשר למשהו קטן וסימבולי שמתרחש בפרשה. זאת הפרשה היחידה בה משה רבנו לא מוזכר אפילו פעם אחת. הסיבה לכך היא, שמנהיג גדול, יותר לעבוד בצוות עד כדי כך שהוא ''מייתר'' את עצמו, הוא זז הצידה, ונותן לצוות שלו להביא את עצמם לידי ביטוי. זה היה משה רבנו, והמסר הזה צריך לחלחל לכל מנהיג. ההצלחה נבחנת בשיתוף הפעולה והעצמה של העובדים.

 

 

אישרנו את הטבות המס!

שמחים לבשר כי לאחר עבודה משותפת מול הממשלה,

ולאחר הצבעה שעברה ברוב קולות בוועדת הכספים של כלל הקשת הפוליטית מימין ומשמאל, ובהובלת ח''כ נירה שפק, הכנסת אישרה השבוע באופן סופי את הארכת הטבות המס שיעמדו על 20% לתושבי העוטף. תוקף ההחלטה הינה ל-4 השנים הקרובות ולא לשנתיים כפי שהיה עד היום. כמו כן, יהיה החזר רטרואקטיבי לשכירים ועצמאים.

זוהי ללא ספק בשורה משמחת שתחזק את החוסן הקהילתי והכלכלי ותסייע לצמיחת יישובי העוטף.

91510f3a-5a65-4363-bab3-7a45c4515906

 

ספורטיבי במועצה

ימים ספורטיביים במיוחד התקיימו השבוע. מועדוני היום לבני הגיל השלישי ולאוכלוסיות המיוחדות השתתפו ביום ספורט ייחודי ומותאם שכלל משימות בתחנות השונות, ארוחה עשירה ובריאה, ומדליה למשתתפים שסיימו את היום בהצלחה.

הפעילות התקיימה במסגרת אירועי חודש "פברואר יוצא מן הכלל" בהובלת מחלקת הספורט ובשיתוף תיכון נריה בנות ואולפנת צביה.

17ce8d45-3b8e-4683-9b87-123f6c6b83d3

 

חלומות מתגשמים!

עוד במסגרת אירועי פברואר שלנו, גרעין בנות השירות של שדות נגב יוצאות במיזם חדש: ניידת החלומות מסתובבת בין ילדים עם מגבלה, שומעת מהם על החלום שלהם ו... מגשימה להם אותם!

אז מי אמר שחלומות לא מתגשמים?

מעוניינים להירשם? כנסו לקישור הבא: https://did.li/RSylC

3853e39f-5756-4763-bd28-ceee289ede70

 

הורים לפעוטים? יש לנו סדנאות בשבילכם!

אם הנכם הורים לפעוטים, אני רוצה להזמין אתכם לסדנאות ייעודיות שיתחילו בקרוב ושיאפשרו לכם זמן איכות עם ילדיכם:

''חיבוקימא'' - קבוצה לאימהות בחופשת לידה ולתינוקות, ''ונחת ביחד'': מפגשי כיף וחוויה לתינוקות ופעוטות בליווי הורה.

רישום לחיבוקימא:https://did.li/YznTY

רישום לנחת ביחד: https://did.li/8KPw5

40ccaa96-7e99-4cea-9d19-84508501aa50

 

זהירות, ספויילר

מועצת שדות נגב חרטה על דגלה לקדם אוכלוסיות שונות ומגוונות, ובתוכם, את בני הגיל השלישי. לשמחתי, כיום, שדות נגב משמשת כמגדלור אזורי בקידומם: מועדוני יום, פעילויות, חוגים וטיולים לצד העשרות, הרצאות ומפגשי למידה המתקיימות לרוב.

לאחר עבודה מאומצת, ריכזנו את כל הפעילויות לבני הגיל השלישי בחוברת ייחודית שתוחלק בקרוב.

נמשיך להשקיע, לקדם ולפתח עוד תכניות על מנת שבני הגיל השלישי שלנו יוכלו ליהנות ממיטב השירותים. זהו תפקידנו, זוהי חובתנו.

78bea6e5-cbfa-4daa-9172-7803acb661e7