חזון המחלקה

המחלקה דוגלת בהעצמה ופיתוח הילדים והנוער באמצעות בניית מנהיגות מקומית כעתידה של שדות נגב, חיזוק תחומי עניין , אספקת תרבות פנאי איכותית וטיפוח כשרונות מקומיים תוך הובלה ללקיחת אחריות ומעורבות חברתית וקהילתית עם דגש על צמצום תופעות סיכוניות, איתורן, וטיפולן. הרכזים ובנות השירות המובילים ביישובים מגיעים למצויינות בעשייתם החינוכית ע''י השתלמויות והכשרות מקצועיות.

המחלקה פועלת בשני מישורים עיקריים:

פעילות יישובית: הפעלת מועדון שייתן מענה חברתי-ערכי לילדים ולנוער, בשעות אחר הצהריים בהתאם לצרכי היישוב (פעילות תנועתית, העברת פעילויות לפי נושאים חודשיים, גיבוש קבוצות, כיף והנאה.)

פעילות אזורית: פעילויות המתקיימות במועצה וביישוביה, היוצרת גאוות יחידה ואינטגרציה חברתית אזורית אשר תעודד את בני הנוער לקחת חלק פעיל בקהילה ובפעילויות האזורי.

טעימה מפעילויות המחלקה-על קצה המזלג

אירועים מועצתיים: במסגרת פעילות המחלקה מתקיימים אירועים רבים שמטרתם לגבש את כלל בני הנוער במועצה ולהעניק תחומי תוכן ערכיים ומגוונים בהתאם לצרכים העולים מן השטח,כגון:סיור סלחות מועצתי,ליל הושענא רבה לנוער,ערב הוקרה לפצועי צהל ונפגעי פעולות האיבה,דרום אדום,מסיבת פורים לנוער,טקס שרים וזוכרים,אירועי קיץ ושיחות לנוער פעם בחודש הקשורות לנושאי החודש.

מועצת נוער

מועצת הנוער היא קבוצה חברתית, המפתחת בקרב חבריה מנהיגות אישית וכללית ותשמש גוף המייצג את בני הנוער במועצה באמצעות נציגים מכל הישובים , מושבים וקיבוצים. היא תפעל אל מול המועצה, משרד החינוך ושאר גורמים בעמדות מפתח.

העקרונות עליהם מושתתת האמנה של מועצת הנוער הם: ייצוגיות, מעורבות התנדבות, אחריות, אכפתיות, מימוש עצמי ויזמות. מטרתה היא להוות "שופר" לקולו של הנוער, נתינת מענה לצרכיו בשטח וקידום מטרות משותפות. מועצת הנוער תיתן במה ואפשרות לבני הנוער להשפיע ולהחליט על פרויקטים ויעדים, על פי שיקול דעתם, המתאפשר הודות לכך שנציגיה מכירים את הנוער וצרכיו הרלוונטיים.

מועצת הנוער תפעל במסגרת פעילויות אזוריות היוצרות גאוות יחידה אשר מעודדות את בני הנוער לקחת חלק פעיל בקהילה. הם יפגשו אחת לשבועיים כדי לקדם את פעילות הנוער במועצה כגון: סיור סליחות, ערב הוקרה לפצועי ונכי צה"ל, דרום אדום, יום המעשים הטובים, מסיבת פורים אזורית, יום חילופי שלטון, יום הזיכרון לחללי צה"ל ואירועי פתיחת קיץ, טיולי נוער מועצתיים.  בנוסף, השאיפה היא שמועצת הנוער תהיה פעילה בצח"י נוער. צוות חירום יישובי שמורכב מבני נוער ויחבור לצוותי חירום על מנת לסייע בשעת חירום ביישובים.

פרויקט "מלאכי הנגב"- פרויקט "מלאכי נגב" מיועד לאוכלוסיית הילדים והנוער בעלת צרכים מיוחדים במועצה  . המועדון מונה כ 18 חניכים וכ 40 בני נוער מתנדבים מכל הישובים. הפעילות במועדון מתקיימת פעמים בשבוע, והתכנים המועברים הם בנושאים חברתיים, ערכיים  ומועברים באופן חוויתי המותאם לצורך החניכים המשתתפים בפרוייקט. מעבר לפעילויות השגרה, מתקיימות פעילויות שיא, שונות כגון ביקור בחוות יהב, בואלינג, ספורלנד ועוד המוסיפים הנאה רבה לפעילות.

מנהיגות נוער במהלך שגרת השנה, מתקיימים מספר פרויקטים של מנהיגות, בעלי אופי התואם לכל ישוב, וקבוצות גיל שונות שמטרתן העצמת בני נוער ומציאת הפוטנציאל החיובי אצל כל אחד מהמשתתפים . פרויקט מנהיגות מתקיים במסגרת גרעין  "בני עקיבא", פרויקט ומנהיגות במסגרת תחום של מניעה סיכונית. לכל אחד מהפרויקטים, יש את הייחודיות שלו בדגש על העצמת הנוער לפי אופיו.

פרויקט מנהיגות קק"ל- פרויקט מנהיגות בשיתוף  מעוף קק"ל מטרת הפרויקט הוא קידום מנהיגות צעירה שתוביל עשייה חינוכית באמצעות מעורבות חברתית שתטפח בקרב הקבוצה תחושת אחריות אישית וקבוצתית, יישום תפיסת קיימות, תרומה לסביבה וחיזוק תחושת המחויבות למקום.

פרויקט קק"ל אייסף:הקניית חשיבות ההשכלה הגבוהה והעלאת המוטבציה ללימודים דרך חשיפה לעולם האקדמיה,פיתוח מודעות חברתית ואזרחית והבנה טובה יותר של החברה,פיתוח מנהיגות ורוח התנדבות צעירה.

מכינת יונתן-פרויקט חונכות-חונכות אישית וחברתית לבני הנוער,מעודד פיתוח כישורים חברתיים וקשר אישי

התנדבות נוער-בכל יישובי המועצה קיימת התגייסות של נוער מתנדב בתוך המועצה ומחוצה לה כדוגמת :קו לחיים ,בנית סוכות,ביקור קשישים,חלוקת מזון,נסיעה לבתי חולים ועוד..

תנועת נוער- מרבית מבני הילדים והנוער הינם חניכים וחונכים בתנועת נוער שונות.פעילות תנועת הנוער נעשית לאור ערכים של החינוך הבלתי פורמאלי כגון אוטונמיה,עקרון נוער מדריך נוער ותרומה לקהילה.

הכנה לשרות משמעותי-פרויקט "אחרי"-נוער מוביל שינוי

במסגרת תוכנית הכנה לצה"ל אנו מפעילים  פרוייקטים מקבילים המעודדים  את הנוער לשרות משמעותי, התנדבות ועשייה חברתית תוך העמקת הקשר האישי, עשייה קבוצתית חברתית והעלאת המודעות האישית.

מקהלת ילדים ולהקות נוער-המקלהות והלהקות מעודדות פיתוח כישורונות צעירים ומפתחות בקרב בילדים והנועראת תחומי החוזק המוסיקאלי.

פרויקטים בחינוך הפורמאלי

מתוך ראייה חינוכית של שיתופי פעולה בין כלל המערכות הסובבות את הנוער,מתקיימים בתוך בתי הספר התיכוניים פרויקטים ותועניות המשלבות את החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי יחדיו.

חוגים

מתקיימים בתוך בתי הספר ומאפשרים לכל התלמידים העשרה בתחומי תוכן שונים בהתאם לקבוצות הגיל ואופי הנערות.

חוגים כגון: קרב מגע, אומנות, בישול דרמה ועוד.

בנוסף ישנו מערך חוגים עשיר הפועל אחהצ ואנו מכוונים כל ילד או ילדה, נער ונערה למצוא עצמו בשעות הפנאי, מעבר לפעילות הבלתי פורמלית שמתקיימת במועדוני הילדים והנוער.

מקהלת ילדים ולהקות נוער-המקלהות והלהקות מעודדות פיתוח כישורונות צעירים ומפתחות בקרב בילדים והנועראת תחומי החוזק המוסיקאלי.

 

הצוות שלנו

ג'ולי פורת
מנהלת מחלקת ילדים ונוער
089938104
054-7792573
גל ניזרי
מזכירת המחלקה
089938100
052-2950542
חביבה נחום
חביבה נחום
רכזת הדרכה
089938104
0542529239
אודליה חדד
רכזת גרעין בנות שירות
089938104
052-7966659
אמונה כהן
אמונה כהן
רכזת צהרונים רשותית
089938104
0548162732
 

רכזי הילדים והנוער התותחים שלנו!

תמר הראל
תמר הראל
רכזת ונוער - כפר מימון
05485640558
עמיחי הראל
עמיחי הראל
רכזת ונוער - כפר מימון
0587997559
שלמה בר חן
שלמה בר חן
רכז ילדים ונוער - שוקדה
0526442424
דניאלה בר חן
דניאלה בר חן
רכז ילדים ונוער - שוקדה
0526459141
אמונה כהן
אמונה כהן
רכז ילדים ונוער - זמרת
0548162732
דניאל פרי
רכז ילדים - זמרת
0524722721
אבשלום אבן חיים
רכז נוער - זרועה
0529278972
ליאת אסייג
רכזת ילדים - זרועה
0526091339
חיים כהן
רכז נוער - יושיביה
0508907575
טל כהן
רכזת ילדים - יושיביה
0504430545
יקרת אביטן
יקרת אביטן
רכזת ילדים - בית הגדי
0546510076
שילה אביטן
שילה אביטן
רכז נוער - בית הגדי
0545246720
רננה מינור
רננה מינור
רכזת נוער - תקומה
0522787135
גבריאל מינור
גבריאל מינור
רכז נוער - תקומה
0548358183
נעה מור יוסף
נעה מור יוסף
רכזת נוער - מעגלים
0545844866
ספיר כהני
ספיר כהני
רכזת ילדים - מעגלים
0543992611
עדן קלימי
רכזת ילדים - שרשרת
0586550717
איילה בוכריס
רכזת ילדים - שיבולים
0527044483
רותם ביתן
רותם ביתן
רכזת נוער - שיבולים
0504288678
מעיין עשוש
רכזת ילדים ונוער - מלילות
050242977
ליאל אלעזר
רכזת ילדים - גבעולים
0528860485
שלומי אברזיל
שלומי אברזיל
רכז נוער - גבעולים
0548340133
רותם עשוש
רכזת ה
0548011724
שרית קורצמן
רכזת נוער - עלומים
0525587773
ניקול
רכזת נוער - עלומים
0508145319
טליה וידס
רכזת ילדים - עלומים
0528694534
ליאור	כהן
ליאור כהן
מנהלת מועדון מלאכי הנגב
0505952933
הדר קאופמן
בית כולל א'-ב' - סעד
0503456932
תמר עמר (ש"ל)
בית כולל א'-ב' - סעד
0586839920
שגית דניאלי
בית כולל א'-ב' - סעד
0509549781
תמר בר רשי
בית כולל ג'-ד' - סעד
0523642487
רעות זיו
בית כולל ג'-ד' - סעד
0526164640
עדן מלסה (ש"ל)
בית כולל ג'-ד' - סעד
0502953125
נעמי קבלן
מפ"ל- ה'-ו' - סעד
0508509368
שרה בוסקילה
מפ"ל- ה'-ו' - סעד
0584248317
שירן מגד (ש"ל)
מפ"ל- ה'-ו' - סעד
0506818000
משי פנחס
חטיבה ז'-ח' - סעד
0502258088
איתי פנחס
חטיבה ז'-ח' - סעד
0524477768
אריאל סאסי
תיכון ט'-י'ב - סעד
0543181346
עדי סאסי
תיכון ט'-י'ב - סעד
0542244585
תהילה לנדאו
תיכון ט'-י'ב - סעד
0586169176